dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Taras z pergolą

    Cześć.

    Poszukuję wykonawców/firm, które mi zrobią taras z pergolą.
    Na co zwracać uwagę przy wyborze firm. Czy warto aby jedna firma zrobiła usługę kompleksową (taras wraz z pergolą i zadaszeniem) czy jednak każda firma powinna się skupić na tym co potrafi najlepiej ?
    Jeżeli wyceny zaczną być zabójcze to może coś wykonam sam.

    Mam kilka pytań
    1. Jakich materiałów unikać ? (drewna, kompozytu, profili aluminiowych).
    2. Czy poliwęglan komorowy zdaje egzamin jako zadaszenie (czy nie robi sauny na tarasie albo nie zaciemnia wnętrza salonu z którego wychodzi się na ogród) ?
    3. Czy łatwo samemu zrobić taras jak się nie ma w ogóle narzędzi czy lepiej zapłacić firmie ? (koszta wypożyczenia narzędzi, czas, itp.)

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. Każdy ma wady i zalety. Kwestia indywidualna.

    2. Od południa robi saunę i trzeszczy.

    3. łatwo nie, ale budować dom też nie jest łatwo a ludzie sami budują, po wyedukowaniu się.
    Oczywiście musisz kupić albo wynająć narzędzia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Cześć.

    Poszukuję wykonawców/firm, które mi zrobią taras z pergolą.
    Na co zwracać uwagę przy wyborze firm. Czy warto aby jedna firma zrobiła usługę kompleksową (taras wraz z pergolą i zadaszeniem) czy jednak każda firma powinna się skupić na tym co potrafi najlepiej ?
    Jeżeli wyceny zaczną być zabójcze to może coś wykonam sam.

    Mam kilka pytań
    1. Jakich materiałów unikać ? (drewna, kompozytu, profili aluminiowych).
    2. Czy poliwęglan komorowy zdaje egzamin jako zadaszenie (czy nie robi sauny na tarasie albo nie zaciemnia wnętrza salonu z którego wychodzi się na ogród) ?
    3. Czy łatwo samemu zrobić taras jak się nie ma w ogóle narzędzi czy lepiej zapłacić firmie ? (koszta wypożyczenia narzędzi, czas, itp.)

    Pozdrawiam.
    Jasne ze łatwo, jeśli wie co się robi. Także powodzenia, zawsze możesz korzystać z narzędzi ręcznych, są tańsze niż elektronarzędzia. Jednym słowem powodzenia i cierpliwości.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  4. #4

    Domyślnie

    Pooglądałem kilka filmów instruktażowych na yt i ... daje sobie spokój.
    Niby wszystko jasne i bym zrobił ale zeszło by mi z pół roku. Poza tym aby się opłacało to musiałbym z tartaku wziąć dechy i je podsuszyć bo inaczej są drogie jak cholera.

    Powiedzcie mi jakie są realne ceny firm za 1m2 samego tarasu z drewna oraz z kompozytu ... z robocizną ?
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 18-03-2021 o 07:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony