dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1

    Domyślnie piecokominek + reku

    Witam, jestem w fazie wyboru okreslonych rozwiazan technicznych i niestety nie posiadam znajomych, ktorzy testuja rozwiazania , ktorymi sie interesuje. mianowicie zamierzam wybudowac dom parterowy okolo 120 m2, bez poddasza uzytkowego. bardzo dobrze go docieplic, tzn 25 cm styro, na sciany + styro na podlogi, ocieplenie zewn i wewn fundamentow itd. Zapotrzebowanie nergetyczne domu dla zastosowanych materialow, okreslam na jakies 4-5 Kw maks.
    Wybieram ogrzewanie i czy istnieje mozliwosc ogrzania takiego domu, samym tylko piecokominkiem (wklad kominkowy kilkanascie kW z odzyskiem ciepla ze spalin, spaliny przechodza przez kilka ton szamotu).
    Zadaje pytanie przede wszystkim osobom, ktore maja takie rozwiazanie lub czesciowe. Dom bedzie z silki, w srodku sciany wylozone kamieniem i cegla, a wiec duza masa akumulacyjna, czy istnieje mozliwosc ciaglego palenie np, w weekend a pozniej przez tydzien wogole (oczywiscie zaleznie od temperatur). Lub palenie raz na 2-3 dni Nadmienie ze bedzie reku przeciwpradowe i GWC rurowe.
    Moglbym wtedy calkowicie zrezygnowac z grzejnikow lub ogrzewania podlogowego, czy to jest wogole mozliwe? Jak to wyglada w praktyce?

  2. #2

    Domyślnie

    Budowa kominków z masą akumulacyjną jest z jednej strony dość kosztowna, ale z drugiej strony wysoko wydajna. Przy zastosowaniu dobrej klasy pieckominka, poleciłbym na przykład Brunner, dobrych materiałów akumulacyjnych np. Rath, Ortner, jest Pan w stanie ogrzać swój dom za pomocą kominka. Ważny jest jednak projekt kominka, który musi być wykonany na bazie projektu domu lub oględzin.

  3. #3

    Domyślnie

    Kominek stawialby mi zdun, wedlug projektow , ktore posiadam. Rozwiazania w stylu Cebud, akubeton, nie wchodza w gre ze wzgledu na koszty, raczej 2-3 palety szamotu i najwyzej na góre obudowy piecokominka lepszy material, zeby cieplo zakumulowane nie uciekalo w komin. Ale jak czesto bym musial palic w takim piecu, Przy temp 6 C w dzien i okolo 0-3 w nocy szwagier pali zwyklym kominkiem wieczorem jeden wsad i rano drugi wsad, nie ma reku , dom ocieplony 15cm styro, zwykle okna.

  4. #4

    Domyślnie

    I tu może być problem. Jeżeli chcesz postawić na kominek, jako jedno z podstawowych źródeł ciepła, to sugeruję dobór sprawdzonych materiałów renomowanych firm.

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiscie ze najkorzystniej jest wziasc sprawdzone , dobrej jakosci materialy, ale niestety te kosztuja jak dla mnie o wiele za duzo... 15.000 - 25.000 zl za takie rozwiazanie z jego zaletami i wadami , wydaje sie dla mnie cena nierozsadna, a taka kwote wolaja "kominkarze". To juz bym chyba wolal, zwykly kominek z ceipla obudowa a do tego, jakis piec na pallet czy ekogroszek. W gre wchodzi tylko szamot i na gorze cos lapszego z normalnym wkladem, nie bron boze jakis z marketu.

  6. #6

    Domyślnie

    Szkoda, że wątek "umarł". Ciekawe, czy autorowi udało się zrealizować pomysł? Może się odezwie......
    Początek historii coś mi przypomina

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    Szkoda, że wątek "umarł". Ciekawe, czy autorowi udało się zrealizować pomysł? Może się odezwie......
    Początek historii coś mi przypomina
    Umarł , bo Aki nie chciał Danielowi dać zarobić ,
    a do tego jeszcze trudne pytania zadawał

    Też bym takiego Brunnerka "pogonił". Sama marża na
    takim wkładzie to prawie cena "piecyka"...

  8. #8

    Domyślnie

    Eniu, spóbuj pobawić się w proroka. Zaczne wyliczankę, a Ty dokończ (możesz "strzelać)
    1.Piecyk ze sterownikami Tatarka jakieś 6000- 6500 -Kokoszka i kol. Batura mają zbliżone ceny(to mi pasuje- cena jest akuratna zważywszy na zalety
    2. Ile wyszloby na akumulatorek do tej mojej powierzchni (tylko nie pisz, ze takich malych nie ma
    3. Ile wyszłoby za obudowę ciepłą- bez marmurów, kształt prosty, myślę o użyciu paru kafli- nie muszą być artystyczne. Podano mi cenę od 10 000 w górę.
    Coś takiego jak tu: (rysunek i zdjęcie chyba ze strony kokoszkowej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	model_20c_m2.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	47633

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tech3pic5.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	47634

    DGP jakieś 2000- do 2500 (już wiem, że bez turbinki).
    Pozd.
    Ś-ś
    Ps. Jakie wymiary miałby piecyk z obudową? (muszę to wiedzieć przed wylaniem stopy- coby potem nie musieć dozbrajać dodatkowo

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie Kominek Błonie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_blonie.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	47639

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie Kominek Mińsk Mazowiecki

    Kominek Mińsk Mazowiecki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_minsk.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	47640  

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Idealny do oddawania się lekturze
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Błonie ;Taki mały kominek jak piec typu hypokaustum , pomysł autorski z przed 4-5 lat , wkład ROMOTOP Dynamic kv 025 F01 ORT. Ortner pierścienie , Hein kafle , kleje i fugi Kammmal . Proszę zwrócić uwagę na proporcje wielkości paleniska o mocy nominalnej 8 kw [ max 12 ] do wielkości ściany z kafli oddającej ciepło . Aby efektywnie łapać ciepło .wytworzone przez wkład,hypokaustum MUSI mieć odpowiednią powierzchnię wymiany/przekazywania . Wkłady Romotop Dynamic seria kv025 opracowano do możliwości zastosowania w obudowach bez wentylacji jak również w "typowym" kominku do DGP .

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Mińsk : Kominek jak piec , powierzchnia ogrzewanego domu około 140 metrów , emisja ciepła do 4,5 kW na godzinę. Klient miał problem jak poradzić sobie z małym zapotrzebowaniem na energie w domu [ 4,2 kW !!! ] i potrzebą posiadania kominka . Rozwiązaniem był wkład z możliwością zabudowy bez wentylacji przekazujący ciepło w drodze promieniowania do salonu , resztę pracy przy roznoszeniu ciepełka wykonał rekuperator .Wkład Romotop Dynamic kv 025F01 , kanały akumulacyjne szamotowe , kafle Hein . Dom wyposażony w REKUPERATOR + pompa ciepła , hypkaustum przewidziane jako dodatkowe źródło ciepła ... ale w ostatnie dwie zimy pracowało bardzo intensywnie przy grzaniu domu .

  15. #15

    Domyślnie

    Wyleczyłam się już z kominków stalowych i żeliwnych. Mój wkladzik raczej nie będzie pracował 'od święta" . Wybór padł na piecyk ceramiczny.
    Qubelku, do tych książek i piecyka zdalby się jeszcze fotel na biegunach.
    Nasz (mój i Śmiga) przyjaciel dostał od nas na 40 urodziny filcowe bamboszki do kostek z przyszytymi skrzydełkami i karteczką z życzeniami, aby wciąż udało mu się wzlatywać ponad poziomy i nie dał się uwięzić w tych łapciach.
    W sumie fotel plus łapcie plus kominek.........brzmi kusząco

  16. #16

    Domyślnie

    Moja piękna jest niskociśnieniowcem i taka ławeczka to jak znalazł. Niestety z powodu braku miejsca będzie musiała wspomóc się taboretem
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  17. #17

    Domyślnie

    Śmigalska podnosi sobie ciśnienie wbieganiem na czwarte piętro (może da się wyciągnąć jeszcze Twój domek
    Jako zamiennik mogą być 3 espresso. Pociesz ją, że łatwiej podnieść niż zbić.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    To nie są konstrukcje pracujące "od święta" .... Wybór padł na na piecyk czy piec ceramiczny??

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    Eniu, spóbuj pobawić się w proroka. Zaczne wyliczankę, a Ty dokończ (możesz "strzelać)
    1.Piecyk ze sterownikami Tatarka jakieś 6000- 6500 -Kokoszka i kol. Batura mają zbliżone ceny(to mi pasuje- cena jest akuratna zważywszy na zalety
    2. Ile wyszloby na akumulatorek do tej mojej powierzchni (tylko nie pisz, ze takich malych nie ma
    3. Ile wyszłoby za obudowę ciepłą- bez marmurów, kształt prosty, myślę o użyciu paru kafli- nie muszą być artystyczne. Podano mi cenę od 10 000 w górę.
    Coś takiego jak tu: (rysunek i zdjęcie chyba ze strony kokoszkowej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	model_20c_m2.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	47633

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tech3pic5.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	47634

    DGP jakieś 2000- do 2500 (już wiem, że bez turbinki).
    Pozd.
    Ś-ś
    Ps. Jakie wymiary miałby piecyk z obudową? (muszę to wiedzieć przed wylaniem stopy- coby potem nie musieć dozbrajać dodatkowo
    Podejdę do interesujących Cię odpowiedzi wieczorkiem,
    lub jutro - teraz wyłapałem za mocny "luzik"

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ś_ś

    ad1. Oferta na piecyk jest Ci znana.
    ad2. 10 - 14 kanałów Rath - sprawdź w necie.
    ad3. Ten rysunek zaczerpnięto z oferty kaflarni MEZ lub KAUFMAN.
    Zdjęcie ze strony Batury - kafle Jasba

    Na takie obudowy 10.000 raczej nie starczy(szwabskie kafle-drogie)

    Obudowa bez kafli nie powinna kosztować więcej niż 6000 - 7000 .
    Do tego parę polskich kafli - 1000 - 2000. Tak z grubsza

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony