dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie montaż kabiny prysznicowej

    Montaż kabiny prysznicowej rozpoczynamy od ustalenia odległości listew przyściennych od zewnętrznej krawędzi brodzika, dalej zaznaczamy miejsca mocowania listew do ściany przy pomocy poziomicy. Następnie wiercimy otwory pod kołki rozporowe.
    Listwy przyścienne mocujemy za pomocą kołków montażowych. Pozostałe elementy kabiny montujemy na posadzce. Profil górny i dolny łączymy ze ściankami stałymi, a ścianki stałe połączone z profilami górnym i dolnym stawiamy na brodziku i łączymy z listwami przyściennymi. W trakcie łączenia kabiny z listwami za pomocą łączników, ustawiamy kabinę w pionie.
    Ja stawiałem kabinę Sanplastu według instrukcji montażu dołączonej do produktu, więc na listwach przyściennych była regulacja, która pozwala na zniwelowanie ewentualnych odchyleń ściany od pionu, dzięki temu mogłem sobie ją prawidłowo ustawić. Dalej trzeba zamocować systemy jezdne na drzwiach i umieścić drzwi w kabinie, aby kabna nie przeciekała musimy zamontować uszczelki na zewnętrznych krawędziach drzwi, oraz uszczelki z listwą magnetyczną na krawędziach wewnętrznych. Uchwyty od wewnętrznej i zewnętrznej strony mocujemy w otworach montażowych.
    Aby uniknąć nadmiernego zużywania systemów jezdnych, na środku i na końcach profili musimy zamocować ograniczniki.
    Ostatnim elementem montażu jest ostateczne uszczelnienie kabiny. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest użycie silikonu w kolorze kabiny i brodzika lub transparentnego. Kabinę silikonujemy od zewnętrznej strony.

  2. #2

    Domyślnie

    Montaż kabiny prysznicowej najlepiej jest wykonać zgodnie z zaleceniami producenta . Instrukcja montażu zazwyczaj znajduje się wewnątrz opakowania lub na www producenta .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony