dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie samodzielne złożenie fontanny domowej

    Chciałabym zrobić sama małą fontannę domową . Pytanie czy muszę wiercić dziurkę w naczyniu skoro obieg wody ma być zamknięty, czy wystarczy kupić pompkę i wstawić (może przykleić) do dna i woda bedzie w obiegu? Wiem że mogę kupić ale chcę wykorzystać jako podstawę naczynie które wyparzyłam w sklepie. Aha, no i jakiś kabel elektryczny chyba do tego. Wystarczy mi tylko kilka słów naprowadzających.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Zależy od efektu, które chcesz uzyskać. Są dostępne pompki obiegu zamkniętego zanurzeniowe (pompa z kablem zanurzona w zbiorniku) jak i zewnętrzne (pompa poza naczyniem, ale konieczność podłączenia rurek z wodą z zbiornikiem). Naczynie masz już "wypatrzone" - poszukaj do niego pompek zanurzeniowych - to według mnie prostsze. Musisz tylko, pamiętać, że samą pompkę trzeba będzie zamaskować (tak samo jej zasilanie i oczywiście rurki wpływy/wypływu wody). Ja szukałbym pomp(ek) wew. używanych w akwariach.

  3. #3

    Domyślnie

    Pompka zanurzeniowa, wiem że wszelkie złączenia muszą być zakryte, jakieś kamyki i muszelki. Woda ma delikatnie wyciekać, więc moc pompki jakaś niewielka, całość ma mieć do 0,5 m szer i dł, wysokość może nieco większa, woda ma wyciekać ze skały do nieforemnego naczynia (widziałam takie naczynie ozdobne z teaku w art.dekoracyjnych Black Red White, misa niewielka i płytka więc i wody niedużo będzie krążyć). Innych atrakcji raczej nie, jeśli to zrobię to i tak wyczyn jak na mnie.
    Dziękuję za odpowiedź, popatrzę na pompki akwariowe.
    Ostatnio edytowane przez Anna Broc ; 01-11-2010 o 14:07
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony