dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Teoretycznie może być tak, jak piszesz. TEORETYCZNIE, bo wątpię, żebym miała aż tak szczelny dom.
    W tym tygodniu gościłam kominiarza w związku z planowanym uruchomieniem kotła gazowego. Posprawdzał kanały i powiedział, że wszystko działa OK i mu się jakieś tam wiatraczki kręciły, więc skądś musi być dopływ świeżego powietrza, pomimo tego, że podczas sprawdzania wszystkie okna i drzwi w domu były zamknięte.

    No dobra, ZAŁÓŻMY, że mam tam jakieś nawiewniki w tych oknach - CZY WTEDY MOGŁABYM ZAMONTOWAĆ I WENTYLATOR I KRATKĘ W TEJ ŁAZIENCE?
    Sorry za mój upór, ale mam już zakupiony (wcale nie tani) wentylatorek i szkoda mi go nie zastosować, tym bardziej, że w jednym kanale jest wyprowadzony kabel do jego zasilania.
    Napisz tylko, czy gdybym miała nawiewniki w oknach, to mogłabym zamontować ten wentylatorek, a ja już będę wiedziała, co zrobić

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.
    Teoretycznie może być tak, jak piszesz. TEORETYCZNIE, bo wątpię, żebym miała aż tak szczelny dom.
    W tym tygodniu gościłam kominiarza w związku z planowanym uruchomieniem kotła gazowego. Posprawdzał kanały i powiedział, że wszystko działa OK i mu się jakieś tam wiatraczki kręciły, więc skądś musi być dopływ świeżego powietrza, pomimo tego, że podczas sprawdzania wszystkie okna i drzwi w domu były zamknięte.

    No dobra, ZAŁÓŻMY, że mam tam jakieś nawiewniki w tych oknach - CZY WTEDY MOGŁABYM ZAMONTOWAĆ I WENTYLATOR I KRATKĘ W TEJ ŁAZIENCE?
    Sorry za mój upór, ale mam już zakupiony (wcale nie tani) wentylatorek i szkoda mi go nie zastosować, tym bardziej, że w jednym kanale jest wyprowadzony kabel do jego zasilania.
    Napisz tylko, czy gdybym miała nawiewniki w oknach, to mogłabym zamontować ten wentylatorek, a ja już będę wiedziała, co zrobić
    Oczywiście, że nigdy pełnej szczelności domu nie osiągniemy, ale ruch powietrza w kanale mógł być wywołany również samym otwarciem drzwi do domu itd..

    Według mnie efekt będzie dokładnie taki, że powietrze będzie zasysane z kanału obok a skuteczność tego wentylatora dla łazienki mierna.

    Zainstaluj - przecież nikt Ci nie zabroni, ja jednak bym tego nie robił, bo zaburzy to wentylację w samej łazience i w innych pomieszczeniach domu.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  3. #23

    Domyślnie

    OK, chyba Ciebie posłucham i zainstaluję go w garażu.
    Dzięki, pozdrawiam serdecznie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    OK, chyba Ciebie posłucham i zainstaluję go w garażu.
    Dzięki, pozdrawiam serdecznie.
    Jeszcze możesz wykonać test instalując prowizorycznie wentylator w swojej łazience, załącz go na 15 minut (nie otwieraj żadnych zewnętrznych okien i drzwi), po 15 minutach podejdź z zapaloną świeczką do kanału obok i zobacz czy płomień odchyla się do kanału, czy do łazienki
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  5. #25

    Domyślnie

    Już nie będę sprawdzać, poczytałam Twoje posty w innych tematach i wynika z tego, że się znasz na tym

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony