dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tubapl
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-144
    Dzielnica
    Żernica
    Posty
    71

    Domyślnie Salon od północnego/wschodu, czy ktoś mógłby pokazać?

    Witam!

    Jak w temacie, czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów który wybudował swiadomie bądz nie pokazać mi jak wyglada i prezentuje sie w swietle dziennym salon od strony polnocnego wschodu? Stoje przed chyba najwiekszym dylematem swojego zycia..jak posadowic do na dzialce. Jestem z Gliwic ale moge dojechac w obrebie slaska. moj mail [email protected]. Bede zobowiazany.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja tak mam i jestem zadowolony, ale salon mam połączony z kuchnią która jest na południowo wschodniej stronie w sumie w kuchni i salonie 5 okien i jest bardzo jasno.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilunia111111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie salon od strony polnocno wschodniej

    Witam
    Poszukuje osob z Krakowa lub okolic, ktore maja salon od strony polnocno wschodniej lu polnocnej. Bede bardzo wdzieczna za pokazanie mi jak prezentuje sie swiatlo( lub jego brak) w tym wnetrzu. Mam nadzieje, ze nie jest tak zle, gdyz rozpoczelam juz budowe domu i nie moge juz nic zrobic. Pozdrawiam i czekam na maile [email protected]

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Jak już zaczęłaś budowę to nie denerwuj się. Postawią ściany, zaleją strop i zobaczysz jak się rozchodzi. Bez nerwów. Na pewno nie będziesz miała bardzo ciemno. Bo trochę światło będzie wpadać od wchodu.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli w salonie tym będą okna i będzie to duże w miare pomieszczenie, w ogóle nie powinno być problemu!. I nie będzie widać, że okna wymagają pilnego mycia a jeśli będzie to pomieszczenie otwarte, jasne kolory... powinno być ok
    . W mieszkaniu duży pokój miałam od północy - i miał dwa duże okna, powierzchnia pokoju ok 20 m. Nie miałam zasłon, rolet - były żaluzje ale dlatego, żeby zasłonić się wieczorem przed przechodniami - strona pln nie była dla mnie problemem.
    Ostatnio edytowane przez ave! ; 20-11-2010 o 18:35 Powód: poprbłędu

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ave! Zobacz post
    Jeśli w salonie tym będą okna i będzie to duże w miare pomieszczenie, w ogóle nie powinno być problemu!. I nie będzie widać, że okna wymagają pilnego mycia a jeśli będzie to pomieszczenie otwarte, jasne kolory... powinno być ok
    . W mieszkaniu duży pokój miałam od północy - i miał dwa duże okna, powierzchnia pokoju ok 20 m. Nie miałam zasłon, rolet - były żaluzje ale dlatego, żeby zasłonić się wieczorem przed przechodniami - strona pln nie była dla mnie problemem.
    U mnie co prawda pn-zach, ale okna od polnocy bardzo sobie chwale - jest jednolite, nie bijace po oczach swiatlo, a popoludniu zachod dorabia swoje oswietlenie.
    Jest ok.
    Minus to na pewno jakies tam wyzsze koszty ogrzewania (okna od pn), ale jakos mi to snu z powiek bardzo nie spedza.
    Pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Aktualnie salon od północnego zachodu. Dwa okna i drzwi balkonowe są zadaszone ok. 150cm. Jasno jest tylko w słoneczne dni, w pozostałe szaro, buro, beznadziejnie. Nasz klimat niestety nie śródziemnomorski, więc tych słonecznych dni nie za wiele . Jako że jestem światło i ciepłolubna, w nowym domu salon jest od południowego zachodu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam salon od północy, a kuchnię od zachodu. Zdjęcia w moim dzienniku. Nie martw się. Ja jestem zadowolona. Wolę taki stonowany salon (lepiej się w nim odpoczywa) niż taki prześwietlony. No i nie widać każdego paproszka i kurzu...
    Ostatnio edytowane przez pola08 ; 22-11-2010 o 07:43
    Mieszkamy od 20 grudnia 2010 r.
    Domek Poli

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilunia111111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedz, troche sie uspokoilam, dodam jedno okno ( tak na wszelki wypadek, poki nie ma elewacji) i mam nadzieje, ze bedzie super. Nadal jednak chcialabym zobaczyc na zywo taki polnocny salon lub polnocno wschodni. Ja planuje skonczyc budowe gdzies w marcu, zainteresowanych takim salonem zapraszam do ogladania. Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilunia111111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziekuje Ci bardzo za pomoc. Zadzwonie

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Mój brat również ma salon z jadalnią od północnego wschodu, choć wnętrza ma ładne, mi się zawsze wydaje, że jest u niego jakoś "zimno". Z drugiej strony jemu to nie przeszkadza, a jego synek nawet - jak jest u kogoś w gościnie - zasłania okna roletami, bo twierdzi, że słońce mu przeszkadza w zabawie i trzeba poczekać (z odsłonięciem okien) do zachodu, bo w domu nie może tak świecić .

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilunia111111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie

    Widze, ze duzo jest opini na ten temat. Jednak przewazaja te z salonem na poludnie. Ja niestety nie moge juz nic zmienic, jedyne co teraz robie to wstawiem wiecej okien i robie otwarte przestrzenie aby swiatlo wpadalo ze wszystkich syton. Moj dom jest na trzy strony swiata, polnoc, wschod i zachod (blizniak). Teraz jeszcze bede musiala odpowiednio go urzadzic, niestety nie tak jak mi sie najbardziej podoba. mi podoba sie czarna gresowa podloga wysokopolyskowa, ciemne meble ale bede teraz musiala uradzac na bialo i troche zoltego, seledynowego dodac.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też mam projekt bliźniaka dom w dmuchawcach dokładnie. Zrób jasne jasne wnętrze ja zrobiłam wszystko kolor wenge!!!!!!!i jest przezto jeszcze ciemniej.no cóz. Teraz juz trudno.ogólnie i tak mi sie u mnie podoba;_))i przedewszystkim lekkie białe firanki jak najwiecej światła.duzo bym mogla gadac)

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilunia111111 Zobacz post
    Widze, ze duzo jest opini na ten temat. Jednak przewazaja te z salonem na poludnie. Ja niestety nie moge juz nic zmienic, jedyne co teraz robie to wstawiem wiecej okien i robie otwarte przestrzenie aby swiatlo wpadalo ze wszystkich syton. Moj dom jest na trzy strony swiata, polnoc, wschod i zachod (blizniak). Teraz jeszcze bede musiala odpowiednio go urzadzic, niestety nie tak jak mi sie najbardziej podoba. mi podoba sie czarna gresowa podloga wysokopolyskowa, ciemne meble ale bede teraz musiala uradzac na bialo i troche zoltego, seledynowego dodac.
    akurat czarna podłoga na wysoki połysk doświetli wnętrze, bo zadziała jak lustro.
    nie masz łatwego zadania, ale masz szanse stworzyc przytulne wnętrze. jeśli sama tego nie czujesz, nie masz pomysłu - może warto zwrócić się do fachowca. uważam, że to idealna sytuacja. ktoś kto widzi jak doświetlone jest pomieszczenie i zna twoje wybrażenie z pewnością pomoże wypracować kompromis między teorią a praktyką.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilunia111111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie

    masz racje. zastanawiam sie nad fachowcem. jezeli urzadze sama i popelnie bledy tu juz bedzie za duzo bledow jak na jeden dom. salon polnocny i jeszcze zle urzadzony. niestety to nastepny wydatek do tych wszystkich, ktore juz mam przy budowie. ale coz...

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilunia111111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie

    to gadaj ile mozesz!!!!!!! wszystkie wskazowki sa bardzo mile widziane!!!!!! mieszkasz moze gdzies blisko krakowa???

  17. #17

    Domyślnie

    mieszkam w Tarnowskich Górach.....

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwona666662 Zobacz post
    Mój numer drugi wrazie czego 510-345-717
    Iwono, podawanie nr telefonu w taki sposób moim zdaniem jest nierozsądne...

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilunia111111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nic sie przeciez nie dzieje. Zawsze znajdzie sie ktos kto musi pouczac innych. Dziekuje Ci bardzo za numer, moze jeszcze ktos z niego skorzysta. Iwona ma doswiadczenie i moze pomoc wielu osoba takim jak ja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony