dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Abaddon

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wanaty
    Kod pocztowy
    42-260
    Posty
    24

    Question Wienerberger Porotherm 25 P+W Light

    Witam mam następujące pytanie, czy ktoś budował z pustaka Wienerberger Porotherm 25 P+W Light, proszę o opinie i rady dotyczące tego pustaka.

    Wszelkie informację będą dla mnie bardzo ważne gdyż rozważam zakup tego pustaka bądź zwykłego Wienerberger Porotherm 25 P+W. Cenowo wypada na korzyść w wersji Light gdyż ona kosztuje 4,50zł za szt a zwykły 4,80zł za szt. Minusem natomiast jest fakt, że wersja Light ma wytrzymałość na ściskanie 10 a zwykły 15.Proszę o radę

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno zależy to od samego projektu domu, pokrycia dachowego, ilości kondygnacji, dodatkowych wzmocnień jeśli są potrzebne.

    10-tka dla przysłowiowego "domku" spokojnie wystarczy ('gęsty" BK ma ok. 6 i też z tego ludzie budują). Ale - ściany budujesz raz, wzmocnić raczej trudno
    Ja bym wzięła 15-tkę. Albo jeszcze lepiej - DOBREGO maxa z porządnej cegielni. Mocniejszy, a ocieplenie i tak będziesz robić.

    I zresztą - w projekcie masz pewnie orientacyjną ilość pustaków jakiej potrzebujesz. Ile zaoszczędzisz - 1000 - 1500? A komfort psychiczny - bezcenny. Jeśli budujesz dom dla siebie.
    Ostatnio edytowane przez Baba_Budowniczy ; 19-11-2010 o 14:04

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A widziałeś/miałeś w ręce tego LIGHT??
    I teraz wyobraź sobie powiesić coś na ścianie z tego... Chyba pręt gwintowany, dziura na wylot , duża podkładka i nakrętka z drugiej strony ściany
    Już zwykły porotherm jest kłopotliwy w wieszaniu...
    A zaoszczędzisz ile? Na mój dom 180m2 PU wchodzi 3000 sztuk, więc oszczędność rzędu 1200 zł!
    Kupisz tańszą kabine prysznicową lub kibel!

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba pręt gwintowany, dziura na wylot , duża podkładka i nakrętka z drugiej strony ściany
    He, he - dokładnie w taki sposób mam zamocowany TV na ścianie z mocnej ceramiki Też w celu spania spokojnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Projekt powinien określać klasę materiałów. Ale z tym wieszaniem to rzeczywiście jest problem, działowki bym zrobił już z BK
    nie wiem, czy to się uda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony