dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danielon
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Płyty z wełny mineralnej na bloku

    Witam,

    mam małe pytanko czemu stosuje się wełnę mineralną przy docieplaniu wysokich bloków jak zauważyłem prawie cały budynek docieplony jest styropianem a reszte (czyli góra) ocieplana jest wełną? czemu nie styropianem? pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    p.poż

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielon Zobacz post
    czemu stosuje się wełnę mineralną przy docieplaniu wysokich bloków jak zauważyłem prawie cały budynek docieplony jest styropianem a reszte (czyli góra) ocieplana jest wełną?
    Przepisy zabraniają stosowania materiałów łatwopalnych powyżej 20 metrów wysokości budynku. Styropian jest łatwopalny ale tańszy od wełny, dlatego stosuje się go do granicznej wysokości. Powyżej ociepla się wełną. Jest to sposób na oszczędzanie przy ocieplaniu.

    Na youtube można obejrzeć pożar budowanego w Moskwie wieżowca, około 35 pięter, który został ocieplony styropianem...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danielon
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał crab Zobacz post
    Przepisy zabraniają stosowania materiałów łatwopalnych powyżej 20 metrów wysokości budynku. Styropian jest łatwopalny ale tańszy od wełny, dlatego stosuje się go do granicznej wysokości. Powyżej ociepla się wełną. Jest to sposób na oszczędzanie przy ocieplaniu.

    Na youtube można obejrzeć pożar budowanego w Moskwie wieżowca, około 35 pięter, który został ocieplony styropianem...
    ahaa to tak sie sprawa ma. dzieki za informacje bardzo mnie to ciekawiło dlaczego właśnie wełna a nie styro. pozdrawiam serdecznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony