dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Parkiet, podłoga - akacja parzona

    Witam,
    Chciałabym położyć w swoim mieszkaniu podłogę drewnianą z akacji parzonej lub dębu interesuje mnie ciemniejszy kolor.
    Czy ktoś z forumowiczów mógłby wstawić zdjęcia takich podłóg? Mogą być lakierowane lub olejowane bo nie jestem jeszcze zdecydowana.
    Myślę o olejowanej ale przeraża mnie jej pielęgnacja.

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety zdjęć nie mam. Ale. Byliśmy bardzo zainteresowani akacją parzoną, ale z powodów "zewnętrznych" zmieniliśmy zdanie. Robimy dąb barwiony na kolor czekolady. Akacja miała być lakierowana, bo chcemy z lekkim połyskiem. Można taki efekt uzyskać robiąc podłogę woskowaną. Ma zalety zarówno lakierowanej (połysk), jak i olejowanej (ładne starzenie, łatwość regeneracji bez konieczności cyklinowania). Polecam.
    Z jakiej firmy chcesz brać akację? Na priv może przesłać link do strony z "moją" podłogą, żeby nie było, że reklama

  3. #3

    Domyślnie

    a jakie to powody zewnętrzne zmieniły wasze zdanie o akacji parzonej?

  4. #4

    Domyślnie

    max dawaj link i się nie przejmuj, po to jest forum, żeby się dzielić informacjami, ja jakoś mało słyszałem o akacji, wątpie żeby to było dobre rozwiązanie, dąb na pewno super, Dana nie obawiaj się pielęgnacji podłogi olejowanej, chyba ze jesteś strasznym leniem poczytaj sobie o pielęgnacji http://www.myfloor.pl/zrob-to-sam-pi...9,artykul.html
    nie wygląda na trudne, na tym portalu jest ogólnie wiele info o podłogach olejowanych, także na forum, moim zdaniem olejowane są super

  5. #5

    Domyślnie

    no skoro tak robimy z www.podlogirenesansowe.pl, wzór toskański. A z akacji zrezygnowaliśmy, bo firma, która miała to robić stwierdziła, że jednak nie da gwarancji na drewno... A 300 metrów tej akacji miało być. Trochę dużo żeby ryzykować.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy możesz napisać, ile kosztuje m toskańskiej z położeniem?

  7. #7

    Domyślnie

    Tanio nie jest.... Oni to ponoć robią ręcznie (to woskowanie, fazowanie itd). U nas będzie koło 760 zł za metr.

  8. #8

    Domyślnie

    możecie mi polecić sprawdzoną firmę do zrobienia takiej podłogi olejowej z okolic Warszawy lub z samej Warszawy?

  9. #9

    Domyślnie

    Ci od renesensansowych robią w całej Polsce, ale chyba zamówić trzeba jakoś.

  10. #10

    Domyślnie

    760 za metr to jest jakiś kosmos, w tym artykule o olejowaniu co wrzuciłem linka powyżej jest podłoga w poznaniu w salonie www.directfloor.pl, wiem że też robią w warszawie czy na śląsku, wydaje mi się że kosztuje z położeniem koło 400 pln

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony