dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Schody i korytarz hmm

Cool Schody i korytarz hmm

Witam. Czy pomożecie mi (sypiąc oczywiście wieloma pomysłami ) jak wykończyć cześć ściany na korytarzu ze schodami?
    Na tym białym pasie planuję tapetę albo kolorystycznie taka sama jak ściana albo kontrastową-zależy w której się zakocham i teraz co dalej ... w związku ze zmiana położenia schodów zrobił się ten uskok-kazalam go zatynkowac tak jak wyszedł i niestety jest on poniżej poziom górnej podłogi . Podnosić go wyzej czy nie? Dac tam tapetę ale znowu co zrobic z ta drugą sciana przy podstopnicy (tez tapeta czy farba?)No i oświetlenie przy schodach -kuć i wkładac skoffy czy jakos inaczej fantazyjnie ale jak?Ciągle mam rożne pomysły i ciągle nie mogę sie zdecydować-nawet myślałam zeby nad uskokiem jakies oswietlenie wymyslic tylko pytanie jakie Schody będą z tej deski co na dole-tlyko nad barierka muszę pomyśleć. I najwazniejsze ...foty
    PS> Na kawałek borderu do pokoju córci proszę nie zwracać uwagi
    by

By dijulita at 2010-10-29

Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

do zamaskowania uskoku możesz wykorzystać listwę mocowaną na ścianie w kolorze podłogi lub schodów
    Mam wątek w dziale "Ogłoszenia drobne"

Elfir stawia klocka - dziennik
    Komentarze

3. Jak ocieplić poddasze, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zobacz galerię aranżacji łazienek Nie możesz się wyspać? Mamy na to sposób! Domowa uprawa storczyków. Jak kupować storczyki?

Domyślnie

U nas wygląda to nastepująco,nie wiem moze cos Ciebie zainspiruje.Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0295.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	28882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0297.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	28887   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0303.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	28888  
    Aga i Piotr

Domyślnie

Jest to jakiś pomysł ale nie wiem czy ładnie będzie wyglądała cieńsza listwa tu przy uskoku i schoddach z gruba listwa -która planuje zrobić na grubość stropu z drugiej strony otworu klatki schodowej( zdjęcia tej części nie posiadam ;() Najładniej wyglada chyba jednakowa wysokosc listwy. No i co zrobić z oświetleniem
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

Domyślnie

Piotr,fajnie polamany sufit...
    moze sie skusisz i zalozysz jakas galerie domu,bo pojedyncze pomieszczenia wygladaja dosc ciekawie....

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Ja myślałam o tym, by ta listwa maskująca uskok była elementem konstrukcji poręczy schodów:

Za nią można byłoby zamocować taśmę LED podświetlającą jakąś opalizującą perłowo tapetę (lub malunek z szablonu perłową farbą Tikurilla)

Można tez zamocować gipsową oprawę maskująca świetlówkę lub listwę LED o wysokości równej różnicy między uskokiem a podestem piętra.

Komentarze

Domyślnie

Cieszę się ze sie podoba,obiecuje po nowym roku znaleźć troche czasu i zrobić galerię wnetrz.Raczej dziennika budowy nie bede zakładał gdyż musiał bym skanować mase zdjęć ponieważ nia mam ich cyfrowo zapisanych.Jak juz wrócimy z małżonką do Polski to zabieram sie do pracy pozdrawiam.
    Aga i Piotr

Domyślnie

A co do Twojej sciany to ja bym wykończył cegłą czerwoną tak by ja łądnie wyeksponować.Ciekawe ile centymetrów ma ten uskok czy by cie zmiesciła.
    Aga i Piotr

Domyślnie

Elfir super pomysły !! a są takie długie oprawy?czy to już na zamówienie-muszę teraz się zastanowić co by najbardziej pasowało do moich pomieszczeń ale ta cegła Piotra tez mnie zainspirowała co prawda nie czerwona a raczej poszłabym w jakąś białą e-w każdym razie chłodne tonacje.Ta czerwień chyba nie bardzo by pasowała gdyż kolor na ścianie wpada w szary fiolet
    No nic mam zagwozdkę-muszę przeliczyć kasę i w końcu decydować co z tym fantem robić Jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły na światło przy schodach to jestem zainteresowana Najlepiej własnie cos z ledami żeby było w nocy właczone
    Pozdrawiam

Elfir

54

Domyślnie

taśmy LED nie wymagają opraw.

Komentarze

Domyślnie

O ja głupia niedokladnie przeczytałam ! Zakodowałam sobie że mówisz o gotowych oprawach gipsowych A oczywiscie wiem że ledy nie potrzebują opraw

Domyślnie

mi siępodoba opcja z pasem led na tym uskoku i wrzuceniu jakiegos dekoru powyzej tej ścianki, może np takie naklejki na sciane. umknęlo mi ale są takie z materiału lekko meszkowatego, wyglądają wg mnie super. poszukaj na allegro bądź w sklepach a jak mi się przypomni to wyedytuję post

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia