dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Koszty budowy domu SSZ

    Wiam.
    Jakie koszty SSZ za taki domek?
    http://projekty.dom.pl/an_zoja.htm

    W kosztorysie podana cena to 302.000 netto, na GOTOWO, jak domniemam w cenie zawarta robocizna za system zlecony (budowa + wykończeniówka).
    Ja będę budował systemem gospodarczym i zakładam koszty robocizny ok. 30-35 tyś. - takie ceny są w moim regionie.
    Na dach blachodachówka, bez jednej lukarny (tej mniejszej), ściany z Silki 24lub Porothermu 25 + 10 cm styropian.
    BEZ kominka - z wyboru - czyli tutaj odchodzi chyba budowa jednego komina?
    Za to planuję założyć solary na dach.
    Ogrzewanie na węgiel + tradycyjne grzejniki - w salonie + kuchnia podłogówka.

    Zastanawiam się czy zejdę z tym projektem do ok. 250 - 270 tyś na gotowo (działka to osobne koszty)
    Wykończenia (płytki + panele + malowanie + montaż łazienek) w miom zakresie.
    Miejsce budowy - lubuskie, a to jak widzę ma ogromne znaczenie na plus dla mnie, bo ceny robocizny oraz materiałów znacznie niższe niż na Śląsku czy w okolicach W-wy.
    Pozdrawiam.

    Darek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Stan surowy „zamknięty" zawiera:

    - prace ziemne - wykopy i wylewanie fundamentów;
    - murowanie ścian nośnych (zewnętrznych i wewnętrznych), ścian działowych;
    - wykonanie stropów, kominów;
    - wykonanie tarasów, schodów zewnętrznych;
    - wykonanie więźby dachowej, pokrycia dachowego;
    - wstawienie stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych;
    - nadzór kierownika budowy.

    Za ten projekt j. w oceniam 120 - 150 tyś z poprawką na lubelskie
    w tym około 40 tyś. robocizna.

  3. #3

    Domyślnie

    Za ten projekt j. w oceniam 120 - 150 tyś z poprawką na lubelsjie
    Myślę, że jest koszt roboty + materiały
    Pozdrawiam.

    Darek

  4. #4

    Domyślnie

    Kosadob w ogóle nie przygotowałeś się do budowy i zrobienia kosztorysu. Nie to, że jestem niegrzeczny tylko chce Ci pomóc, żeby Twój "wymarzony dom" nie stał się frustracją i udręką, i który niczym nie będzie przypominał pięknej animacji komputerowej dołączonej do projektu.

    Po pierwsze, jesteś na forum od lipca tego roku, więc zacznij najpierw od czytania starych postów o podobnych i pokrwenych tematach. Tam jest naprawdę dużo interesujących Cię informacji.

    Po drugie, w interesie osoby robiącej kosztorys załączony do projektu jest to, żebyś ten projekt kupił. Więc gdybyś zobaczył "prawdziwe" koszty budowy tego domu to byś się nie zdecydował na kupno jego projektu. Tak jak odpisałem Tobie w jakimś poście, kosztorys x 1,5.

    Po trzecie, w projekcie masz 3 dośc duże łazienki każda: to koszt 15- 20 tyś + kuchnia 20 tyś to już jest prawie 80 tyś. Tak, tak takie są niestety koszty.

    Po czwarte, pamiętaj każdy metr kwadratowy, balkonu, tarasu, schodów zewnętrznych wejściowych to kilkaset PLN. Do tego problem z odpadającymi płytkami, wilgocią i zaciekami. Jak będziesz robił taras, zrezygnuj z tych stopni, co są na całej jego długości. Zrób zobie tylko w jednym miejscu szerokie na około 1,5 m, bo wydasz na to wszystko majątek.

    Prześledź jeszcze raz na forum koszty różnych instalacji. Podłogówka, C.O., elektryka, alarm, przyłącza mediów do domu, wkłady kominowe - na to idą konkretne kwoty.

  5. #5

    Domyślnie

    Krzychos
    To fakt, że jestem na forum od lipca, ale kiedyś trzeba zacząć.
    Mam za sobą jedną "budowę" - oczywiście tak to nazwijmy.
    Robiłem całe poddasze dwa lata temu, powierzchnia uzytk.ok 55 m2, ze strychu w domu poniemieckim - strop gliniany itd.
    Jest to strych nad mieszkaniem moich rodziców, tak więc kanaliza w pionie itd.
    Oka dachowe x 3, łazienka , kuchnia (w płytkach), pokoje x 2 w panelach + całe CO (grzejniki + miedź + piec).
    Znajomi są w ciężkim SZOKU jak to widzą, że z takiego strychu można zrobić takie mieszkanko - no ale chciałoby się czegoś większego.

    A teraz najważniejsze - wiesz ile na to wydałem - cała inwestycja + wyposażenie (lodówka, kuchenka, meble do jednego pokoju, pralka za 1,7 tyś. to koszt ok 45 tyś zł !!!! - niewiele prawda. Koszt robocizny - wszystko w płtytach RB + kostrukcja metalowa z profili, wszystko ocieplone 10-20 cm wełny, elektryka, wstawienie okien, gładzie - 6 tyś zł!!!
    A dlaczego - całą wykończeniówę robiłem sam (płytki teść), wszystkie materiały kupowałem SAM - część na Allegro (np. okna dach.) na tej jednej pozycji (trzy okna) oszczędność w porównaniu z katalogiem Velux ok 1 tyś zł!!!

    Po trzecie, w projekcie masz 3 dośc duże łazienki każda: to koszt 15- 20 tyś + kuchnia 20 tyś to już jest prawie 80 tyś. Tak, tak takie są niestety koszty.
    Nie planuję trzeciej łazienki tej nad garażem tylko garderobę.
    Koszt łazienki 20 tyś? nie potrzebuję wanny z wodotryskami, starczy mi zwykła narożna, ani baterii po 1 tyś zł.
    Co do kuchni to przewiduję ok 12 tyś zł.

    Prześledź jeszcze raz na forum koszty różnych instalacji. Podłogówka, C.O., elektryka, alarm, przyłącza mediów do domu, wkłady kominowe - na to idą konkretne kwoty.
    Koszty instalacji CO już przerabiałem - zakup np grzejników - pewnie, że można miać np. PURMO o 1,5 raza droższe od innych firm, także kocioł zębiec droższy o 2 tyś od innego o tych SAMYCH paramtrach i tak samo sterowany, ale to są wybory inwestora - jeden kupuje wszystko na miejscu inny SZUKA.
    Pozdrawiam.

    Darek

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak z robocizną, już poprawiłem.
    System gospodarczy pozwala bardzo dużo zaoszczędzić .

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumirek

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-562
    Posty
    10

    Domyślnie Witam

    Cytat Napisał kosadob Zobacz post
    Wiam.
    Jakie koszty SSZ za taki domek?
    http://projekty.dom.pl/an_zoja.htm

    W kosztorysie podana cena to 302.000 netto, na GOTOWO, jak domniemam w cenie zawarta robocizna za system zlecony (budowa + wykończeniówka).
    Ja będę budował systemem gospodarczym i zakładam koszty robocizny ok. 30-35 tyś. - takie ceny są w moim regionie.
    Na dach blachodachówka, bez jednej lukarny (tej mniejszej), ściany z Silki 24lub Porothermu 25 + 10 cm styropian.
    BEZ kominka - z wyboru - czyli tutaj odchodzi chyba budowa jednego komina?
    Za to planuję założyć solary na dach.
    Ogrzewanie na węgiel + tradycyjne grzejniki - w salonie + kuchnia podłogówka.

    Zastanawiam się czy zejdę z tym projektem do ok. 250 - 270 tyś na gotowo (działka to osobne koszty)
    Wykończenia (płytki + panele + malowanie + montaż łazienek) w miom zakresie.
    Miejsce budowy - lubuskie, a to jak widzę ma ogromne znaczenie na plus dla mnie, bo ceny robocizny oraz materiałów znacznie niższe niż na Śląsku czy w okolicach W-wy.
    Ciekawy jestem czy wybudowałeś ten dom i jakimi kosztami sie to skończyło.Projekt ten odpowiada mi wielkością .Szkoda tylko że nie ma podwójnego garażu.
    Dzięki za wszelkie informacje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony