dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie pytanie o deszczownicę-kto ma

    chciałabym podtynkową(mniej będzie do czyszczenia nie?)
    może taka?co o niej sądzicie?
    http://allegro.pl/kludi-zenta-zestaw...325974547.html
    tylko jak się do tego przymocowuje tę ruchomą słuchawkę?
    do czego?
    czy pod tynkiem jakiś element jak tu?
    http://allegro.pl/cuadro-zestaw-podt...330032212.html

    i pytanie-czy warto termostatyczną baterię czy nie

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam podtynkową kludi od kilku miesięcy i bardzo mi się podoba -moim zdaniem to w ogóle lepiej wygląda, zwłaszcza jak ramię deszczownicy wychodzi z sufitu - w linku do aukcji jest raczej ramię deszczownicy mocowane do ściany

    słuchawkę prysznicową mocuje się do ściany, u mnie jest tuż obok tego elementu czym się puszcza wodę

    P.S. Kupując w internecie upewnij się że wszystko jest marki Kludi, niektórzy oszczedzają dając np. przyłacza innej firmy. Ja kupowałam w sklepie - dostałam ceny internetowe

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    My mamy Tresa. Jesteśmy bardzo zadowoleni.


    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Ja mam i deszczownicę i jakies dysze boczne i termostat w baterii. Wszystko fajnie.
    Ale jest jedno ALE. Zorientuj się jakie jest ciśnienie wody. Jak masz niżej niż 2,5 leci tak jak by się tej wodzie nie chciało lecieć
    Ja tak mam czasami. Ale jak wodociągi puszczą moc tak ze 3-3,5 to niezłe bicze są
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    a ja swoją używałam pewnie z rok temu. Na 3 lata mieszkania, może łącznie ze 4 razy....
    Gdyby nie to, że była w zestawie, to bym rzekła - po co mi to....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaśka maciej Zobacz post
    Ja mam i deszczownicę i jakies dysze boczne i termostat w baterii. Wszystko fajnie.
    Ale jest jedno ALE. Zorientuj się jakie jest ciśnienie wody. Jak masz niżej niż 2,5 leci tak jak by się tej wodzie nie chciało lecieć
    Ja tak mam czasami. Ale jak wodociągi puszczą moc tak ze 3-3,5 to niezłe bicze są
    oo to cenna informacja
    a jak się sprawdza ciśnienie?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xeone

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mamy podobny zestaw (nawet od tego samego sprzedawcy), nasz nie ma drążka do słuchawki tylko taki punktowy uchwyt. Używamy go dopiero od 2 miesięcy ale jak do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni. Praktycznie nie ma dnia żeby ktoś nie korzystał z deszczownicy, a jak nie chcemy moczyć głowy albo myjemy płytki to używamy prysznica. Jedyny minus deszczownicy (z którym się liczyliśmy) to to, że zużywa się duuuużo więcej wody.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał xeone Zobacz post
    Jedyny minus deszczownicy (z którym się liczyliśmy) to to, że zużywa się duuuużo więcej wody.
    No chyba, że się stoi w strumieniu wody dłuuuuuuuuuuuuugo ....
    U mnie na komfortowy ( dla mnie ) prysznic zużywam 15-20l wody. Mierzyłem

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Maiki jaką dokładnie ta deszczownia ma nazwę ? Nie wierzę w 15-20 litrów, bo deszczownia 25x25 bierze średnio 35 litrów na minutę. Nawet zwykłe słuchawki prysznicowe, troszkę większe biorą pow. 10 litrów. Faktem jest, że nawet w salonie nie są w stanie podać jakie np. Kludi Esprit ma parametry bo nie podają tego w katalogach. Te dane są sprytnie ukrywane przez producentów. Tylko nieliczni się przyznają do tego. Możesz sprawdzić co producent Twojej pisze o zużyciu wody ?
    Cytat ze strony opala" Dla baterii natryskowych, umywalkowych, bidetowych i zlewozmywakowych przepływ minimalny przy ciśnieniu 3 bar i maksymalnie otwartym kranie wynosi 12 litrów wody na minutę i 20 litrów dla baterii wannowej."
    http://www.opal24.pl/tres-deszczowni...es-p-2551.html
    Ja się w ciągu minuty za żadne skarby świata nie umyję .
    Ostatnio edytowane przez mirela99 ; 24-11-2010 o 09:33
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Maiki jaką dokładnie ta deszczownia ma nazwę ? Nie wierzę w 15-20 litrów, bo deszczownia 25x25 bierze średnio 35 litrów na minutę. Nawet zwykłe słuchawki prysznicowe, troszkę większe biorą pow. 10 litrów. Faktem jest, że nawet w salonie nie są w stanie podać jakie np. Kludi Esprit ma parametry bo nie podają tego w katalogach. Te dane są sprytnie ukrywane przez producentów. Tylko nieliczni się przyznają do tego. Możesz sprawdzić co producent Twojej pisze o zużyciu wody ?
    Cytat ze strony opala" Dla baterii natryskowych, umywalkowych, bidetowych i zlewozmywakowych przepływ minimalny przy ciśnieniu 3 bar i maksymalnie otwartym kranie wynosi 12 litrów wody na minutę i 20 litrów dla baterii wannowej."
    http://www.opal24.pl/tres-deszczowni...es-p-2551.html
    Ja się w ciągu minuty za żadne skarby świata nie umyję .
    Cub Tres, nr katalogowy 187175
    Jakbym nie sprawdzał na przepływomierzu uzdatniacza wody to bym nie pisał
    Zresztą jak widze jak leci woda, tak miękko z góry ... spokojnym leniwym strumieniem to nie da rady żużyć więcej.... Ale to pewno dochodzi też sposób korzystania z "prysznica"
    Dobra, rozmarzyłem się, lece pod przysznic

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał monjan Zobacz post
    oo to cenna informacja
    a jak się sprawdza ciśnienie?
    Zadzwoniłam do wodociągów, podałam dzielnicę i poprosiłam
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Więc okazało się, że np. Kludi zenta -zwykłą słuchawka, nie deszczownica bierze 25 l/min. Są np. z Hansgrohe ekonimiczne deszczownice - biorą 17l/min. Ale to jest maxymalne zużycie, wszystko zależy od ciśnienia, bo jak u kogoś jest na poziomie 6 to wtedy tyle wody przepływa, jak mniejsze, albo jak ustawi się jakiś ogranicznik ciśnienia (200pln to kosztuje) to wtedy miże być mniejsze zużycie wody.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  13. #13

    Domyślnie

    a podpowiedzcie o co tu chodzi?
    wklejam z opisu akucji, pierwszy link
    opis produktu:

    -zestaw elementów wewnętrznych

    -bez natynkowych elementów wykończeniowych

    czyli bez czego??
    czy ten zestaw jest już kompletny do montażu czy jeszcze trzeba cos dokupić?

  14. #14

    Domyślnie

    zestaw elementów wewn = to, co montujesz w ścianie
    bez natynkowych elementów wykończeniowych = bez deszczownicy i baterii które montuje się na kaflach

  15. #15

    Domyślnie

    ja mam Hasngrohe tą oszczędną.
    Jest super, uwielbia ją nawet moja 1.5roczna córka.
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  16. #16

    Domyślnie

    dziękuję, kupiłam zestaw z 1 linka, sprzedawca poinformował mnie, że jest kompletny do zamontowania-błąd w opisie
    czekam na przesyłkę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony