dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 224 z 226
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 4514
  1. #4461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    połysk

  2. #4462

    Domyślnie

    Ale pięknie wyczyszczone! Połysk będzie chyba lepszy

  3. #4463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    swiecacy ale w aerozolu maluj

  4. #4464
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Oki, bedzie połysk, mam jeszcze kilka lakierów w spray
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  5. #4465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tylko pomalu maluj, lepiej 4 warstwy cienkie niz jedna gruba zeby sie zacieki nie zrobily

  6. #4466
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Ostatnie dwa tygodnie zleciały mi na oglądaniu serialu Lost, obejrzałam wszystkie sezony, dniami i nocami, oderwac sie nie mogłam ale wkurzyłam sie na dziadowske zakonczenie, nosz kurna mogli cos lepszego wymyślić a nie robić z wszystkich umarlaków

    Miedzy odcinkami, jak sobie przypomniałam to malowałam te elementy stoliczka. Poszła prawie cała puszka lakieru, ile warstw to nawet nie wiem ciężko sie malowało.







    Trawnik po wertykulacji, nawozeniu i deszczowej pogodzie odżył ale sa placki gdzie mech zabił trawe. Teraz mam bagno w sadzie i dzis zauważyłam ze mech w tym bagnie rośnie sobie dalej Dzis w nocy zapowiadali przymrozki, w maju a mi kwitną teraz jabłonie, pewnie bedzie figa z makiem nie jabłka Dokupiłam sobie drugą hortensje na taras, niebieska, przez ta dziadowska pogode nawet jej na tarasie nie postawiłam, zeby szoku termicznego nie dostala.
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  7. #4467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a ja juz mialam Cie szukac, a tu Vesi wpadla w "ciag"
    jak mnie cos wciagnie tez siedze do oporu i ogladam

    stoliczku nakryj sie ...baaaardzo ladnie wyszlo

  8. #4468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie






  9. #4469
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Super wyszło.


    Z trawnikiem mam to samo tyle że nasz w zeszłym roku siany. Do tego bardzo dużo w nim koniczyny chyba w nasionach trawy była bo na starszym kawałku trawnika nie było jej tyle. Jak trawa się wzmocni to muszę zapędzić męża żeby na dwulistne prysnął potem wszystko jeszcze raz będziemy grabić i chciałabym tez popiaskować żeby troszkę wyrównać bo się dołki porobiły no i dosiać gdzie konieczne.

    A tą tojeść masz na dużym obszarze? Może roundup w żelu i pomiziaj listki. Taki mam plan na perz który mi w paru miejscach wyłazi tylko pogoda psuje wszystkie plany

  10. #4470
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Mania - dzięki za fajne porównanie

    Doriko, w tej czesci z drzewkami to co kawałek, troche na froncie, no w cholere tego tak powrastane w ziemie i ukorzenione ze bawiłabym sie chyba miesiac z tym pedzlowaniem listków.

    Ciągle myślę co z trawnikiem zrobić, umówiłam sie z ogrodnikiem który wertykulował na ewentualne wyrównanie terenu, tzn jak on bedzie miał troche wiecej czasu to ma zadzwonić czy sie ostatecznie zdecydowałam, wtedy zamawiam ziemie a oni maja ja rozwiezc gdzie sie pozapadało i podniesc tez troche grunt z jednej strony ogrodu, w wielu miejscach bedzie to conajmniej 20-30cm. Potem trzeba bedzie dosiac trawy, ale gdybym przed tym dołożeniem ziemi cały trawnik wypaliła, zeby pozbyc sie tej tojesci i przy okazji tzw dzikiej trawy, (ktorej mam tez od groma i recznie nie ma szans na wyplewienie tego), to zeby posiac nowa trawe trzeba to wypalone zorać czy wystarczyłby wertykulator taki mocny żeby ziemie ponacinał i to spalone czesciowo zebrał?

    Z obrzeżami wstrzymam sie, jesli podniose teren to wtedy z koskti zrobie tylko poczekam az sie ziemia ulezy.

    Przejeżdżałam dzis obok ogrodniczego i widziałam ze maja takie wysokie chyba na 3m bordowe drzewko, nie wiem co to było bo za daleko, ale chyba kupie takie plus tego japończyka jeszcze.
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  11. #4471
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Mam dylemat jak pomalować ten stoliczek:





    wyczyściłam blat z bejcy



    no i nie wiem co dalej
    ten mniejszy blacik co był na dole dałabym wyżej w połowie nóżek - przy tych kulkach albo jeszcze wyżej.
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  12. #4472
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Może też na czarno tak jak ten z mosiądzem. W czerni na pewno będzie mu dobrze. Kwestia jeszcze tego w jakim będzie towarzystwie.
    Nie wiem czy to dobry pomysł z tym podnoszeniem tego dolnego blatu, mam wrażenie że straci cały urok i do tego nie będzie stał stabilnie.

  13. #4473
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Tak myśle własnie czarny lub granatowo złoty, blat naturalny albo czarna bejca, taka żeby widać było słoje.
    Stoliczek chce postawic w kącie sypialni, pod kwiatka.
    Nie podobał sie mi ten blacik, póleczka na dole, wygladał ten stoliczek tak nieforemnie, gdyby ta pólka była szersza i pod nózkami to byłoby ok, ale tak miedzy nózkami na podłodze lepiej bedzie tak


    Szukam inspiracji kolorystycznych
    na złoto












    Dzis całe pole dmuchawców nawiało mi na ogród
    a potem zaczęło tak solidnie lac i wbiło to cholerstwo w trawnik
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  14. #4474
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    MAM !!! tzn jeszcze nie w rekach, bo w drodze z UK, kupiłam kinkiety do łazienki na które chorowałam kilka lat

    Astro Lighting verona 0655




    Kupiłam na amazon.co.uk taniej niz w polskich sklepach internetowych
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  15. #4475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    amazon to moje ulubione miejsce zakupow, Ty wiesz, nawet papier toaletowy i plyn do naczyn kupuje nie musze jezdzic, taniej niz w sklepie, przywioza do domu i jeszcze wysylke mam za free
    lampki podobne do tych co w jaskini zalozylam

    a stolik mysle i mysle...caly na czarn a obie tacki na zloto, ale w srodku tylko , ze te wystajace ramki czarne, co myslisz?
    albo jak na ostatniej inspiracji masz - nogi na czarno a blaciki zetrzec i od nowa zabejcowac na braz

  16. #4476
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Lampeczka cudo , ciekawe jak na żywo będzie wyglądać. Ostatnio znalazłam do mojej łazienki cudny kinkiet ale niestety w Polsce niedostępne a z USA cena dostawy plus podatek przekracza i to sporo cenę samej lampy która jeszcze bym przełknęła. Przejże na tym z uk może coś mi w oko wpadnie i nie zabije ceną.

    Co do stolika to wydaje mi się że przy obu blatach na złoto może być tego za dużo. Ja bym zrobiła same nogi albo tylko te obwódki przy blacie.

  17. #4477
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    No własnie ta ostatnia inspiracja tez jakoś najbardziej mi pasuje, to znaczy ze musze jeszcze ta poleczkę zeskrobać, bo blat juz wyczyściłam, chociaz troszke złotka też mnie pociąga tak sie zastanawiam czy tą póleczke dałoby sie w czyms namoczyc żeby rozpuscic lakier i bejce? jest jakis taki preparat rozpuszczajacy bejce? czy tylko szlifierka mi pozostaje

    Znowu leje, w poniedziałek było słonko to udało sie mi wykosic cały ogród, zrobiłam zdjecie przed koszeniem zeby pokacac jak sumak octowiec wyrósł w trawniku,octowiec - to drzewko na którym wisi karmnik, co rok jest tych odrostów więcej i są coraz dalej od pnia drzewka, ale wystarczy skosić i potem juz nie odrasta, widac jak rozległe ma korzenie








    Oj ile razy ja sie juz przymierzałam do zakupów z amazon i eBay amerykańskiego, zawsze kurcze koszt przesyłki i cła dobijał na niemieckim amazonie mozna kupowac po polsku i bez cła, ale szału w asortymencie nie ma, sie umywa do amerykańskiego, juz lepiej jest własnie na angielskim, tylko znowu mało sprzedawców wysyłka do polski, czaiłam sie na te kinkienty tam od jakiegos czasu i czekałam az pojawi sie sprzedawca który bedzie miał i cene dobra i wysyłke do PL i udało sie, na dodatek kurs funta akurat jest poniżej 5 zł więc doliczając wysyłke i koszt przewalutowania płatności karta (bank to złodziej !) za jeden kinkiet zapłaciłam o 114zł mniej niz u polskiego sprzedawcy
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  18. #4478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    masz jeszcze ten preparat to sciagalas ze schodow? jak masz naloz, sciagnij, przetrzyj papierem (a dokladnie tym co jak metalowa gabka wyglada do drewna tylko musisz scierac w kolko jak tacka) i naloz bejce od spodu jednej tacki, zobacz jak przyjmuje, jak beda plamy trzeba wiecej zetrzec.

  19. #4479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale trawe masz ladna !! a te kilka chwastow wyrwac bo nie ma na calej trawie widze?

  20. #4480
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Hey
    ja jak zwykle cierpię na brak czasu a to impreza u nas , a to my w gosci i z robota juz nawet nie wyrabiam, ale mam chwile spokoju to wrzucę foty ogrodowe.
    Trawnik jest, powiedzmy do zaakceptowania, chwasty są i w czasie koszenia najwiecej czasu trace na ich wyrywanie, zwłaszcza to płożące goofno po owocowaniu na jesień, chyba opryskam trawe chwastoxem, bo sie idzie zarypac.
    To co pokazałam wyżej w trawie to nie chwasty tylko drzewka sumaka octowiec, ale raz skoszone juz nie odrastaja, dopiero za rok wyrosną nowe. Sumak ma korzenie płytko pod ziemią, z których wiosna wyrastają nowe drzewka.

    Tymczasem w "sadzie"...

    Pierwsze jabłka, jesli ich cos nie zeżry, drzewka wsadzilismy chyba 4 lata temu i to pierworódki som sztuk nie liczyłam, ale nie wiecej niz 10

    Jagody kamczackie juz zjadamy, a kwaśne jakniewiemco





    Borówki amerykańskie jeszcze zielone, bedzie ich całe mnóstwo



    Czarna porzeczka, cos jej liscie zżera, ale nie chce mi sie opryskiwać



    Mam też jeden malutki krzaczek maliny, jak sie wprowadzilismy, przywiozłam od mojej sis kilka krzaczków, które pożarły mi sarny odratowałam tylko jedeną tyci gałazke, która sie wreszcie zaczyna rozrastac i kilka malinek będzie

    Truskawki w donicach



    I jeszcze domki dla pszczółek rok temu zawiesiłam na elewacji, ale pszczółki wolą nadal otwory na śruby w stole tarasowym i w balustradach na tarasie chyba z braku wolnych dziur na tarasie jakas pszczółka z domku korzysta




    Wsiałam tez poziomki, do malutkich doniczek, trzymałam w domu pod folia, z całej paczki wykiełkowało tylko jedno, które i tak zdechło
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

Strona 224 z 226

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony