dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie SCHEMATY - Ogrzewanie podłogowe?

    Proszę o opinie na temat sposobu rozprowadzenia rur grzejnych ogrzewania podłogowego przedstawionego na rysunkach poniżej.
    Mam problem z tymi strefami brzegowymi, czy są wystarczające.
    Co sądzicie o takich rozstawach/odstępach między nimi.
    Boje się również o te długości pętli, czy aby nie za długie (ta 120m), oraz czy nie za duża różnica długości miedzy nimi.
    Będę naprawdę bardzo wdzięczny za każda opinie na ich temat.
    Dziękuję i Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze1.jpg
Wyświetleń:	2496
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	15048   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0869.1.jpg
Wyświetleń:	3076
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	15049   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0870 1.jpg
Wyświetleń:	2108
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	15050   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0871 1.jpg
Wyświetleń:	1867
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	15051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0872 1.jpg
Wyświetleń:	1828
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	15052  

    Ostatnio edytowane przez AREK_BL ; 27-06-2010 o 21:38

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest ok - kup rozdzielacz z rotametrami to bez problemu różniece na długościach wyregulujesz - najkrótszy jest łazienkowy więc nawet jak będzie mocniej grzał to nic się nie stanie w łazience zawsze powinno być cieplej

    Piotr

  3. #3

    Domyślnie

    Rozdzielacz już kupiony i zamontowany
    A co powiesz odnośnie tej pętli 120m, nie będzie za dużych oporów przepływu?
    Może mógłbym zrezygnować z tej strefy brzegowej przy ścianie zew, a zostawić tylko tą pod oknem?
    Co wy na to?

  4. #4

    Domyślnie

    jeżeli jest to okno balkonowe to warto strefę brzegową mieć przy ścianie można odpuśćić

    im mniejsze opory tym lepiej.

    Piotr

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lilianette
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Podobnie jak kolega AREK_BL mam prośbę o opinię, czy dobrze zaplanowałam podłogówkę.

    Na razie zrobiłam parter, powierzchnia ok 170m2, w tym:
    ________________________
    Kuchnia - 70m a=25
    Wiatrołap - 60m a=25

    Pokój - 120m a=35
    Komunikacja - 90m a=30
    Łazienka - 50m a=35
    Pokój - 110m a=35

    Salon - 110m a=30
    Salon - 110m a=30

    Razem 720m
    ________________________

    Rysunki, plan


    Schemat pętli

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie widzę rozdzielacza. Długości pętli masz za duże, może być problem z przepchnięciem wody. Sugeruję zmniejszyć zagęszczenie rur w strefach brzegowych - powinno to zaoszczędzić długość pętli. Ponieważ nie widzę rozdzielacza to jeszcze pytanie o transporty, czyli sposób doprowadzenia zasilania i powrotu do pętli - nie wiem czy są uwzględnione.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lilianette
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Rozdzielacze są trzy, w wiatrołapie (przy kuchni) - odchodzą dwie pętle, drugi koło łazienki - cztery pętle i trzeci w salonie koło schodów - dwie pętle i w wylewce będzie dylatacja pomiędzy pętlami

    Zmniejsze pętle w strefach brzegowych. Długości pętli liczę od rozdzielaczy.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Wiesz co ...nie mam pojęcia dlaczego nie robisz pod jeden rozdzielacz... Przecież to koszty i problemy techniczne.
    Lepiej zmniesz/rozłóż strefy brzegowe, a bardziej równomiernie rozłóż ślimaki po całym pomieszczeniu. Napisz coś o calej instalacji bo nie znajduję wytłumaczenia dla 3 rozdzielaczy.
    Pozdrawiamy z Jędrzejowa.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    I jescze jedno: popatrzyłem na Wasz dziennik.... Dlaczego nie chcecie podłogówki na piętrze?
    Nie mów że nasłuchałaś się tych głupot o podlogówce w sypialni, pod panelami itd. My mamy wszędzie.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lilianette
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Hmm, zrobiłam trzy ze względu na dużą powierzchnię a pętle nie mogą być dłuższe niż 120mb. No ale dopiero się wgłębiam w podłogówkę, może czegoś nie doczytałam jeszcze.
    Może i jeden by dał radę, jakbym go na środku dała koło schodów i fakt koszty mniejsze? Tylko wtedy chyba doszły by mi ze dwie pętle dodatkowe albo więcej.
    Dom ma wymiary tak pi razy oko, 14mx16m.

    pozdrawiam, mieszkam niedaleko
    Ostatnio edytowane przez Lilianette ; 26-11-2010 o 15:58 Powód: literówka

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lilianette
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    I jescze jedno: popatrzyłem na Wasz dziennik.... Dlaczego nie chcecie podłogówki na piętrze?
    Nie mów że nasłuchałaś się tych głupot o podlogówce w sypialni, pod panelami itd. My mamy wszędzie.
    Chcemy, jeszcze nie narysowałam i w piwnicy w dwóch chyba pomieszczeniach

    Teraz jest tak, jeden rozdzielacz na parterze (koło schodów), nie trzy
    10 pętli, w tym 9 o długości ok 60m i 1 ma ok 75. Rozstaw w strefach brzegowych co 15cm a reszta 30cm.

    Ostatnio edytowane przez Lilianette ; 27-11-2010 o 13:28 Powód: nowy schemat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony