dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Malowanie imitacji słojów drewna

    Witam
    Chciałbym zapytać czy ktoś wykonywał i z jakim skutkiem malowanie imitacji słojów drewna. Gdyby ktoś podał nazwę ustrojstwa którym da się to zrobić lub odsprzedał swoje niepotrzebne narzędzie.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  2. #2

    Domyślnie

    Kurcze nikt czegoś takiego nie robił?
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    a może jakiś stolarz Podpowie Pierw napisz na czym chcesz to wykonać i w jakim materiale

  4. #4

    Domyślnie

    Sam jestem stolarzem, ale chciałbym zrobić imitacje, niekoniecznie idealną, słojów na płycie MDF w pastelowych kolorach. Coś jak szerokie listwy boazeryjne.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  5. #5

    Domyślnie

    jest kilka filmow na youtube,ale o co wlasnie dokladnie chodzi
    czy masz juz jakas fakture i z niej chcesz wydobyc sloje,czy chcesz zrobic fakture drewna dopiero?

    edytuje,bo w miedzy czasie odpowiedziales...czy ta plyta ma juz jakas fakture,czy jest gladka?
    czy o to chodzi?
    http://www.youtube.com/watch?v=GTcHDcggM6k
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 15-11-2010 o 21:45

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za podesłane filmiki. Chodzi mi o coś takiego jak w pierwszym filmie od Ciebie ANSE72. Trochę inne kolory ale mniej więcej to samo. A czy zna ktoś tę technikę z własnego doświadczenia? I gdzie można kupić te szersze "szpachelki"? I jak się to w ogóle nazywa?
    Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Serdeczne dzięki ANSE72. Rozumiem że amazon to coś jak ebay. Średnio kumam angielski. Wiesz jak dokonuje się tam zakupy?
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Firma Oikos sprzedaje takie pace do tego typu efektów.
    Pytaj o narzędzie do efektu typu Legno - lekko wyoblona packa z parabolicznymi wypustkami.
    Koszt kilkadziesiąt złotych.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja takie "narzędzie" kupiłam w castoramie i wcale nie był to jakiś wielki koszt. Maluje się bezproblemowo, odnawiałam kiedyś takim sposobem stare drzwi i sama byłam zaskoczona efektem. Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał olaszka Zobacz post
    Ja takie "narzędzie" kupiłam w castoramie i wcale nie był to jakiś wielki koszt. Maluje się bezproblemowo, odnawiałam kiedyś takim sposobem stare drzwi i sama byłam zaskoczona efektem. Pozdrawiam
    Obziorałem wszystkie markety ale nigdzie nie mają. Mało tego "sprzedawcy" z reguły robią kwadratowe oczy. Mogła byś napisać jak się to nazywało i z jakiej jest firmy i jakiej szerokości jest twój przyrząd.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  13. #13

    Domyślnie

    Widziałam takie w Obi, przymierzałam się do kupna, ale zmieniłam koncepcję, bo słoje wychodziły za małe. Ustrojstwo nie jest duże i chyba z gumy zrobione. Można to znaleźć w dziale z wałkami, szablonami na ścianę, strukturami itp.

  14. #14

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze LeoAureus, duże to to nie było, wykonane z gumy i jak dla mnie "bezfirmowe". Szerokość coś około 10 cm. Ja tak jak Ci pisałam kupiłam w castoramie. Mieli wywieszone różnego rodzaju próbki jak "udekorować" ścianę i przy tym pozawieszane specjalistyczne wałki do malowania i wśród nich m.in. to narzędzie. Ale nazwy ni diabła nie pamiętam.

  15. #15

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Bardzo fajne efekty! Dzięku temu można łatwo odnowić jakiś mebel

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Noxili

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Poszukaj pod hasłem Mazerunek . Tą technologią zrobisz wszystko: włącznie z imitacja czeczotki. Kiedyś odnawiałem "na szybciora" stara szafke znalezioną w graciarni. Brakowało mi blatu.Uzyłem starego blatu z biurka pod komputer. By upodobnic do reszty uzyłem warstwy lakierobejcy duluxa . Po lekkim podeschnięciu nadałem smugi za pomoca starego szerokiego pędzla, takiego zbyt sztywnego by normalnie malowac.Potem pokryłem lakierem bezbarwnym.W sumie miała to być totalna prowizorka na swięta ,a teraz jest pewne ze przeżyje przynajmniej te nadchodzace - juz 4 w swojej historii.


  18. #18

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Chodzi mi o efekt podobny jak w linku który podesłała olaszka , dzięki bardzo. Noxili Tobie też bardzo dziękuję. Jestem stolarzem i ile to ja się muszę narobić z okleinami naturalnymi żeby osiągnąć taki efekt. Chyba "obstukam" sobie taką technikę i po robocie. Połowę maszyn mógłbym sprzedać..
    Pozdrawiam. Jakbyście potrzebowali pomocy, dorady z mojej branży zapraszam tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-doradzi%C4%87
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  19. #19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony