dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kilka grzejników elektrycznych ale nadal potrzebny jest bojler do wody. Z resztą jak potem z kosztem utrzymania takiego domku na samej elektryce? Chyba, że to pasywniak?
    Ja nie krytykuje idei małych tanich domów, ale nie da się zmniejszać powierzchni poniżej jakiegoś pułapu, bez szkody dla komfortu mieszkania. I podtrzymuję swoje zdanie, ze w domku potrzeba więcej miejsca do przechowywania niż w bloku.
    można przepływowy a koszty ogólnie przy takiej wielkości śmieszne nawet przy elektrycznym lekko cieplejszym od "normalnego"
    Lepsze mieszkanie 44m2, czy domek 54m2 ???
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Myślę, że lepsze może być mieszkanie 80 m2 zamiast domka 54 m2.
    Zawsze można mieszkanie sprzedać i za kilka lat wybudować domek 90 m2.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Myślę, że lepsze może być mieszkanie 80 m2 zamiast domka 54 m2.
    Zawsze można mieszkanie sprzedać i za kilka lat wybudować domek 90 m2.
    Lepiej 150, a jeszcze lepiej 500
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mieszkam w tej chwili w dwójkę na 50 m2 w bloku i jest to absolutnie niewystarczająca powierzchnia. A co dopiero w domku.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mieszkam w tej chwili w dwójkę na 50 m2 w bloku i jest to absolutnie niewystarczająca powierzchnia. A co dopiero w domku.
    Większość moich znajomych mieszka w mieszkaniach o pow 30- kilku, 40- kilku m2. Po premierze filmu "nigdy w życiu" też chcieli mały domek, wydawało im się to możliwe
    Z tym że po przeglądnięciu kilku projektów.... jak u większośći z małego robiło się 140m2, i kosztowo poza zasięgiem... mieszkają dalej w swoich małych betonowych dziuplach.
    Domek 60m2 by był w ich zasięgu... wszyscy po budowlance.

    ps. mam około 500m2 (słownie piećset , ciężko się dokładnie doliczyć) i się nawet jakimś cudem mieszczę
    następny bedzie max 80m2.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ależ ja wcale nie uważam, że należy sie wysadzać na wielkie wille. Ale 50 m2 to jest IMHO za mało na życie w domku jednorodzinnym. Optimum małego domku to właśnie te 80-90 m2 (rodzina z dzieckiem)

  7. #27

    Domyślnie

    Widzę, że dyskusja się rozwinęła, a ja tu nie zaglądam........ Moje marzenia pomału sie finalizują, jesteśmy w trakcie dokonywania zakupu działki..... bardzo odległa wieś..... Zmiana projektu z "Domm pod Tęczą" na odrobinę większy "Traper". Urzekł mnie zadaszony taras.....
    Elfir - piszesz, że to mało........ Przyznam sie publicznie, pomału zbliżam się do odpoczynku emerytalnego... jak dom stanie, to jaszcze 4-5 latek i odpoczynek... Pisałam, że nie jesteśmy rodziną rozwojową, wręcz przeciwnie, szukamy spokoju i ciszy.... Obecnie mieszkamy na niecałych 52m2 w trzy osoby i zupełnie powierzchnia nie jest wykorzystana.... Dom w technologii szkieletowej, więc kotłownia nie jest konieczna. Wystarczą grzejniki firmy JAWO. Bojler na 2 osoby nie musi mieć 200l, wystarczy 80l..... naprawdę na wszystkim można zaoszczędzić..... To będzie dom w cenie mieszkania, dla dwojga......
    ...drewniane marzenia.......

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony