dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 44
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 879
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Który z nich to Karol? Dziki, tak?

    No, projekt pewnie nie będzie idealny - takich ponoć nie ma. Dziś się widzę z autorami i zapytam o ten komin.
    A gdzie się ogląda Twój dom?

  2. #22

    Domyślnie

    Wiele zostało napisane,a ja nadal nie wiem czy robić tą wentylację mechaniczną czy nie. Dodam, ze dla mnie priorytetem jest dostateczna ilość świeżego powietrza w domu i szybkie usuwanie nadmiaru wilgoci, a nie jakieś hipotetyczne oszczędności na ogrzewaniu. Szczególnie, że piec będę miała gazowy. Ostatnio skłaniam się do rozwiązań hybrydowych ale ostateczna decyzja nadal nie zapadła.

    Myślę, że architekci nie kwestionują samej wentylacji mechanicznej, a bardziej jej zasadność ekonomiczną. Gdyby były na to dopłaty jak na solary, pewnie rozmowa byłaby inna.

  3. #23

    Domyślnie

    Plany fajne, ale brakuje spizarki przy kuchni. wc przy gabinecie powiekszylabym, aby zmiescil sie chociaż malutki prysznic

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    no właśnie prysznic już jest
    i spiżarka też, chociaż nie bezpośrednio w kuchni - ale odległości są minimalne - pod schodami się mieści

    no i garaż częściowo jest obliczony na schowek na przeróżne rzeczy, więc i regał na weki się zmieści

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał cekin Zobacz post
    Plany fajne, ale brakuje spizarki przy kuchni. wc przy gabinecie powiekszylabym, aby zmiescil sie chociaż malutki prysznic
    zobacz rzuty teraz - zgodnie z Twoją i moją wizją

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    sylwerson pozwól, że wejdę w komentarze jako sąsiad. My w Zielonce jesteśmy na pięknie brzmiącej ulicy Wiesława, której w zasadzie nie ma jeszcze na mapach ani w planach oznakowania - odbiega od ulicy Malowniczej, a ta od Głównej

    Podpowiem coś w kwestii materiałów i reku - okoliczne składy do tanich nie należą, ale mają tę zaletę, że są obok i zawsze wszystko masz pod ręką. My jednak zamawialiśmy większość materiałów (90%) przez internet - allegro, i nawet jak część materiałów ciągnęli z daleka wychodziło taniej niż np u Dzikiego czy Zająca. Oni tak samo muszą za transport z fabryki zapłacić ...
    Co do reku - POLECAM ZROBIĆ! przynajmniej pociągnąć przewody zasilające, sterownikowy kabelek i przede wszystkim pochować przewody nawiewu/wywiewu do poszczególnych pomieszczeń - samo Reku można kupić później, chociaż za wymurowanie kominów i materiał na nie zapłacisz mniej więcej tyle ile ten reku
    Nas wykonawca też przekonał, że gdzie tam Rekuperacja ... ??? co to jest ... itd trzeba mieć kilka kanałów pod grawitacyjną. ... no i mamy, ale po co ??? Niestety dopiero później trafiliśmy do domku gdzie taka wentylacja już działała i powiem Ci efekt jest nie do opisania, na górze kładli im tynki na dole szła elektryka (środek zimy 2009) i wchodząc do budynku było czuć przyjemne świeże powietrze, a nie zapach zaprawy nawet okularki mi nie parowały ... ogrzewali w tym czasie cały dom małym kominkiem i Reku pięknie to ciepełko rozprowadził. Tak więc Prostaś ma rację grawitacyjna wentylacja jest do bani - pomyśl kupisz fajne szczelne okna i fajne szczelne drzwi żeby było ciepło i jak grawitacyjna ma wyciągać powietrze ?? - nie ma szans na działanie. W dużych domach ten problem jest mniejszy bo masa powietrza wewnątrz, ale my teraz mamy tak w mieszkanku 41 m2 i szczelne okna i szczelne drzwi i powietrze po prostu stoi. Jak odpalimy wentylatorek w łazience to zasysa powietrze z wentylacji w kuchni

    Jak będziecie mieli ochotę zapraszamy do nas na budowę, a za 2 miesiące chyba już na nie budowę

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie


    Obejrzałam sobie Wasze okna z nalepkami jeszcze
    Z drogi asfaltowej dom wygląda na naprawdę duży A sama działka jak stół Wam się trafiła - tak zostaje czy robicie coś?

    Co do składów okolicznych, to wiem, że cenowo nie są superkonkurencyjni - też szykujemy się na zakupy przez net. Ale - mam asa w rękawie, czyli znajomego ojca, który posiada zniżkową kartę na zakupy m.in. u Dzikiego ale tez w kilku innych hurtowniach. Zobaczymy, jak wyjdzie cenowo kupowanie w sieci a jak ze zniżką w sklepie. Wolałabym wtedy kupować na miejscu, żeby na jakieś kłopoty reklamacyjne się nie narażać.

    A reku już skreślone. Czas pokaże, czy to była dobra decyzja. Kominy sa wysokie, wszystkie ślepe pomieszczenia mają nawietrzaki. Okna będą drewniane, częściowo z nawiewnikami. Mam fajne wyceny trzyszybowych z Urzędowskiego i Sokółki. Na razie się wahamy, czy aby nie zadatkować okien już teraz, bo maja materiały zdrożeć i ceny fajne teraz moga się dramatycznie zmienić. Ale czy to ma sens - kuipć okna zanim bedą otwory, które można by wymierzyć? Chcociaz z drugiej strony - nie powinno być kłopotów, bo wszystko ma być w zgodzie z projektem, a więc i z zestawieniem stolarki.

    Wy to juz macie z górki teraz

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam, wpadam z rewizytą. Fsajny domek, ciekawy układ - wydaje się funkcjonalny. Przykryty Nibrą będzie wyglądął pięknie Wysłam wiadomość na PW.

    Pozdrawiam

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    och - Nibra to moja miłość, tralalala!!!!!!!!!!!!
    a dałaś już rzuty u siebie?

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwerson Zobacz post

    Obejrzałam sobie Wasze okna z nalepkami jeszcze
    Z drogi asfaltowej dom wygląda na naprawdę duży A sama działka jak stół Wam się trafiła - tak zostaje czy robicie coś?

    Wy to juz macie z górki teraz
    Działkę równaliśmy, rolnik za przeoranie, wybronowanie i posianie trawy z uwalcowaniem wziął jakieś 800 pln ze swoją trawą. Więc cena była atrakcyjna.

    Co do tego z górki ... z górki to jest na początku teraz wszystko wydaje się pod górkę kasa się kończy, a wykończeniówka pochłania w zasadzie wszystkie pieniążki jakie uda nam się zgromadzić. No i do tego wiesz nagle okazuje się, że dlaczego to jest 3 cm w lewo, albo w prawo, albo zbyt płytko zbyt głęboko - detale ale niestety mają straszny wpływ na wszystkie elementy wykończeniówki, a fachowcy cenią się za te pierdółki ...

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Dachówka Nibra

    Cytat Napisał sylwerson Zobacz post
    och - Nibra to moja miłość, tralalala!!!!!!!!!!!!
    a dałaś już rzuty u siebie?
    Tak, dachówka wyliczona od nowa i wyceniona. Nie opłaca nam się ciągnąć jej z Warszawy czy Łodzi. Nawet jeśli będzie trochę drożej, to odchodzi nam problem z dokupieniem, zwrotem dachówek czy wymianą uszkodzonych. No i mnie zachodu. Więc kupujemy w Gdyni.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forsa80 Zobacz post
    Działkę równaliśmy, rolnik za przeoranie, wybronowanie i posianie trawy z uwalcowaniem wziął jakieś 800 pln ze swoją trawą. Więc cena była atrakcyjna.

    Co do tego z górki ... z górki to jest na początku teraz wszystko wydaje się pod górkę kasa się kończy, a wykończeniówka pochłania w zasadzie wszystkie pieniążki jakie uda nam się zgromadzić. No i do tego wiesz nagle okazuje się, że dlaczego to jest 3 cm w lewo, albo w prawo, albo zbyt płytko zbyt głęboko - detale ale niestety mają straszny wpływ na wszystkie elementy wykończeniówki, a fachowcy cenią się za te pierdółki ...

    rolnik okoliczny jakiś? ja tez muszę jakiegoś znaleźć, tylko jeszcze najpierw trzeba wykarczować ileś tam pniaków z korzeniami

    wykańczanie to dłubanie,
    to codzienne wymyślanie;
    rzeczy małych to kombinowanie
    i na majstra się wściekanie

    za to potem - oblewanie

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota_N Zobacz post
    Tak, dachówka wyliczona od nowa i wyceniona. Nie opłaca nam się ciągnąć jej z Warszawy czy Łodzi. Nawet jeśli będzie trochę drożej, to odchodzi nam problem z dokupieniem, zwrotem dachówek czy wymianą uszkodzonych. No i mnie zachodu. Więc kupujemy w Gdyni.
    juz Ci zazdroszczę, bo Wam szybciej położą niż u nas (przypominam, że nie mamy jeszcze nawet dziury w ziemi )

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że wszystko pójdzie szybko. Fajnie, że udało nam się zrobić ławy i fundamenty w styczniu, kiedy mróz odpuścił. A teraz rosną mury od poniedziałku. W weekend pstryknę kilka fotek i wrzucę do dziennika.

    Trzymam kciuki za wasze pozwolenie

    Wysłałam wiadomość na PW.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    i masz już odpowiedź

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwerson Zobacz post
    rolnik okoliczny jakiś? ja tez muszę jakiegoś znaleźć, tylko jeszcze najpierw trzeba wykarczować ileś tam pniaków z korzeniami
    Okoliczny, ale nie bardzo mam na niego namiary, brał w tej cenie jeszcze obornik z pieczarkarni i przez dwa lata rosły nam pieczarki na działce .

    Poszukam może uda mi się odszukać namiary, ale nie obiecuję ...

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    pieczarkarnia jest jedna w okolicy - to ten?

    martwię się na razie tym metrażem z projektu
    cholera - rzez myśl mi nie przeszło, że architekt złoży projekt w urzędzie zanim go nam pokaże
    wyszło kijowo

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwerson Zobacz post
    pieczarkarnia jest jedna w okolicy - to ten?

    martwię się na razie tym metrażem z projektu
    cholera - rzez myśl mi nie przeszło, że architekt złoży projekt w urzędzie zanim go nam pokaże
    wyszło kijowo
    Z tej pieczarkarni brał to coś co nam po działce rozrzucił.

    Co do architekta, u nas było dokładnie tak samo, a później znaleźliśmy jeszcze kilka byków ...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    już się nie martwię

    a na poszukiwanie błędów w projekcie majster murarzy się nastawił bardzo

Strona 2 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony