dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Angry Czy to urzednicze widzi mi sie czy mial racje???

    Zostalismy 2 lata temu sczesliwymi posiadaczami dzialki budowlanej, chcemy powoli zaczac ja zagospodarowywac a tu niestety trafiamy na mur urzednikow...
    Dokonalismy zgloszenia do starostwa powiatowego 3 zamierzen budowlanych nie wymagajacych pozwolenia na budowe (pomieszczenie gosp do 25m - blaszak, ogrodzenie siatka lesna i utwardzenie 2 miejsc postojowych z krotkim odcinkiem prowadzacym do blaszaka). Przyszlo pismo ze sprzeciwem odnoszacym sie TYLKO do budynku gospodarczego! Zero jakichkolwiek wzmianek o dwoch pozostalych zamierzeniach! Czyli wydaje nam sie ze skoro minelo wg ustawy 30 dni to nie ma przeciwwskazan kiedy jednak dzis maz zadzwonil by dal nam pan to na pismie (potrzebujemy by dolaczyc do dokumentacji o wycinke drzew) to powiedzial ze NIE bo musimy pisac kolejne zgloszenie! To ja sie pytam kochani forumowicze mial ten Pan racje? Zna ktos jakas podstawe prawna mowiaca ze przeciwwskazanie do jednego punktu w zgloszeniu eliminuje CALE zgloszenie? Co mamy teraz zrobic? Mam chec napisac do tego urzednika aby wskazal nam podstawe prawna odmowienia wydania takiego zaswiadczenia...co o tym myslicie?
    A druga sprawa: odmowiono nam budowy tego pomieszczenia gosp gdyz w planie zagospodarowania dot naszej dzialki jest paragraf mowiacy iz funkcja dodatkowa (a taka jest urzadzenie towarzyszace - pom gosp) nie moze byc zrealizowana bez funkcji glownej (czyli funkcji mieszkalnej), jest jakis sposob by to obejsc i do czasy rozpoczecia budowy (za jakies 3-4 lata) postawic tam blaszak na sprzety i zabawki dzieci by nam tego nie rozkradli? prosze o pomoc bo juz dzis mam tak zszargane nerwy ze szok...biurokracja

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Za mało danych. Najlepiej byłoby, jakbyś wkleiła treść pisma, które dostałaś ze starostwa oraz plan zagospodarowania przestrzennego.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    Juz wklejam pismo, w zgloszeniu zglosilismy 3 wypunktowane zamierzenia budowlane a oto odpowiedz:
    DECYZJA NR …….
    Na podstawie art. 30 ust. 6 pkt. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2006r. Nr 156, póz. 1118 ze zm.) oraz na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn.: Dz. U. z 2000r. Nr 98, póz. 1071 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 28 września 201 Or. Państwa ………. - dotyczącego zgłoszenia zamiaru przystąpienia do robót budowlanych polegających na budowie budynku gospodarczego na działce nr … w obrębie Świętoszów, gmina Osiecznica,
    POSTANAWIAM
    wnieść sprzeciw w sprawie przystąpienia do wykonania wyżej opisanego zamierzenia budowlanego.
    UZASADNIENIE
    Dnia 28 września 2010r. Państwo ……. zgłosili w tut. Starostwie zamiar wykonania robót budowlanych polegających na budowie budynku gospodarczego na działce nr …. w obrębie Świętoszów, gmina Osiecznica.
    Pomimo braków formalnych w dokumentacji zgłoszenia tut. Organ rozpatrzył wniosek ze względu na niebudzące wątpliwości określenie zamierzonych robót.
    Wnioskodawcy zgłaszając zamiar przystąpienia do realizacji wyżej opisanego zamierzenia budowlanego naruszają ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Świętoszów zatwierdzonego Uchwałą Nr XLIV/197/09 przez Radę Gminy Osiecznica z dnia 6 listopada 2009r, opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego Nr 226 póz. 4389 z dnia 31 grudnia 2009r. Na podstawie ustaleń w/wymienionego planu działka nr ….. na rysunku planu oznaczona jest symbolem 19MNU i przeznaczona jest pod tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej z możliwością budowy urządzeń towarzyszących (m. in. budynków gospodarczych) jako zabudowy uzupełniającej. Zgodnie z § 2 pkt 7 w/cyt uchwały - „przeznaczenie uzupełniające terenu" rozumie się przez to funkcję uzupełniającą, która uzupełnia i wzbogaca przeznaczenie podstawowe w sposób określony w ustaleniach planu, wyznaczoną dla danego terenu lub działki, która nie może być realizowana bez funkcji podstawowej.
    Zważywszy na treść art. 30 ust. 6 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane, organ l instancji wnosi sprzeciw gdy: „budowa lub wykonanie robót budowlanych, objętych

    zgłoszeniem, narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy" - wobec czego orzeczono jak na wstępie.
    Wobec powyższego tut. Organ uznał jednocześnie, iż zgodnie z zasadą szybkości i ograniczonego formalizmu (art. 12 Kodeksu postępowania administracyjnego) nie jest celowe żądanie uzupełnienia braków formalnych wniosku, które nie będą miały wpływu na rozstrzygnięcie.
    Od decyzji niniejszej służy stronie prawo wniesienia odwołania do Wojewody Dolnośląskiego za moim pośrednictwem w terminie 14 dni od dnia doręczenia.



    Dodam jeszcze ze podkreslony cytat w tej odpowiedzi zawiera blad bo w uchwale gminy Osiecznica jest slowo "zrealizowany" a nie "realizowany" .
    Moge Panu tez podeslac ta uchwale bo mam ja sciagnieta, z gory bardzo dziekuje za pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem z tej decyzji wynika że urzędnicy mają rację, co do budowy budynku gospodarczego. Nie spełniasz warunków, bo musisz się najpierw pobudować. Natomiast możesz wykonać 2 pozostałe zgłoszenia budowlane. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji jest postawienie tymczasowego obiektu gospodarczego (blaszaka) za zgłoszeniem, ale to jest rozwiązanie czasowe, które można przedłużać za kolejnym zgłoszeniem.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Moim zdaniem też decyzja dotyczy tylko jednego wymienionego zamierzenia budowlanego, tj. budowy budynku gospodarczego. Ale niech się jeszcze wypowie ktoś mądrzejszy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  6. #6

    Domyślnie

    Wg. mnie dysponując zgłoszeniem i tą decyzją nie potrzeba ci papieru, że do pozastałych punktów urząd nie wniósł zastrzeżeń bo wynika to wprost z tej decyzji i logiki. Wogóle to przy zgłoszeniach to urząd nie ma chyba formalnego obowiązku wydawania na piśmie braku sprzeciwu. Ma obowiazek na piśmie się sprzeciwić jedynie. Na szczęście wydają takie poświadczenia . W twoim przypadku ogrodzenie robiłbym jako zgłoszone. Co do utwardzenia podjazdu do pomieszczenia gospodarczego , którego nie bedzie to nie wiem .
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  7. #7

    Domyślnie

    Zgłoś wiatę, a nie budynek gospodarczy.
    Sprzeciw dotyczy tylko budynku gospodarczego.
    Kiedy będziesz się starał o pozwolenie na budowę? Wtedy będziesz mógł tych blaszaków ile chcesz stawiać .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    No ale wlasnie takie zaswiadczenie "ze nie ma przeciwwskazan" do tych 2 pozostalych zamierzen jest nam potrzebne do okazania w gminie w sprawie wycinki drzew, gdyz te miejsca postojowe koliduja z drzewami i pani zajmujaca sie w gminie ta sprawa sobie takie zasiwadczenie zazyczyla. Wiec napisze do starostwa pismo o takie zaswiadczenie a w przypadku odmowy poprosze o wskazanie podstawy prawnej i zobaczymy co mi odpisza (bo wydaje mi sie ze to urzednik zrobil gafe, byc moze nie dopisal do pisma ze pozostale 2 zamierzenia wymagaja jakiegos uzupelnienia ale chyba wtedy prawo jest po naszej stronie?).

    A budowac chcemy sie za jakies 3-4 lata wiec najwczesniej wtedy wystapimy o pozwolenie na budowe. W uchwale dotyczacej planu zagospodarowania przestrzennego nie ma nic o TYMCZASOWYCH obiektach wiec zastanawiam sie czy na ten czas do rozpoczecia budowy starostwo zezwoli na to i nie podciagnie tego znow pod "urzadzenia towarzyszace bedace funkcja uzupelniajaca funcji glownej"...
    W tej uchwale jest jeszcze taki punkt:
    § 4. Ogólne zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego.
    5. Zasady zabudowy i zagospodarowania te-renów obowiązujące na obszarze objętym planem: do czasu realizacji ustaleń planu, dopuszcza się dotychczasowe użytkowanie terenów i obiektów;

    Tylko ze do tej pory to byl teren naleza cy do AMW i porosniety dzika roslinnoscia i haszczami...jak ja mam to podpiac...?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    A co myslicie o tym by zgloscic ten blaszak jako tymczasowy obiekt budowlany nie polaczony trwale z podlozem na 120 dni a potem przez te 3 lata co 3 mc wysylac zgloszenie przesuniecia tego obiektu o metr raz w jedna raz w druga strone? Co wy na to? teoretycznie prawo na to pozwala i ciekawa jestem jak urzednicy moga sie do tego przyczepic? Jak juz wspomnialam uchwala o zagospodarowaniu przestrzennym nie wspomina ani slowem o tymczowych obiektach budowlanych.....

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    Wlasnie to Pani z gminy od drzewek nas poinformowala (bo w pismie do niej zaznaczylismy w uzasadnieniu wycinki i na mapce te wszystkie obiekty ktore byly zglaszane do starostwa) ze jezeli do 30 dni nie bedzie sprzeciwu ze starostwa to wziac od nich takie zaswiadczenie i dolaczyc do akt sprawy o wycinke drzewek...boshe juz mnie ta biurokracja wkurza...az sie boje pomyslec co to bedzie jak bedziemy chceili rozpoczac budowe...chyba wrzody mam murowane

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    A z drugiej strony wiem ze w starostwie takie swistki daja, przyklad naszego znajomego: postawil spory budynek gospodarczy przy domku i dla samego siebie wzial takie zaswiadczenie by je miec w dokumentacji.
    W poniedzialek napiszemy do starostwa pismo o takie zaswiadzcenie z uzasadnieniem po co nam one a w razie odmowy poprosimy o podanie podstawy prawnej i dam Wam znac jak sie to potoczylo.

    Ale mam nadzieje ze sie jeszcze podzielicie ze mna sugestiami jakim sposobem postawic na tej dzialeczce legalnie blaszak by schowac tam grila, pile, kosiarke czy nawet zabawki naszych brzdacow.

  12. #12

    Domyślnie

    Już pisałem, zgłoś wiatę, definicja wiaty jest dośc dyskusyjna.
    Ja tak zrobiłem, za podpowiedzią urzędnika.
    Faktycznie budynek gospodarczy w domyśle jest to zaplecze gospodarcze do budynku mieszkalnego, stąd problem gdy nie ma budynku, lub pozwolenia.
    Tak naprawdę to urzędników w starostwie guzik to obchodzi. Jedyny problem to nadzór budowlany, czyli sytuacja, gdy jakiś życzliwy sąsiad Cię podkabluje.
    Czy istnieje taka możliwość w ogóle? (nie znam sąsiadów Twoich )

    Ewentualnie nic nie zgłaszaj. Różnie ludzie robią.
    Faktem jest, tak sobie myślę, że to utopia z tymi przepisami. Bo np weź za przykład producenta blaszaków, ma ich pewnie na podwórku z 10. I co, ma zgłaszać każdy ? (nawet by nie mógł, choćby chciał )

    Aha, Z tego co się orientuje to stwierdzenie "połączony z gruntem" lub też nie, związane jest bardziej z podatkami.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Moim zdaniem:

    1. MPZP jest dokumentem nadrzędnym (w tym przypadku) i obowiązują jego ustalenia, a te określają jasno i zdecydowanie, że żadnych budowli bez budynku mieszkalnego. Dotyczy to wszystkiego, tj. budynków gospodarczych, wiat, altan, miejsc parkingowych, itp.
    Jest to nie do „przeskoczenia” .

    2. Urząd nie wniósł sprzeciwu, w określonym terminie (30 dni) wobec pozostałych zamierzeń, wobec czego można je realizować – o ile nie nakazał w określonym czasie uzupełnić pozostałe „zgłoszenia” o dodatkowe „papiery”, a inwestor nie dotrzymał terminu.

    3. Bez pozwolenia można wyciąć drzewa i krzewy, które maja mniej niż 10 lat i takie, które wyrosły po przekwalifikowaniu działki na budowlana nawet jeśli ich wiek przekracza 10 lat.

    4. Postawienie obiektów „tymczasowych” (Art.29.1.24. PB) jest możliwe tylko na czas prowadzenia robót budowlanych – czyli obowiązuje w przypadku uzyskania pozwolenia na budowę,( lub na czas realizacji robót budowlanych wykonywanych na zgłoszenie – ale ten „przypadek” jest mocno dyskusyjny, bo może być „zaliczony” do Art. 29.1.12 PB).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Moim zdaniem:

    1. MPZP jest dokumentem nadrzędnym (w tym przypadku) i obowiązują jego ustalenia, a te określają jasno i zdecydowanie, że żadnych budowli bez budynku mieszkalnego. Dotyczy to wszystkiego, tj. budynków gospodarczych, wiat, altan, miejsc parkingowych, itp.
    Jest to nie do „przeskoczenia” .
    Przyznam szczerze ze zdolowal mnie Pan troche....ale sprobujemy tego budynku tymczasowego, jak juz wspominalam w MPZP nie ma ani slowa na temat budynkow tymczasowych...zobaczymy jak sie urzednicy do tego odniosa

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    2. Urząd nie wniósł sprzeciwu, w określonym terminie (30 dni) wobec pozostałych zamierzeń, wobec czego można je realizować – o ile nie nakazał w określonym czasie uzupełnić pozostałe „zgłoszenia” o dodatkowe „papiery”, a inwestor nie dotrzymał terminu.
    No nie wniosl, wniosl tylko do 1 pkt to co wkleilam wyzej tylko jesli teraz beda mowic ze byly jakies braki w zgloszeniu i nadal nie beda chcieli dac tego zaswiadczenia? W sumie to chyba nas to nie powinno obchodzic...byloby to zaniedabanie urzednika za co my nie pownnismy byc stratni...dam znac co nam odpisza bo w poniedzialek wysle pismo o ten swistek.

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    4. Postawienie obiektów „tymczasowych” (Art.29.1.24. PB) jest możliwe tylko na czas prowadzenia robót budowlanych – czyli obowiązuje w przypadku uzyskania pozwolenia na budowę,( lub na czas realizacji robót budowlanych wykonywanych na zgłoszenie – ale ten „przypadek” jest mocno dyskusyjny, bo może być „zaliczony” do Art. 29.1.12 PB).
    W sprawie tego blaszaka napiszemy kolejne zgloszenie i w nim uwzglednimy ten tymczasowy obiekt wg Art. 29.1.12 bo niby dlaczego wg Art.29.1.24? A gdzie jest w PB stwierdzenie ze postawienie obiektow tymcz jest mozliwe TYLKO NA CZAS PROWADZENIA ROBOT BUDOWLANYCH???

    Dziekuje bardzo za pomoc

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał macek123 Zobacz post
    Już pisałem, zgłoś wiatę, definicja wiaty jest dośc dyskusyjna.
    Ja tak zrobiłem, za podpowiedzią urzędnika.
    Faktycznie budynek gospodarczy w domyśle jest to zaplecze gospodarcze do budynku mieszkalnego, stąd problem gdy nie ma budynku, lub pozwolenia.
    Tak naprawdę to urzędników w starostwie guzik to obchodzi. Jedyny problem to nadzór budowlany, czyli sytuacja, gdy jakiś życzliwy sąsiad Cię podkabluje.
    Czy istnieje taka możliwość w ogóle? (nie znam sąsiadów Twoich )

    Ewentualnie nic nie zgłaszaj. Różnie ludzie robią.
    Faktem jest, tak sobie myślę, że to utopia z tymi przepisami. Bo np weź za przykład producenta blaszaków, ma ich pewnie na podwórku z 10. I co, ma zgłaszać każdy ? (nawet by nie mógł, choćby chciał )

    Aha, Z tego co się orientuje to stwierdzenie "połączony z gruntem" lub też nie, związane jest bardziej z podatkami.
    Wydaje mi sie ze wiate tez podciagna pod "urzadzenia towarzyszace niezbede do korzystania z funkcji glownej" niestety.... sasiadow mam ok, mysle ze nam sie bedzie dobrze zylo obok siebie
    Nie zglaszalibysmy tego gdyby nie nieszczesna sprawa wycinki drzew...mordujemy sie z pania w gminie od sierpnia i w sumie to inny gminny urzednik podpowiedzial co zrobic by pani na wycinke w koncu sie zgodzila, tak tez zrobilismy i zgoda bedzie tylko musimy dostarczyc ten kwitek ze starostwa ze nie bylo przeciwwskazan. A tu do jednego zmaierzenia byl - ok, i tak ten blaszak "nie stal" na zadnym drzewku - bedziemy "walczyc" o ten tymczasowy obiekt i najwyzej maz z kolegami bedzie go co 120 dni przestawial Ale musimy uzyskac ten kwit odnosnie 2 pozostalych zmaierzen gdyz na mapce ten utwardzony teren zachodzil na 3 czy 4 drzewka, pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za zaangazowanie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jest bardzo wyraźnie i jednoznacznie napisane (pogrubione):
    24) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji
    robót budowlanych,
    położonych na terenie budowy, oraz ustawianie barakowozów
    używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach
    geologicznych i pomiarach geodezyjnych;
    Czyli mając pozwolenie na budowę, możesz sobie wybudować (postawić) „coś” co będzie użytkowane aż do zakończenia rozpoczętych robót budowlanych.

    Natomiast tymczasowy obiekt budowlany ma określoną „długość życia”

    12) tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i
    przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie
    określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później
    niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w
    zgłoszeniu;
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magducha777 Zobacz post
    ......- bedziemy "walczyc" o ten tymczasowy obiekt i najwyzej maz z kolegami bedzie go co 120 dni przestawial
    Nie (tylko) przestawiał, tylko za każdym razem procedura od nowa.

    Nie prościej postawić przyczepę kempingową ?
    Bez zgłoszenia, bo to nie barakowóz.


    Ps. Sprawdź dokładnie, czy te drzewka maja wiecej niż 10 lat, lub czy nie wyrosły po tym, jak działka stała sie budowlana
    Jesli sa to drzewa owocowe - mozna ciąc bez zgody.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tak tak, zdaje sobie sprawe, ze za kazdym razem procedura od nowa ale jesli raz decyzja bedzie pozytywna to raczej pozniej nie powinno byc tez problemu, jakby co to co 3 mc beda mieli od nas pisemko a my bedziemy przenosic blaszaka...no zobaczymy co z tego wyniknie

    Kemping drooogi a kupic za 3-4 tys "zabytek" z 83 roku to nie sztuka, a co ja z tym zrobie jak mi sie zacznie sypac? Blaszak tani i potem na budowie faktycznie sie przyda a potem jeszcze sprzeda za polowe ceny.

    Co do drzewek to napewno maja wiecej niz 10 lat, w sumie nie wiem gdzie to sie sprawdza ale jak patrze na takie 3-4 letnie to chyba jestem pewna ze te maja wiecej niz 10, w sumie chodzi o 8 akacji i jeden dab.

    Jutro wysylam pismo w sprawie tego zaswiadczenia dotyczacego 2 z 3 zamierzen budowlanych, dam znac co odpisza, jeszcze raz dziekuje

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magducha777

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świętoszów
    Kod pocztowy
    59-726
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post


    Natomiast tymczasowy obiekt budowlany ma określoną „długość życia”

    Upieralabym sie raczej ze w tej definicji jest jego dlugosc zycia:
    Art. 3 Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    ust 5. tymczasowym obiekcie budowlanym – należy przez to rozumieć obiekt budowlany
    przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego
    trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub
    rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak:
    strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia
    namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy,
    obiekty kontenerowe;
    I w tej definicji nie ma zadnego uwarunkowania kiedy i gdzie je mozna stawiac (ze np tylko podczas budowy obiektu z pozwoleniem na budowe)
    Przytaczane przez Pana Art.29.1.24. i 29.1.12 PB to dwie z wielu sytuacji kiedy do budowy nie jest wymagane pozwolenie na budowe (a tylko zgloszenie)...przynajmniej ja tak rozumiem te zapisy ale ze mnie zaden specjalista pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    „Długość życia” wynosi dla takiego obiektu 120 dni, bo tyle może „stać”.

    Jeśli obwód pnia na wysokości 1,3m nad ziemią wynosi:
    - do 14cm dla dębu,
    - do 20cm dla akacji,
    to ich wiek, jest niższy niż 10 lat i można wycinać bez zezwolenia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony