dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Cool Schody i korytarz hmm

    Witam. Czy pomożecie mi (sypiąc oczywiście wieloma pomysłami ) jak wykończyć cześć ściany na korytarzu ze schodami?
    Na tym białym pasie planuję tapetę albo kolorystycznie taka sama jak ściana albo kontrastową-zależy w której się zakocham i teraz co dalej ... w związku ze zmiana położenia schodów zrobił się ten uskok-kazalam go zatynkowac tak jak wyszedł i niestety jest on poniżej poziom górnej podłogi . Podnosić go wyzej czy nie? Dac tam tapetę ale znowu co zrobic z ta drugą sciana przy podstopnicy (tez tapeta czy farba?)No i oświetlenie przy schodach -kuć i wkładac skoffy czy jakos inaczej fantazyjnie ale jak?Ciągle mam rożne pomysły i ciągle nie mogę sie zdecydować-nawet myślałam zeby nad uskokiem jakies oswietlenie wymyslic tylko pytanie jakie Schody będą z tej deski co na dole-tlyko nad barierka muszę pomyśleć. I najwazniejsze ...foty
    PS> Na kawałek borderu do pokoju córci proszę nie zwracać uwagi
    by

    By dijulita at 2010-10-29

    By dijulita at 2010-10-29

    By dijulita at 2010-10-29

    By dijulita at 2010-10-29

    By dijulita at 2010-10-29

    By dijulita at 2010-10-29
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do zamaskowania uskoku możesz wykorzystać listwę mocowaną na ścianie w kolorze podłogi lub schodów

  3. #3

    Domyślnie

    U nas wygląda to nastepująco,nie wiem moze cos Ciebie zainspiruje.Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0295.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	28882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0297.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	28887   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0303.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	28888  
    Aga i Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    Jest to jakiś pomysł ale nie wiem czy ładnie będzie wyglądała cieńsza listwa tu przy uskoku i schoddach z gruba listwa -która planuje zrobić na grubość stropu z drugiej strony otworu klatki schodowej( zdjęcia tej części nie posiadam ;() Najładniej wyglada chyba jednakowa wysokosc listwy. No i co zrobić z oświetleniem
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  5. #5

    Domyślnie

    Piotr,fajnie polamany sufit...
    moze sie skusisz i zalozysz jakas galerie domu,bo pojedyncze pomieszczenia wygladaja dosc ciekawie....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja myślałam o tym, by ta listwa maskująca uskok była elementem konstrukcji poręczy schodów:


    Za nią można byłoby zamocować taśmę LED podświetlającą jakąś opalizującą perłowo tapetę (lub malunek z szablonu perłową farbą Tikurilla)

    Można tez zamocować gipsową oprawę maskująca świetlówkę lub listwę LED o wysokości równej różnicy między uskokiem a podestem piętra.

  7. #7

    Domyślnie

    Cieszę się ze sie podoba,obiecuje po nowym roku znaleźć troche czasu i zrobić galerię wnetrz.Raczej dziennika budowy nie bede zakładał gdyż musiał bym skanować mase zdjęć ponieważ nia mam ich cyfrowo zapisanych.Jak juz wrócimy z małżonką do Polski to zabieram sie do pracy pozdrawiam.
    Aga i Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    A co do Twojej sciany to ja bym wykończył cegłą czerwoną tak by ja łądnie wyeksponować.Ciekawe ile centymetrów ma ten uskok czy by cie zmiesciła.
    Aga i Piotr

  9. #9

    Domyślnie

    Elfir super pomysły !! a są takie długie oprawy?czy to już na zamówienie-muszę teraz się zastanowić co by najbardziej pasowało do moich pomieszczeń ale ta cegła Piotra tez mnie zainspirowała co prawda nie czerwona a raczej poszłabym w jakąś białą e-w każdym razie chłodne tonacje.Ta czerwień chyba nie bardzo by pasowała gdyż kolor na ścianie wpada w szary fiolet
    No nic mam zagwozdkę-muszę przeliczyć kasę i w końcu decydować co z tym fantem robić Jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły na światło przy schodach to jestem zainteresowana Najlepiej własnie cos z ledami żeby było w nocy właczone
    Pozdrawiam
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taśmy LED nie wymagają opraw.

  11. #11

    Domyślnie

    O ja głupia niedokladnie przeczytałam ! Zakodowałam sobie że mówisz o gotowych oprawach gipsowych A oczywiscie wiem że ledy nie potrzebują opraw
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  12. #12

    Domyślnie

    mi siępodoba opcja z pasem led na tym uskoku i wrzuceniu jakiegos dekoru powyzej tej ścianki, może np takie naklejki na sciane. umknęlo mi ale są takie z materiału lekko meszkowatego, wyglądają wg mnie super. poszukaj na allegro bądź w sklepach a jak mi się przypomni to wyedytuję post

  13. #13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony