Witam. Chcialbym na swiezo zakupionej dzialce budowlanej (wydane WZ) postawic pomieszczenie gospodarcze na zgloszenie (25 m2), ktore za kilka lat bedzie pomocne podczas budowy domku, a w kolejnej perspektywie - zostanie przekwalifikowane na garaz. Moje obecne fundusze nie pozwalaja mi na nic innego. Do czasu budowy chcialbym pomieszczenie wykorzystywac rekreacyjnie - rodzinny grill, prace ogrodowe itp. W zwiazku z tym zalezy mi na podlaczeniu mediow: wody i pradu (wode mam w granicy dzialki, prad kilkanascie metrow od granicy) Po wielogodzinnej lekturze forum najbardziej optymalne wydaja mi sie dwa rozwiazania:

1. Do budowy pomieszczenia gospodarczego zakupic prad od sasiada (chcialbym tego uniknac - sasiad nie byl zbyt entuzjastycznie nastawiony do mojej prosby), a pozniej zlozyc wniosek o podlaczenie pradu do pomieszczenia gospodarczego.

2. Zlozyc wniosek o podlaczenie pradu docelowego do niezabudowanej dzialki (czy jest na to szansa bez pozwolenia na budowe?) i skorzystac z niego podczas budowy pomieszczenia gospodarczego, nastepnie poprowadzic prad do postawionego budynku.


Ktore rozwiazanie bedzie bardziej ekonomiczne i pozwoli uniknac taryfy C11?