dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 249
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Pomyślności w Nowym Roku! Ciepła rodzinnego, miłości, wiary i nadziei na każdy dzień życzy Nel


  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego dziewczyny w Nowym Roku
    Ostatnio edytowane przez azalka76 ; 02-01-2011 o 19:31

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Wszyscy coś dłubią, przeprowadzają się, a u mnie zastój totalny. Mam nadzieję że zima szybko odpuści, bo okna od tygodnia czekają na montaż. Ale to dopiero w lutym, bo troszkę się boję tak wstawić i opuścić- brak zaufania ... do innych ludzi. A z małym dzieckiem codziennie jeździć na kontrolę na budowę to mi się kompletnie nie uśmiecha. Poza tym tęsknię już za wiosną, słońcem i dodatnią temperaturą.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Nigdy ni wytyczałam sobie planów tak szczegółowych jak na ten rok.
    Zastanawiam się ile da się zrealizować postanowień z mojej listy mianowicie:
    - Okna, parapety, drzwi, wiata garażowa
    - Instalacja elektryczna
    - Instalacja CO
    - Wylewki
    - Tynki
    .... zamieszkać jak najszybciej bo córcię do 1 szej klasy chciała bym już tam zapisać abyśmy się nie umęczyły dojazdami.
    Będę sobie odhaczać poszczególne etapy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar golf
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-148
    Posty
    19

    Domyślnie

    3 mam kciuki i czekam na dalsze relacje
    "Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa"

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Mam dziś szczęśliwy dzień- udało mi się ustalić cenę za tynki wap/cem za 12 zł m2, chyba nieźle jak na nasze łódzkie warunki. Zaczynam na wiosnę. HURA
    Prąd też nieźle 25 za punkt, jeszcze tylko działówki i wylewki. Trzymajcie kciuki za negocjacje( a raczej ustalenia).

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie



    Moje małe inspiracje dotyczące podłogi w salonie i pozostałych pomieszczeniach parteru z wyłączeniem pokoi tam będą wykładziny

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    witaj Azalko
    Wpadam czasem do Twojego dziennika bo bardzo Ci kibicuję. My mieszkamy już 1.5 roku, i wciąż coś kończymy. Tez budowaliśmy sytemem gosp. i wiem ile to wysiłku i udręki. Dlatego chylę czoła przed Tobą, bo sama to ogarniasz.
    Piszę do Ciebie bo widzę że myślisz o podłodze przemysłowej. My taką mamy na parterze i mimo że ją bardzo lubię ( kolor ma taki jak na Twoich inspiracjach, więc pomyśałam że myślisz o teakowej) to muszę przestrzec Cię przed przemysłówką z teaku pod olejem. Wygląda pięknie,jest łatwa w pielegnacji, ale jest za miękka. Zwykły stołek nie podklejony filcem robi na niej sznyty, jak komuś coś upadnie to zostaja wgłębienia, na obcasach=szpilkach gosci nie mogę wpuścić do salonu bo zostawiają ścieżki. Na szczęście podłoga ma wiele odcieni, więc bardzo tego nie widać , ale jednak to przykre. W innym pokoju mamy dąb i różnica jest ogromna, tam można szaleć na podłodze, jeździć krzesłami i nic. Teak jest super w kwestii wody- wcale na nia nie reaguje. Także przemysłówka pod olejem tak, ale nie z teaku. Pytaj o twarde drewno. Nam niestety nikt tego nie powiedział.
    REKLAMA

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Magnolia bardzo dziękuję za podpowiedź . W takim razie będę szukała twardego drewna tak jak mówisz. Z dzisiejszej perspektywy to nie wiem czy w ogóle uzbieram na ten parkiet. Znowu podnieśli mi czynsz w domu i chyba padnę na twarz aby to wszystko ogarnąć.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Ale się dzisiaj naoglądałam wspaniałego ogrodu TOLI. Mam dość śniegu i mrozu, tylko moje dziecko nie. Właśnie zaraz wyruszamy na górkę , Oliwce nie przeszkadza -12 na dworze, mnie tak. Wiosna... ale ona nie słyszy jest jeszcze daleko.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Powiew wiosny w styczniu- uroczo. Wczoraj byłam na budowie podmurować otwory okienne bo okna już czekają. Panowie murarze zostawili to chyba na na wieczne potem. Potem nie nastało i sama murowałam wczoraj 4 okienne dziury i powiem wam wyszło równo i całkiem Ok. Zdjęć nie ma bo i po co. Moje dziecko mi wiernie towarzyszyło i efekty dzisiaj są w postaci kaszlu i gorączki. Syrop z cebuli nie pomaga, chyba coś grubszego się szykuje.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Mam dylemat czy w niektórych pokojach zrobić zamiast tynku płyty gipsowo kartonowe . Wyjdzie taniej to jedyny argument. Podpowiedzcie.
    Tynki dała bym w salonie i kuchni oraz łazienkach, a reszta GK
    [IMG][/IMG]
    Naturalnie zastrzegam to nie moje zdjęcia ale pomoc merytoryczna w podjęciu decyzji.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Wiem, że domy szkieletowe tylko w ten sposób są wykończone i myślę że źle nie jest, poza tym sama z niewielką pomocą czynnika męskiego mogę ten etap zrealizować, no a tynki to już grubsza sprawa.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kali.a81

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Reducin
    Kod pocztowy
    08-404
    Posty
    2

    Smile

    Witajcie dziewczyny! Po przeczytaniu prawie wszystkich postów nabrałam więcej wiary na temat budowy domu...
    Jestem samotną matką, wychowuję wspaniałego synka i mieszkam u rodziców,ale bardzo marzy mi się własny mały kąt gdyż w domu jest ciasno
    Zastanawiam się poważnie nad budową niewielkiego domku tak ok 100 m2. Działkę bym dostała właśnie od rodziców,kasę na stan surowy już mam ale no właśnie ale.....czy dam radę sama to ogarnąć i zorganizować.
    Nie mam orientacji w budownictwie więc trochę mnie to przeraża. Wiem że mogę liczyć na pomoc rodziców i braci,ale zawsze jest ta niepewność czy się wszystko uda. Niby jak się ma kasę to wszystko się da załatwić...
    Czytając wasze posty i wypowiedzi,oglądając zdjęcia nabrałam więcej pewności że to plan do zrealizowania nawet przez samotną kobietę z dzieckiem.
    Prosiła bym o jakieś drobne rady jak się za to zabrać by nie zwariować......

  15. #55

    Domyślnie

    kali.a81, dasz radę! Ja też nie miałam o budowaniu pojęcia, a dom wybudowałam. Mąż bywał zrobić sobie zdjęcie z murami raz na dwa tygodnie.
    Jasne, że popełnia się błędy, ale efekt końcowy wart jest tego wysiłku.

    azalka76, bardzo fajny domek. Mocno Ci kibicuję!

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    kali.a81- głowa do góry. Udać się uda pytanie tylko KIEDY a może za jaki czas? U mnie też nie wygląda kolorowo, ale jakoś się staram. Butów ZERO, ciuchów ZERO bo na działówki zbieram... tylko za podróżami bardzo tęsknie i niestety odkładam je w szufladkę na potem. Są teraz inne priorytety.
    Darcy dziękuję za odwiedziny ja również bywam u Ciebie tylko taka jakaś "przyczajona" odwagi mi brak

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Pogoda wskazuje na wiosnę i miałam plany budowlane a tu lipa znów śnieg. Okien to ja chyba za szybko nie wstawię. Stoją grzecznie oparte o ściany w magazynie brata i czekają na lepsze jutro.
    Postawiłam sobie taki oto warunek-założenie na ten rok , mianowicie ZAMIESZKAĆ w domku azaliowym. Dobre sobie ale zobaczymy. Trzymajcie kciuki za mnie.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kali.a81

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Reducin
    Kod pocztowy
    08-404
    Posty
    2

    Domyślnie

    azalka76- plany mam i chciała bym je zrealizować, narazie zima więc nie myślę kiedy zacznę budowę.... powoli orientuje się jak załatwić papierkową robotę, no i oczywiście zastanawiam się czy kasy mi starczy choć na stan surowy zamknięty. Widzę że ty już ten etap masz prawie za sobą, więc czy mogła byś określić jakie koszta już poniosłaś?
    Dziękuje też za słowa otuchy, bo na pewno się przydadzą i zmotywują do działania...

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Tynki gk są fajne, ja mam wszędzie i nie narzekam. Masz murowany dom, więc jesteś w innej sytuacji, ale nie zmienia to faktu, że gk = równiuśko, czyściutko, szybko, sucho itd. itp., ja sobie chwalę, innych bym nie robiła - nawet nie ze względu na cenę tylko obawę, że ktoś mi te tynki spieprzy.

    Powodzenia! Zimą się nie przejmuj, wszystko stoi , na pewno dasz radę zanim córkę poślesz do szkoły. Najważniejsze, że pokazujesz że DA SIĘ !
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  20. #60

    Domyślnie

    azalka76 - ależ dzielna kobitka z Ciebie. podziwiam i trzymam kciuki, żebyście jak najszybciej zamieszkały w Waszym domu!
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony