dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 254 z 254
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Sieć TV wykonaj "normalnie", przy użyciu rozdzielacza, najlepiej aktywnego (np. taki),

    J.
    Jeśli chodzi o rozprowadzenie TV to czy tak będzie ok?


  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ja bym zrobił po pierwsze centralny router z dzieleniem pasma, robiłbym to na TP-Linku z wgranym softem Gargoyle, ale po prostu ten soft znam i lubię, Tomato też będzie OK. A za tym routerem, w każdym domu routerek dostępowy z access-pointem, niezależnym NATem i DHCP, jeśliby sieci w każdym domu miały pracować niezależnie, ew. tylko access pointy, a DHCP i nat byłby załatwiany centralnie przez ten główny router, wtedy na całości masz jedną sieć nadzorowaną w całości przez siebie, sam też będziesz mógł wpuszczać konkretne komputery do sieci filtrując ich MAC adresy, jeśli tak chcesz.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husy Zobacz post
    Jeśli chodzi o rozprowadzenie TV to czy tak będzie ok?
    Witam
    Nie koniecznie. Zależy wszystko od sygnału jaki uzyskasz za zwrotnicą multimedialną. Jeżeli będzie w granicach 65-75 dB, zastosuj Vectora Amigo w pierwszym domku (http://www.abovio.vector.com.pl/wzma...go-m-865-p-30/) do tego odgałęźniki z odpowiednim tłumieniem.
    Inną kwestią jest zgoda TV kablowej na rozdział sygnału, miernik poziomu sygnału mile widziany do wysterowania wzmacniacza (wzmocnienia i korekcji)
    Pzdr

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    ... Inną kwestią jest zgoda TV kablowej na rozdział sygnału, ...
    Bez dodatkowych opłat się nie obejdzie a ponadto jak już kablówka wejdzie to ... da swój sprzęt i Ty nie będziesz musiał się martwić.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Witam

    Inną kwestią jest zgoda TV kablowej na rozdział sygnału,
    Pzdr
    Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
    Bez dodatkowych opłat się nie obejdzie a ponadto jak już kablówka wejdzie to ... da swój sprzęt i Ty nie będziesz musiał się martwić.
    Witam,
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Z kablówką już rozmawiałem, jeśli jest to na jednej posesji (jeden właściciel) i nie zarabiam na tym, to ich interesuje tylko to co do pierwszego gniazda, a później mogę dzielić sobie jak chcę. A więc wszystkie warunki są spełniane. Tylko trzeba to teraz dobrze podzielić.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Husy ; 22-09-2013 o 18:54

  6. #246

    Domyślnie

    Mniej więcej tak:
    nie wiem o co chodzi, plik automatycznie został zmniejszony
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TV.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	213928  
    Ostatnio edytowane przez kasprzyk ; 22-09-2013 o 20:09

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Mniej więcej tak:
    nie wiem o co chodzi, plik automatycznie został zmniejszony
    a mógłbyś opisać elementy? :




    Zastanawiam się jeszcze jakich kabli użyć.
    Oczywiście pomiędzy domami w rurze użyję kabli żelowanych.

    Do TV:
    Triset-113

    czy może wystarczy np taki
    http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sat...a-rg6u-cu-100m

    Do internetu:

    U/UTP 4x2xAWG24 kat.5e, drut, PVC, Belden (BL-1583E)

    Czy te kable będą dobre, czy można dać coś tańszego a wystarczającego jakościowo?
    Ostatnio edytowane przez Husy ; 23-09-2013 o 13:29

  8. #248

    Domyślnie

    Witam
    Przepraszam, że dopiero teraz, byłem "wyjechany"
    Ja mam przekonanie do firmy Satlan - jeżeli chodzi o przewody antenowe.
    1 - wzmacniacz do którego podałem link wyżej.
    2- odgałęźnik podwójny 18 lub 20dB tłumienie, OUT podłączasz na: TB-2-20++ 1,0 / 2 x 20 dB tratec
    3 - odgałęźnik pojedynczy 1/10dB OUT podłączasz na 3-ci domek TB-1-10++ 1,0 / 10,5 dB tratec
    4- multitap 8mio krotny np. SB-08++ 8 x 11,7 dB + testpoint 20 dB tratec
    tu katalog http://docs4.chomikuj.pl/497448593,P...ukt%C3%B3w.pdf nie wiem czy aktualny

    Pzdr

  9. #249

    Domyślnie

    Dziękuje Ci za odpowiedź.
    Czy wiesz gdzie można kupić te elementy online?
    czy wystarczy że kupię te elementy o takich parametrach ale inny producentów?

  10. #250

    Domyślnie

    Możesz wybrać multiline, telmor - tylko ważna jest jedna rzecz, przed zakupem należy się upewnić co do poziomu sygnału, być może nie uzyskasz pożądanych decybeli, dodatkowo ważne jest ile stłumią przewody - po ich podłączeniu i pomiarze będzie wiadomo jakie elementy dokładnie dobrać - na odległość ciężko to uczynić.
    Najlepszym wyjściem jest zaproszenie monterów z miernikiem, być może elementy u nich zakupisz i to taniej niż w sklepie ( firmy kablowe mają spore zniżki przy masowym zakupie elementów sieciowych)
    pzdr

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Najlepszym wyjściem jest zaproszenie monterów z miernikiem,
    pzdr
    Tak też zrobię. Dzięki za odpowiedzi.

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Ja bym zrobił po pierwsze centralny router z dzieleniem pasma, robiłbym to na TP-Linku z wgranym softem Gargoyle, ale po prostu ten soft znam i lubię, Tomato też będzie OK. A za tym routerem, w każdym domu routerek dostępowy z access-pointem, niezależnym NATem i DHCP, jeśliby sieci w każdym domu miały pracować niezależnie, ew. tylko access pointy, a DHCP i nat byłby załatwiany centralnie przez ten główny router, wtedy na całości masz jedną sieć nadzorowaną w całości przez siebie, sam też będziesz mógł wpuszczać konkretne komputery do sieci filtrując ich MAC adresy, jeśli tak chcesz.

    J.


    Sam nie wiem jaka sieć będzie lepsza, czy w każdym domku oddzielna czy też jedna na wszystko. Myślę, że najpierw skonfiguruje to jako jedną sieć, a jak bedzie coś nie tak to zmienie aby w każdym domku była inna sieć.

    Ok, a więc jako główny router daje TP LINK N750 TL-WDR4300
    a jako AP Tp-Link TL-WR740N skonfigurowany w taki sposób: http://tplink-forum.pl/faq-konfigura...nkt-dostepowy/


    Jarek.P jak myślisz sprzęt odpowiedni i będzie to działać?

  12. #252

    Domyślnie

    Jakby ktoś byłby zainteresowany to będą się odbywać szkolenia z instalacji takich sieci www.abovio.pl/ai warunkiem uczestniczenia jest prowadzanie DG.

  13. #253

    Domyślnie

    Muszę przestawić router i potrzebuję dłuższy kabel koncentryczny. Czy gdzieś kupię gotowy taki z 10-15 metrów, czy muszę kupić na metry i zrobić końcówki?

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Gotowych ze złączami typu F (bo o takim przewodzie mówimy?) szczerze mówiąc nigdy nie widziałem, ale w każdym szanującym się sklepie z takimi materiałami bez najmniejszego problemu zarobią Ci złącza na miejscu.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony