dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samouczek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    6

    Domyślnie Półkola na suficie podwieszanym - pytanie

    Witam WAS!!
    Moje pytanie dotyczy sufitów podwieszanych półokrągłych. Wykonałem już trochę tego typu sufitów i zastanawia mnie jak wykonujecie te okrągłe kształty z profila ud30. Nie chodzi mi o nacinanie tylko o formowanie tych kształtów. Czy najpierw rysujecie ołówkiem na ścianie półkola za pomocą cyrkla(lub kawałek linki , gwóźdź i ołówek) i dopiero wtedy formujecie profil UD30 , czy najpierw formujecie okrąg z profila przykręcacie do sufitu a potem wszelkie niedoskonałości zaokrąglacie gipsem?? O narożniku giętkim nie wspominam bo to wiadoma sprawa . Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. POZDRAWIAM

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Temat powinien być w zrób to sam < w zależności co chcesz uzuskać jaką wielkośc zabudowy kształtu
    mozesz narysowac na płaszczyźnie kaształt i do tego formowac profil jak i regips > Lub rysujesz kształt na płycie i po odpwienim nadaniu kształtu kstałtujesz profil i przenosisz ja na zabudowę ścianę , sufit> posadzkę > wswzelkie nierówności jak napisałeś maskujesz odpowiednimnacinaniem płyty Kg i narożniki do wykończenia

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz narożnik gięty przyczepić takerem do sufitu, formować go dowolnie, poprawiać, a gdy uzyskasz pożądany kształt odrysować i zerwać

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    szkoda ze nie [porobiłem zdjęc z etapu prac , bo powiem ze dałeś mi motywację aby zmienić kształt zabudowy kg w łazience

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ja najpierw rysuje na płaszczyźnie kształty następnie przykręcam nacinaną ud i do tego płytę do gięcia 6 zbrojoną włóknem i nie używam narożnika no chyba że jest to w miejscu podatnym na uszkodzenia.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samouczek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    A czym rysujecie kształty na płaszczyźnie sufitu?? Dzięki i pozdro

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ołówek i sznurek albo inne narzędzia które przypominają działaniem cyrkiel do tego trochę obliczeń, czasami szablony z kartonu lub innych materiałów, to wszystko zależy od stopnia zaawansowania projektu!
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony