dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wyłącznik czasowy do puszki instalacyjnej 60

    Witam

    Poszukuję wyłącznika czasowego który zmieścił by się w puszce instalacyjnej 60 pod włącznikiem. Chodzi o to żeby załączał oświetlenie o określonej godzinie i wyłączał o określonej godzinie. Nie mogę zastosować tradycyjnego do gniazda bo to oświetlenie wejścia. Nie chce mi się codziennie włączać i wyłączać , może coś takiego gdzieś znajdę ?

    Pozdrawiam

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalsiak Zobacz post
    Poszukuję wyłącznika czasowego który zmieścił by się w puszce instalacyjnej 60 pod włącznikiem.
    .....
    może coś takiego gdzieś znajdę ?
    1) Skorzystałeś z usług kiepskiego elektryka
    2) Źle zdefiniowałeś problem i dlatego nie umiesz znaleźć tego czego szukasz.

    Zwykły wyłącznik jest zbędny, w jego miejsce instalujesz zegar sterujący.
    Do spełnienia Twojego marzenia potrzebujesz coś takiego (przykład) - http://gira-esklep.pl/Wylacznik_czas...3-default.html
    Z poziomu takiego zegara możesz ustawić tryb AUTO, ON i OFF. Czyli masz to co teraz i dodatkowo zegar sterujący.

    Ten link to przykład pierwszy z brzegu Googla.
    Instalowałem tańsze i markowe rozwiązania, koszt rzędu 150zł.
    Są dostępne również zegary dwukanałowe, wtedy osobno sterujesz np. podświetleniem wejścia do domu i osobno numerem na domu.

    Zakładam, że Twoja instalacja jest wykonana poprawnie i masz możliwość instalowania takiego rozwiązania.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Sterownik zegarowy mieszczący się do puszki pod wyłącznik będzie Ci ciężko znaleźć.

    Moznaby próbować zaadaptować zegarowy sterownik żaluzji, wstawiając go po prostu zamiast wyłącznika.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    1) Skorzystałeś z usług kiepskiego elektryka
    2) Źle zdefiniowałeś problem i dlatego nie umiesz znaleźć tego czego szukasz.

    Zwykły wyłącznik jest zbędny, w jego miejsce instalujesz zegar sterujący.
    Do spełnienia Twojego marzenia potrzebujesz coś takiego (przykład) - http://gira-esklep.pl/Wylacznik_czas...3-default.html
    Z poziomu takiego zegara możesz ustawić tryb AUTO, ON i OFF. Czyli masz to co teraz i dodatkowo zegar sterujący.

    Ten link to przykład pierwszy z brzegu Googla.
    Instalowałem tańsze i markowe rozwiązania, koszt rzędu 150zł.
    Są dostępne również zegary dwukanałowe, wtedy osobno sterujesz np. podświetleniem wejścia do domu i osobno numerem na domu.

    Zakładam, że Twoja instalacja jest wykonana poprawnie i masz możliwość instalowania takiego rozwiązania.
    Elektryk nie był kiepski , instalacja jest wykonana poprawnie. Założenie początkowe było takie że oświetlenie wejścia będzie załączane włącznikiem.
    Teraz chciałbym sobie to zautomatyzować więc szukam taiego rozwiązania, gdybym to przewidział wcześniej zrobiłbym osobny obwód i zegar umieścił w rozdzielni taki zwykły na szynę.

    Ten zegar strasznie drogi może podrzucisz coś tańszego co już montowałeś i nie zepsuje się po miesiącu?

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  5. #5

    Domyślnie

    skąd wogóle takie ceny !!! 500zł , 600 zł 700 zł za takie duperele? Przecież to jest to samo co taki zegar do gniazda który kosztuje 20 zł

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  6. #6

    Domyślnie

    Elektryk wykonał instalacje, gra i buczy.... ale po odejściu od kasy nie potrafi lub nie chce Ci pomóc.... dlatego napisałem że jest kiepski.
    Ryć bruzdy, ciągnąć druty i łączyć na skręta każdy głupi umie. Gorzej gdy trzeba się wykazać inicjatywą i pomyśleć.

    Cena.... zwróć uwagę na firmę i serię. Stąd taka cena.
    Są tańsze rozwiązania i nie padają po miesiącu.
    Podrzucę Ci takie, ale to późno w nocy, teraz zmykam na kolejną robotę.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Michalsiak - poszukaj na allegro - wpisz w szukaczkę frazę "zegar sterujący" - wyrzuci ci mnóstwo takich urządzeń - do puszek również - montowałem swojego czasu takie firmy Grasslin - właśnie do puszek - a cena takiego to dwadzieścia kilka polskich nowych złotych ...
    --
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    ooooo no dzięki

    wpisywałem frazę "programator czasowy " i wyświetlało mi tylko na szynę lub do gniazda.
    Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/automatyczny-zegar...320871339.html

    ale czy zmieści się do puszki instalacyjnej? Ćwiczyłeś coś takiego ?

    pozdrawiam

    michalsiak
    Ostatnio edytowane przez michalsiak ; 17-11-2010 o 18:37
    Coraz bliżej końca....

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Do sterowania oświetleniem najlepiej nadaje się zagar astronomiczny z przerwą nocną:
    http://www.fif.com.pl/lista_produktow/24

    Na upartego jak byś chciał to taki moduł mógłbyś zamontować do puszki ... gdybyś troszeczkę ją pogłębił Nie jest to najlepsze miejsce dla tego zegara ale jeżeli nie masz innej lokalizacji dla niego to może warto spróbować.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest zastosowanie innej lampy np firmy steinel z wbudowanym czujnikiem ruchu. Osobiście bardzo lubię te produkty bo mają bardzo profesjonalne rozwiązania. W niektórych lampach masz możliwość ustawiania kilku programów świecenia z czujnikiem ruchu lub bez czujnika - od koloru do wyboru.

  11. #11

    Domyślnie

    to co teraz kombinuję to jest dowód na to że trzeba dokładnie przemyśleć instalację elektryczną żeby przewidzieć wszystkie takie dziwne zachcianki
    dzięki wszystkim za info i proszę o jeszcze.

    pozdrawiam

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalsiak Zobacz post
    to co teraz kombinuję to jest dowód na to że trzeba dokładnie przemyśleć instalację elektryczną żeby przewidzieć wszystkie takie dziwne zachcianki
    dzięki wszystkim za info i proszę o jeszcze.

    pozdrawiam

    michalsiak
    To dowód na to, że instalacje wykonywał u ciebie wykwalifikowany pracownik budowlany a nie elektryk.
    Elektryk poświęciłby Ci kilka godzin (2-3 spotkania) na rozmowę, dałby kilka rozwiązań każdego problemu.
    W końcu powstałaby wizja, która po przelaniu na papier nazywałaby się projektem.
    Zaś na końcu jest realizacja, gdzie pracownik budowlany ryje bruzdy, układa instalacje i uruchamia ją.
    Gość jest cienki w te klocki, bo gdyby był gruby to by Ci zaproponował swoje zabawki i jeszcze na tym zarobił

    Inna sprawa, że gusta i guściki klienteli zmieniają się w locie i najczęściej po zamieszkaniu.
    Inna sprawa (bis), że czasem trafia się klient który chce szybko i tanio, bo tynkarze już szurają nogami.
    A po tynkach lecą przekleństwa i wzdychanie.

    Dobra, obiecałem Ci pomoc więc.
    Propozycja przedstawiona wyżej (z Allegro) jakoś mi nie przypadła do gustu.
    To są zegary zdemontowane ze sprzętu AGD, niekoniecznie przystosowane do pracy puszkowej.
    Jednak ze względu na cenę, zacznij od tego rozwiązania i sprawdź to w praktyce.

    Moje propozycje z przykładowego sklepu to:
    - http://www.conrad.pl/websale7/?shopi..._number=622426 - 115,99 zł
    - http://www.conrad.pl/websale7/?shopi..._number=646397 - 257,99 zł
    - http://www.conrad.pl/websale7/?shopi..._number=612429 - 264,99 zł
    - http://www.conrad.pl/websale7/?shopi..._number=620052 - 429,99 zł
    - http://www.conrad.pl/websale7/?shopi..._number=628102 - 614,86 zł

    Jak poszukasz to znajdziesz jeszcze tańsze. Ale to Twoje pieniądze więc wysil się i porozmawiaj z Googlem.
    Z ceną idzie w parze funkcjonalność. Choć w tym przypadku program tygodniowy byłby przerostem formy nad treścią.
    Można dać najtańsze zegary i cieszyć się z automatyzacji.

    Pytanie zasadnicze, czy ten wyłącznik jest wyeksponowany, w sensie czy go widać? I na ile zwracasz uwagę na szczegóły?
    Jeśli go widać i ważna jest dla ciebie estetyka to powinieneś szukać takich zegarów z oferty producenta osprzętu (gniazda, wyłączniki) jaki masz zainstalowany. Nie będzie najtańszy, ale będzie wyglądał jakoś tak lepiej.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne , na pewno coś wybiorę.

    Co do elektryka, to instalację robił omawiając ze mną szczegóły, zresztą był projekt instalacji który jednak nie zawierał żadnej automatyki. Zdaję sobie sprawę że można to było wcześniej wszystko przemyśleć (czytalem wątek a automatyce instalacji) ale wszystko o czym pomyślałem to automatyka do rolet właśnie

    To o czym piszesz to przypadek idealny kiedy elektryk spotyka się na obiekcie, słucha sugestii klienta i proponuje coś od siebie ponad ustawienia rozdzielni, punktów świetlnych i gniazdek. Tak powinno być czego życzę tym co aktualnie budują.

    Pozdrawiam

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  14. #14

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że automat zmierzchowy jest rozwiązaniem, które pozwala włączać światło zawsze kiedy się zrobi ciemno, a nie koniecznie zawsze o tej samej godzinie.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ale warto go połączyć z jakąś czasówką, bo nie każdy chce mieć oświetlenie zewnętrzne świecące się całą noc do białego rana.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #16

    Domyślnie

    więc albo zmierzchówka albo czujnik ruchu... bo co za sens jest stosowania czasówki? Do 22:45 odstraszamy światłem potencjalnych wrogów a po tej godzinie wrogowie śpią? Świecące się światło ma charakter prewencyjny.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony