dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 308 z 479
Pokaż wyniki od 6.141 do 6.160 z 9569
  1. #6141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magduska85

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Hej, to Opoczno Amarante.
    Dziękuję serdecznie

  2. #6142
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    hej,
    Dzięki za odzew i fotki Faktycznie łudząco podobna szafka
    W pierwotnej wersji miałam takie umywalki stawiane na blat. I chyba przy takich zostanę, ew. wpuszczane w blat, bo cena odlewu z corianu czy kompozytu powaliła mnie na kolana i do dziś nie mogę wstać
    A powiedz, dużo masz miejsca w tych szufladach? Bo zastanawiam się jak bardzo syfon "psuje" tam pod blatem to wszystko....
    Aha, i co masz na myśli pisząc "wmurowano kotwy"? Możesz to dokładniej jakoś opisać?
    Szuflada zmieści sporo. Syfon nie zabiera dużo miejsca (ale ja chyba nie mam tradycyjnego syfonu, a tylko taką "harmonijkową rurkę"). Postaram się pokazać to jak znajdę chwilę.

    Ci, którzy robili meble dostarczyli nam dwie stalowe podpory w kształcie litery "L" wymierzone tak, żeby potem szafka, która na nich się wesprze była zawieszona na odpowiedniej wysokości. Po dwóch stronach przyszłej szafki, w odległości 1/3 od jej brzegów były wykute w tynku miejsca na kotwy. Jedna z "nóg" tej litery "L" opierała się o ścianę i podłogę, była przykręcona do ściany i zatynkowana. Na tym etapie wystawały już ze ściany (równolegle do podłogi) tylko dwie stalowe podpory. Szafka miała specjalnie podwójne dno (dlatego tych podpór nie widać ani od dołu szafki ani od środka po otwarciu szuflady), była nałożona na kotwy i oprócz tego oczywiście przykręcona do ściany.

    Nie wiem na ile jasno wytłumaczyłam o co chodzi, starałam się

    Widziałam również u znajomych inaczej rozwiązany montaż takiej szafki. Wisi ona na takich blaszanych szerokich kątownikach. Sporo ich jest i są widoczne po otwarciu szuflad.
    Doświadczeni "meblarze" myślę będą wiedzieć jak sobie poradzić z wiszącą szafką z dużym obciążeniem.

  3. #6143

    Domyślnie

    Witam,

    Mam projekt lazienki, ktory juz tutaj przedstawialem, uklad jest ok, jednak nie pasuja mi kafle. Jest ktos w stanie zamienic mi na projekcie tylko kafle, by zobaczyc jak to wyglada i nie popelnic bledu?

  4. #6144

    Domyślnie

    Witajcie,
    proszę o poradę co do urządzenia mojej dolnej malutkiej łazienki. Nie dość, że ma niewiele ponad 3 metry to jeszcze w środku jest piec gazowy który muszę jakoś sensownie zabudować. Myślę o beżowej łazience z czarnymi dodatkami. Piec ukryłabym w czarnej szafie na wysoki połysk, do tego czarna szafka z beżowym blatem na umywalkę, czarna lampa i grzejnik. Płytki które wstępnie wybrałam to Tubądzin Bastille. Dodatkowo zastanawiam się żeby na ścianie z umywalką dać po całości lustro. Myślicie, że to trafna aranżacja ? Czy oprócz czarnych dodatków dawać jeszcze jakieś czarne płytki ? A może mozaikę jako dekor bo też jest w tej kolekcji ? Pomóżcie proszę.

    W załączniku rzut pomieszczenia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.JPG
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	228996

  5. #6145

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Coś mi ten projekt przypomina Mam podobnie rozwiązane szafki i niemal identyczny kolor, jak u Ciebie na wizkach. U mnie szafka i blat jest fornirowana i malowana. Umywalki stoją bezpośrednio na szafce, nie są przymocowane do ściany. W ścianę wmurowano wcześniej specjalne kotwy, na których opiera się całość, która razem z zawartością szuflad i umywalkami waży spoooro.
    Po roku używania blat jak nowy. Nic się z nim nie dzieje (ale przyznam, że pilnuję, żeby nie był zachlapany).
    Wybrałam Koło Twins właśnie do Roca GAP. Jakość umywalek... No widziałam lepszej jakości, ale nie jest najgorzej (dużo gorszej były np. o wiele droższe Artceram). Po prostu powierzchnia umywalek, gdy się spojrzy z boku pod światło nie jest idealnie płaska. Ale za to cena jest bezkonkurencyjna.

    Tutaj masz zdjęcia, jak wygląda szafka z umywalkami.
    Zdjęcia są fatalnej jakości, ale coś widać:


    Cudowna łazienka!!

  6. #6146

    Domyślnie

    Cytat Napisał es_sabbi Zobacz post
    Drodzy Forumowicze,
    Zapoznałem się z programem Pro100 i wykonałem samodzielnie mój pierwszy projekt łazienki.
    Co Wy na to??






    Jutro zdjęcia prześlę do Kierownika Budowy i dowiem się ile mnie będzie kosztować przesunięcie WC, pralki i kaloryfera :/

    Z góry dziękuję za wszelkie uwagi

    P.S. Pod ladę obok pralki zrobiłbym szafeczkę na proszek do prania itd. Tak samo nad WC wstawiłbym szafeczkę na ręczniki
    Nie widać dokładnie czy blat gdzie ma być zlew i pralka jest jednakowej wysokości. Wiem, że wysokość pralki jest zwykle "za wysoka " na zlew nablatowy (być może i na zwykły wpuszczany również), więc trzeba by było zrobić blat "dwupoziomowy" - tam gdzie zlew niżej, gdzie pralka wyżej. pozdrawiam!

  7. #6147

    Domyślnie

    fiu fiu, AniaS79 - ta ściana z umywalkami prezentuje się obłędnie (to, co widzę "w lustrze" już nie do końca "moje", ale efekt końcowy wydaje się być bardzo fajny).

    czy dozowniki i kubeczki, które stoją między umywalkami na czymś stoją? czy bezpośrednio na blacie?
    (pytam, bo szukam dozownika do mydła w płynie z talerzykiem, żeby nie stało na fornirowanym blacie)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  8. #6148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witajcie po przerwie. Jako, że "dorobiłam się" ścian łazienki , mam do Was kilka pytań odnośnie projektu . Jakiej szerokości powinna być zabudowa do geberitu ( przy założeniu, że wc i bidet będą zabudowane obok siebie?). Planuję dwa rodzaje płytek: woodentic beige na podłodze i elementach wykończenia i Paradyż Delicate Beige- na ścianach. Na ścianie z oknem płytki będą się prawdopodobnie kończyły w połowie okna ( i nie wiem, czy dawać tam dekor? Jeśli tak to wypadałoby go przedłużyć na ścianę z lustrem) Proszę o ewentualne uwagi i rady.






  9. #6149
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Duś pojemniki stoją bezpośrednio na blacie. Nie mają żadnej podstawki niestety, ale z blatem (fornirowanym) nic się nie dzieje. Służę namiarem w razie czego.

    Konwalia, mam wc i bidet na ściance 150 cm - wystarczy spokojnie.

    PS. Fajna sprawa, że łazienka się podoba komuś poza nami, ale z ogromną ciekawością przeczytałabym także właśnie krytyczne uwagi od Ciebie Duś (cenię sobie bardzo opinie kogoś, kto "wie w czym rzecz"), jednak to nie ten wątek, a ja ciągle mam wątpliwości odnośnie wstawiania zdjęć w ogólne wątki typu "pochwalcie się".

  10. #6150

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Duś pojemniki stoją bezpośrednio na blacie. Nie mają żadnej podstawki niestety, ale z blatem (fornirowanym) nic się nie dzieje. Służę namiarem w razie czego.

    Konwalia, mam wc i bidet na ściance 150 cm - wystarczy spokojnie.

    PS. Fajna sprawa, że łazienka się podoba komuś poza nami, ale z ogromną ciekawością przeczytałabym także właśnie krytyczne uwagi od Ciebie Duś (cenię sobie bardzo opinie kogoś, kto "wie w czym rzecz"), jednak to nie ten wątek, a ja ciągle mam wątpliwości odnośnie wstawiania zdjęć w ogólne wątki typu "pochwalcie się".


    też mam na fornirze i wprawdzie nic się nie dzieje, to bardzo mnie irytują ślady po wodzie - niestety u nas dość twardej, a przecież nie będę po każdym wchodzić do łazienki i ścierać nim przeschnie więc rozglądam się dalej.

    oj zaraz "wie, w czym rzecz" - ze mnie użytkownik jak wszyscy inni, nieprofesjonalny mocno. choć o dość mocno określonych preferencjach (i jednocześnie dość kategorycznie podchodzący do publikowania prywatnych rzeczy w internecie - to akurat zboczenie zawodowe)
    ale skoro pytasz - to, co mi się mniej podoba, to kolory okolicy wanny - dużo ich tam. i półeczka na przy wc - aż się prosi, żeby tam coś postawić, a jak sobie wyobrażę, że ktoś nie zamknął po sobie klapy od wc przed spłukaniem wody... mhmmmm... choć jednocześnie to obłędne lustro skutecznie przykuwa uwagę
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #6151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sewan

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-047
    Posty
    26

    Domyślnie


    Witam,
    Udało mi się zrobić "projekt" łazienki. Dziękuję za wcześniejsze opinie co do dopasowania koloru płytek. Płytki na ścianie to Aparici angel blanco ornato (trzy rzędy)i reszta aparici blanco white. Podłoga i obudowa wc i bidetu planuję w płytkach drewnopodobnych + to samo półka na umywalkę. Niestety na wizualizacji nie udało mi się tego zrobić. Lustro ma być proste, podobnie lampa. Łazienka to 6,5 m3. Bardzo proszę o opinię czy nie przesadziłam z trzema rzędami płytek ornato, czy dać dwa. Czy te dwa lub trzy rzędy oddzielić dodatkowo listwa srebrną szklana.Kolejne pytanie to czy obudowę wc zrobić na biało tymin samymi płytkami co na ścianie czy tymi co na podłodze. Dziękuje za rady.

  12. #6152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sewan

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-047
    Posty
    26

    Domyślnie


  13. #6153

    Domyślnie

    obudowa geberitów zdecydowanie w bieli.

    czy to czarne to szafki czy wnęki - bo jeśli to ma być wnęka, to odradzam. ryzyko straty kafli ogromne, a przypuszczam, że dekor trochę bardziej kosztowny niż gładka płytka. do tego ciężko będzie ładne krawędzie uzyskać.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #6154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sewan

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-047
    Posty
    26

    Domyślnie

    To czarne to okno, tylko takie było na stronie do projektowania hiszpańskiego producenta. Dekor jest w tej samej cenie co płytka biała

  15. #6155
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Afera86, podaj wymiary łazienki, bo na rysunku są nieczytelne.
    Kocioł gazowy masz na jakiej wysokości?

    sewan, wrzuć jeszcze wizualizację z dwoma rzędami dekoru, abyśmy mogli porównać. Obudowa geberitów zdecydowanie biała.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #6156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sewan

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-047
    Posty
    26

    Domyślnie

    wersja z dwoma rzędami aparici angel blanco ornato

  17. #6157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sewan

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-047
    Posty
    26

    Domyślnie


  18. #6158

    Domyślnie

    Mnie nie razi obudowa geberitow wręcz przeciwnie ale podłoga zdecydowanie mi sie nie podoba.Problem mam tez z tym dekorem " ciągnącym" sie po calej łazience i nie podoba mi sie zabudowa po sam sufit.W ogóle chyba zamieniłabym miejscami geberity z umywalka No ale podejrzewam ze juz za późno na takie decyzje.Zreszta to jest moja wyłącznie wizja ten łazienki Tobie moze nieodpowiadac.

  19. #6159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sewan

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-047
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię fajna kobieto. Na podłodze będą zupełnie inne płytki o wymiarach 20x60 drewnopodobne. Na stronie producenta były tylko takie. Co do geberitów to są one schowane, tzn. gdyby były tam gdzie umywalka, wchodziło by się na nie, ponieważ drzwi są 50 cm od prawej strony.A jak wg Ciebie fajna kobieto wyglądał by ułożony dekor? Codo wysokości płytek pod sam sufit też cały czas zastanawiam.
    Ostatnio edytowane przez sewan ; 09-12-2013 o 19:50

  20. #6160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A jakby z dekorów zrobić całą jedną ścianę, skoro dekory za m2 są w tej samej cenie co gładka płytka...? reszta całe białe....

Strona 308 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony