dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak pomalować płytę meblową?

    Witam.
    Buduję szafę z drzwiami suwanymi i mam w planie pomalować drzwi tą samą farbą co ściany, żeby maksymalnie ukryć całą konstrukcję.
    Jak przygotować taką płytę żeby farba dobrze trzymała i całość wyglądała jak ściana?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    szafę z frontami przesuwnymi , więc napisz jaki masz rodzaj farby ? A tak na marginesie czy nie chcesz wyeksponować takiej szafy , aby była to szafa ,a nie coś co będzie przypominało monstrum

  3. #3

    Domyślnie

    farby jeszcze nie kupiłem - zdarłem tapety i chcę po prostu pomalować ściany i szafę tą samą farbą. Chodzi mi o to aby na pierwszy rzut oka szafa wyglądała na ścianę, a nie mebel. Mam awersję do mebli w domu dlatego ta szafa ma być częścią ściany - która po prostu zmniejszy mi powierzchnię pokoju.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wenusoida

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    no właśnie jaką farbą pomalować płytę meblową? ściany malowałam duluxem, czy będzie ona również odpowiednia do pomalowania boku szafy, aby wyglądała jak ściana. Chcę zrobić szafę z drzwiami przesuwanymi. jeden bok bedzie przylegał do ściany natomiast na drugim bedzie włącznik światła od łazienki bo nie zmieścił się na ścianie dzięki ościeżnicy. właśnie dlatego, żeby włącznik wyglądał jakby był na ścianie a nie na szafie, chce pomalować ten fragment farbą do ścian. Czy ktoś już zastosował takie rozwiązanie i jak to ewentualnie się sprawdziło w praktyce, czy farba nie łuszczy się??

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    A nie lepiej całą obudowę szafy zrobić z płyty gipsowej?
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  6. #6

    Domyślnie

    W poprzednim mieszakniu przemalowywałam szafę typu komandor wykonaną ze zwykłej płyty meblowej. Po remoncie jej kolor wcale mi nie pasował, więc na drzwi poszła tapeta a korpus potraktowałam farbą w kolorze niemal identycznym z kolorem ścian. Najpierw przetarłam powierzchnię płyty papierem ściernym a później (po odpyleniu oczywiście) malowałam akrylową emalią do drewna i metalu. Szafa przedpokojowa, używana codziennie, przez dwa lata nic się nie działo. Dla zwiększenia przyczepności można pod farbę dać dodatkowo grunt zwiększający porzyczepność. Jeśli ktoś ma szafę, której kolor z rónych względów już mu nie pasuję a nowej nie chce budować, to uważam to przemalowanie jej za bardzo dobre rozwiązanie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ja pomalowałam szafę zwykłą farbą do ścian, jakąś z mieszalnika z Casto. Oczywiście zmatowiłam papierem ciernym, ale nie wysilałam sie za bardzo. Mam z pół roku i jest OK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony