dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 169 z 226
Pokaż wyniki od 3.361 do 3.380 z 4514
  1. #3361
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Hello

    Nihiru, Pszolka, Tutli...
    musze zajrzec co tam u Was, i w ogóle u innych , niech no tylko ktoś mi odda mój wolny czas
    Nihiru masz racje co do lampy, gdybym była na stówę przekonana że będzie dobrze wyglądać nad stołem, to kazałabym kuć.
    Powiem Wam szczerze, że choć lampa cudna - to średnio mi pasowała nad stołem, a jeszcze mniej na środku. Niestety nawet Wasze słowa zachęty mnie nie przekonały, jednak na żywo to wyglądało jak przedobrzenie
    Tutli, zastanawiałam sie nad tym dodatkowym oświetleniem, ale to tez nijak, jedynie co by uratowało sytuację to kilka oczek, czy tub świetlnych na suficie jakoś symetrycznie zamontowanych, a to wiązałoby sie z podwieszanym sufitem, albo kuciem w całym suficie. Za dużo demolki, mąż by mnie normalnie opierdolił. I tak na dużo przeróbek sobie pozwoliłam, bez pytania go o zdanie, bezczelnie wykorzystując jego nieobecność w kraju. Gdyby był w domu nie pozwoliłby nawet 5cm kuć w ścianach

    Poza tym były to masakrycznie ciężkie 5 dni i nocy. Gdyby nie imprezka w sobote to nie musiałabym tak zapierniczać. Od wtorku przez trzy doby spałam po 3 godziny.
    Fotorelacja....
    Salon na dole pomalowany, musieli stawiać rusztowanie żeby zaszpachlować pęknięcia na suficie nad schodami i to potem pomalować. Kawałki gzymsów z pod belki sufitowej zostały oderwane, i dorobione gniazdko nad i pod spocznikiem schodów.
    Tak było przez trzy dni, oprócz pogody, ta sie zrypała w trzecim dniu



    i bez gzymsów pod belką


    W holu na dole dwie płytki wymienione (jedna była porysowana, druga sie ruszała).
    Włączniki świateł do łazienki i toalety przeniesione z lewej na prawą stronę drzwi, bo były umieszczone od strony zawiasów a teraz są tak należy od strony klamek

    W kuchni też kazałam przenieść pstryczek ze spiżarki do kuchni, bo niewygodnie sie zapalało światło w spiżarce - to raz, a dwa - aż sie prosiło by obok łącznika oświetlenia kuchni był drugi dla symetrii, no i jest teraz git; i praktycznie i wizualnie, a roboty było niewiele, tylko kucie pod puszkę z drugiej strony ściany i przełożenie kabelka z puszki w spizarce do drugiej w kuchni.
    Tak było:

    i jest teraz


    Łazienka dzieci została w końcu zaszpachlowana i pomalowana, bateria natryskowa zamontowana, brakuje jeszcze opaski nad drzwiami, bo stolarz zrobił 1cm za krótką.






    W holu szklane plafony zamontowane:




    Ponieważ było trochę kucia i szpachlowania przy tych przeróbkach, to niestety pył w całym domu. Miałam tylko czwartek i piątek na sprzątanie, więc całe poddasze oprócz dwóch okien dachowych umyłam, a na dole: łazienke, wc, wiatrołap, hol i salon wysprzątałam przed sobotnią imprezą, ale zostały te najgorsze pomieszczenia, czyli kuchnia, spiżarka i 2 pokoje Aaaa no i prawie garaż wysprzątałam kiedy jeszcze nie było sensu sprzątać w domu.

    Suszarkę ciągle jeszcze rozpracowuję, raz mam wysuszone aż pomięte innym razem niedosuszone, jakieś takie te programy ma nijak mi pasujące, pomijając fakt, ze co wezmę ciucha i sprawdzę na metce to jest znaczek lub napisane: Nie suszyć w suszarce bębnowej - no to po kij te suszarki sie pytam, dla samych ręczników i dżinsów??? Przestałam więc patrzeć na metki
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  2. #3362

    Domyślnie

    Vesillo właśnie miałam pytać jak powiesiłaś lampę nad stołem, dokleiłaś ją taśmą czy coś w tym stylu. Oj ale już się skapłam. Generalnie głupio mieć takie zwisające kable nad głową, super lampa jest lepsza. Naprawdę mi się podoba, pasuje do twojej kuchni jak nigdzie indziej. Za to mam trochę inne zdanie. Lampa na środku pomieszczenia zawsze wygląda stylowo i nie jest to przemyślenie przypadkowe. Oświetla wszystko w jednakowym stopniu. Kieydś były tylko lampy na środku kuchni bo nikt nie wiedział gdzie będzie stał stół. Miało to swój urok. Stół na środku kuchni był kiedyś tak samo modny jak teraz lampa nad stołem. Zauważ że twoja kuchnia nie jest aż tak duża, więc lampa na środku oświetli ci wszystko. Przy oknie masz okno- i to ono oświetli stół. Idz za swoim stylem. Ale co będzie jak kupisz sobie nowy większy stół i lampa już nie będzie nad stołem tylko na jego koniuszku? Przemyśl to jeszcze raz.
    Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że były to rzeczy wielkie.

  3. #3363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiesz Ty co...tak patrze i ciagle sie zastanawiam - dom sliczny, pieknie wykonczylas, kuchnia bosko wyglada, gora itd itp...po jakiego diabla chcesz inny budowac?????????

    oj czekam ja czekam na przygode ze schodami, ale zapomnialam sie zapytac ile pojemnikow kupilas plynu??? starczy Ci??? bo ja na swoja witryne (ta co teraz maluje) na dol i gore dwie puszki na bank a moze braknac.

  4. #3364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Vesilko kochana ...pieęnie....niec dodać nic ująć ...

  5. #3365

    Domyślnie

    Vesi

    Brak słów, pięknie wyszło. Jesteś mistrzem

    O Twojej pracowitości nawet nie wspomnę

    Zostawiam

  6. #3366
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Mania,
    ja też czekam na te schody, nie mogę na nie patrzeć już, pasują mi w tym salonie jak pięść do oka... gdyby ktoś mnie jeszcze wyręczył w ich czyszczeniu z lakieru, bo malowanie to będzie chyba najprzyjemniejsze Mam 2 quart, czyli ok 1,9 litra tego preparatu do usuwania lakieru, nie wiem na ile mi starczy, sie okaże, zacznę od poręczy, bo z niej nie idzie papierem ściernym do surowego drewna zedrzeć lakieru przez te wszystkie zagłębienia, a potem stopnie, jak mi braknie to kupie jakiś nasz trujący specyfik i dobrą maskę. Jednak póki mąż w domu, to schodów nie ruszam, wyjeżdża ostanio na zbyt krótko by sie za nie zabrać, czekam aż wypadnie mu wyjazd conajmniej dwutygodniowy.
    A dom chce nowy, bo ten przede wszystkim jest za duży, a o reszcie to nawet szkoda pisać, szkoda mi tylko lokalizacji, tylko to mnie powstrzymuje przed wystawieniem go na sprzedaż

    Beatko, IIlutek,
    jak miło że wpadłyście, kooopę lat ....
    dziękuję za komplementa
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  7. #3367
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Tymczasem korpus zabudowy i fronty w górnej łazience już są, czekamy na blat, ma być za kilka dni. Zamówiłam początkowo blat imitujący carrarę w połysku, na szczęscie wykonawca zapomniał sobie który blat chciałam i przyjechał do mnie z próbkami pare dni temu i jak zobaczyłam ta próbkę ponownie, to jednak odrzuciłam, wybrałam czysto biały, błyszczący blat, szary był ale nijak pasował do ścian i do podłogi.

    Młoda wyszukała sobie juz meble, koniecznie mają być białe, klasyczne.
    Spodobała sie jej kolekcja tvilum paris:





    oprócz biurka, to wymyśliła sobie takie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biurko2c.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	285195 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biurko3a.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	285196
    niezbyt mi sie podoba, ale koniecznie chce takie - to zrobiłam projekt i wysłałam do wyceny.

    Ponadto dobijają mnie krety, nic na nie nie działa, odstraszacze sypane do nowych kopców - lipa, świece dymne bros - lipa... ciągle pojawiają sie nowe kopce, co za dziady !!!
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  8. #3368
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dzazgunia
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Vesilko czy mogłabyś zdradzić co to za lampki masz w holu i oczywiście ten cudowny zegar na ścianie też



    Jestem pod wrażeniem Twojej ciężkiej pracy.

  9. #3369
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Ewelyna,
    wybacz przegapiłam Twój wpis. Sprawa lampy w kuchni przemyślana z każdej strony, póki miałam ekipe remontową w domu, i ostatecznie zrezygnowałam z potrójnej nad stołem. Bedzie pojedyncza na środku, podoba sie mi ta

    i ta

    i ta też


    Dzazgunia,
    lampy w holu to Broste Copenhagen PENDANT BRASS SHINY
    a zegar kupiłam w tkmaxx, ale widze je też czasami na westwing.
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  10. #3370

    Domyślnie

    Całe szczęście że będzie jedna na środku! Dobry wybór

    Fajna jest ta z wiatrakiem
    Ostatnio edytowane przez ewelyna ; 19-10-2014 o 19:05
    Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że były to rzeczy wielkie.

  11. #3371
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    vesi ja nie lubię lamp z wiatrakiem ale w mojej ocenie najlepiej pasuje do twojej kuchni. z pozostałych ta pierwsza ale wydaje mi się że jako pojedyncza może wygladac jakoś tak samotnie.

    nad biurkiem się zastanówcie pod wzdledem praktycznym. Nie będzie miało ono zadnych szuflad itp. Będzie musiało być coś dodatkowego do przechowywania przyborów do pisania, rysowania, bloków, zeszytów itp. Nie wiem ile lat ma córka, ale zastanów się czy nie będzie to z czasem przeszkadzać. Ja również szukam biurka ale na szczęście moja córka jest jeszcze za mała bym musiała jej w tej kwestii słuchać

  12. #3372
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Kupiłam młodej lampę, miała byc Ikea FILLSTA , ale jak jej pokazałam te kfiotki, to aż zapiszczała: tą chce!. Obawiam sie tylko, czy coś przez te kfiotki będzie dawało światła


    Pszczółka,
    młoda ma 14lat uparła sie na takie biurko, które ma luz pod blatem, a obok będzie komoda z szufladami. Moje dzieci mają wspólny pokój juz dziewieć lat i cały czas te same meble, jak je kupowałam to były przedszkolaki i też nie pytałam sie ich o zdanie.

    Mania,
    Ty masz chyba w kuchni lampę z wentylatorem, jak myślisz będzie u mnie taka pasowała?

    Jeszcze jeden głos na ta lampę i ją kupię .

    Dziś stolarz zaczął montować listwy podłogowe jak skończy to zrobię fotki.
    Ja w tym czasie kosiłam trawnik, mam nadzieję ze to ostatni raz w tym roku, idzie sie wykończyć przy takiej ilości:




    Ostatnio edytowane przez vesila ; 21-10-2014 o 21:59
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  13. #3373

    Domyślnie

    Vesilko, dołączam do klubu fanów Twojej pracowitości Jesteś mistrz, ja od samego patrzenia na hektary Twojego trawnika czuję się zmęczona

    Miałam trochę do nadrobienia jeśli chodzi o fotki, ale to była prawdziwa uczta dla oczu. Będziesz mieć cudne poddasze - wszystko wygląda na mega dopracowane i pasuje do siebie świetnie. Te gałeczki na drzwiach - wow! Niby taki szczególik, a całość zyskała całkiem inną jakość. Muszę Ci też powiedzieć, że nie byłam fanką tych kwadratowych plafonów, ale wyglądają super.
    Aaa, no i łazienka młodych również rewelacja, nawet skosy mi nie przeszkadzają, a to się rzadko zdarza

    Co do lamp, szkoda, że nie będzie potrójnej, no ale nic na siłę Z Twoich propozycji najbardziej podoba mi się 1 i 3, ale w sumie fajnie byłoby dać coś innego niż w prowadzącym do kuchni korytarzu, a one są chyba dość podobne? Więc może wiatrak jednak

    Buziaki

  14. #3374
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    vesi 14 lat??? nie do już prawie dorosla kobieta. Nie ma co trzeba kupic to co chce. Moja ma 5 wiec zupełnie inna bajka. Vesi chyba ze do tej kuchni cos nie kuchennego (piszę o oświetleniu) albo jakiś mocniejszy akcent np. miedziana?

  15. #3375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Vesi mam wiatrak tylko dlatego ze juz byl jak dom kupilismy, ale wiatrak jest nad wyspa miedzy kuchnia a kominkowym. Jako w pomieszczeniu jest na srodku bo tam stol powinien byc, mysmy wyspe postawili.
    Odradzam Ci te metalowe lampy. Pisalam juz ale napisze jeszcze raz - mialam taka sama - lezy w piwnicy. Swiatlo daje tylko dolem. Jest poprostu ladna ale nic wiecej i w kuchni napewno egzaminu nie zda. Mialam ja w blokowej kuchni bez okna i ratowalo mnie tylko to ze mialam swiatla pod szafkami i nie mialam stolu. Ty masz kuchnie duza i masz stol. O ile w dzien ok tak wieczorem juz nie za bardzo. Posiedziec przy kolacji ok, ale np. plotki lub jakies pisanie przy stole - za malo swiatla badz prawie wcale.
    Nie jestem fanka wiatrakow tez ale moj zostawilam bo zamiast zalozyc klime postawilismy pergole i ten wiatrak nam dupe uratowal jak przyszly humidy.
    Nie wiem czy bedzie pasowal ale ja go w Twojej kuchni nie widze. U mnie lepiej wyglada niz bedzie wygladal u Ciebie. Postaraj sie kupic cos normalnego.
    Mimo to ja bym miala inna propozycje - dlaczego nie powiesisz lampe w stylu jaka masz w salonie? albo nawet taka sama? kto powiedzial ze w kuchni musi byc typowa kuchenna lampa a nie wypasiona? teraz kazdy chwyt dozwolony. Ja w kuchni mam lampe taka sama jak w obu salonach i jadalni. Kompletuje sie.


    wklejam zdjecia mojego wywal potem, ale zwroc uwage ze ja mam otwarte i wiatrak nie jest w zamknietym typowym pomieszczeniu i wlasnie te dwie takie same lampy.
    W sypialniach tez mam na gorze i po zalozeniu klimatyzacji wiatraki laduja w piwnicy.







    a co do biurka - mi sie bardzo podoba pomysl corki zeby nie miec szuflad pod spodem a gdzies z boku. Jesli ma duzo miejsca i ladnie sie to dobierze bedzie super.

  16. #3376
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Dropku dziękuję
    Ciesze sie że mnie tu odwiedziłaś i jeszcze takie komplementy napisałaś

    Myślę nad tym oświetleniem kuchni już tak długo,że mi sie nie chce i gotowa jestem kupić byle co byle było

    Pszczolka, ale nie miedziana, te lampy sa takie...eee... nie w moim guście zupełnie

    Ale mam jeszcze jedno pytanie do Was. Kupiłam niedawno lampę na all... za 25 zł, nówka, tylko jeden gwint nie trzyma, ale to pikuś. Natomiast zastanawiam sie czy dać ja do chromowania, czy do malowania na czarno??? Co myślicie?


    Nie błyszczy sie tak ładnie jak na zdjęciu, musi być malowana lub chromowana / niklowana. A i abażur wymieniłabym na czarny. Lampę już rozebrałam na kawałki, teraz decyzja: na błyszcząco czy na czarno
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  17. #3377
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Mania
    dzięki wielkie za fotki i rady. Nic nie wywalę, jeśli pozwolisz niech zostaną, masz pięknie

    no i dooopa z tym oświetleniem w kuchni....
    potem wkleje więc inne propozycje
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  18. #3378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aha, chyba sie komus moje lampy spodobaly w sypialni

    Z lampami bedzie ciezko bo a) styknie abazur zmienic i lampa sie zmienia, b) obie wersje sa ladne, c) przy kazdym kolorze abazur inaczej wyglada, ale zes dowalila do pieca bo ciezko znalezc..
    ok, wsio czarne, znalazlam tylko takie i chodzi o kolorystyke





    wyglada ladnie i nowoczesnie bo lampa jest nowoczesna

    czarna z bailaym abazurem (a pomaluj se go na czarno masz proframy)




    tu moze udawac ze czarne chociaz to ciemny braz





    tu nizej masz niklowana na ciemny nikiel, jak stare srebro co tez pieknie wyglada





    no i zwykly nikiel





    moje jak pamietasz sa chromowane

    a teraz kombinuj bo ja sama bym miala ciezki problem, pytanie gdzie lampa idzie, do salonu?? czyli chcesz pod lampy sufitowe? to na swiecaco bym dala bo sciany masz szare. Przy bialych scianach czarna cala by fajnie wygladala.

  19. #3379
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Mania,
    dzięki, no pewnie że sie lampy spodobały. Decyzja padła na chrom w połysku, bo chcę ją do salonu przy kanapie. Muszę sie więc uśmiechnąć do szwagra, bo robi zawiasy i uchwyty (do drzwi prysznicowych), które potem wysyłają do chromowania; jedną lampę już mi chromowali.

    A teraz lampa do kuchni, propozycji cd:








    wybór lamp do kuchni i łazienki, to jakaś zmora dla mnie
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  20. #3380
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Vesi każdy ma swoją koncepcję domu a i tak trochę ciężko doradzać bo przyznam że nie wiem jak wygląda reszta domu (tzn znam twoją łazienkę i górę), ale jak ja bym poszła do kuchni u ciebie w coś nie kuchennego. Jak pisałam te srebrne mi nie pasują ale tylko dlatego ze masz mieć jedną. dała bym cos co jest mocniejszm akcentem ale właśnie nie koniecznie kuchennego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	arabesque.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	285914   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klosz.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	285915   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nero 490.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	285916  
    Attached Images  

Strona 169 z 226

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony