dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 174
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3479
  1. #1

    Domyślnie 100 pytań o lampy - producenci, poszukiwane modele, szukam lampy, gdzie kupić?

    Pomóżcie kochani. Mam jedno pomieszczenie jadalnio-wypoczynkowe w kształcie prostokąta. W jednej części będzie stół i krzesła a przy przeciwległej ścianie kanapa, fotele czyli kącik wypoczynkowy. W tym pomieszczeniu mam przewidziane dwie lampy. No i w części jadalnej chciałabym żeby było jasno, czyli wskazane klosze lampy zwrócone w dół, natomiast w wypoczynkowej wolałabym trochę intymności i klosze zwrócone do góry. Oczywiście obie lampy z tej samej serii, ale odrobinę różniące się od siebie. Czy to będzie dobrze wyglądało ? Poradzcie mi proszę.
    julia

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie lampy - jakie?

    Kinkiety wiążą się z dodatkowym kuciem, a ja mam już dość remontowania.

  4. #4

    Domyślnie

    Powinno wygladac dobrze nawet jak dasz oswietlenie nad stolem z zupelnie innej serii czy nawet w innym stylu. Nasza pani architekt jest zdania, ze nad stolem w salonie powinno wisiec cos szczegolnego, cos co wyroznia to miejsce od reszty domu/mieszkania (np. przy prostym, nowoczesnym oswietleniu calego salonu bogaty w formie zyrandol nad stolem czy lampa). O ile oczywiscie dla danej osoby stol = wspolne spozywanie posilkow = gromadzenie sie rodziny = miejsce 'szczegolne'.

  5. #5

    Domyślnie

    Są do kupienia fajne komplety lamp, np. do salonu z 5 zarowkami, do jadalni nad stol podluzna z trzema i do kuchni jedna duza. A do tego lampa stojaca do salonu, i kinkiecik

  6. #6

    Domyślnie Poszukuje nietypowej lampy halogenowej

    Szukam nietypowego plafonu z halogenkami, do podlaczenia do 230V do zwyklego sufitu (nie podwieszanego) jako oswietlenie gorne. Plafon-kwadrat z 4 halogenkami typu regulowane (ruchome) 'oko'.
    Moze ktos widzial, wie jaka firma cos takiego produkuje?

    dzieki
    Ola

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    tak widziałam coś takiego , w sieci Nomi - właśnie trwa promocja do 9 września .
    Jest śliczny z satynowej stali "ITALUX" , ma prostą formę dzięki czemu jest bardzo elegancki i nowoczesny .
    Jest podłanczany pod zwykły prąd a żarówki ma halogenowe daje efektowne światło . Kosztuje o ile dobrze pamiętam 109 zł.
    Notabene firma ta ma siedzibę importerską w Warszawie na ul.Mrówczej 208 tel:0-228156962
    Pozdrowionka

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki Osowa, jeszcze tylko musze znalezc Nomi w Warszawie

    A czy to byl taki z halogenkami typu ruchome 'oko' (lub jakimikolwiek o regulowanym kacie swiecenia i niewystajacymi poza plafon)?

    OlaK

  9. #9

    Domyślnie

    Firma Bartico ma mnóstwo pięknego ,halogenowego oświetlenia.Jeden punkt na Bartyckiej ,drugi na Kleszczowej 200-300m od Alei po lewej.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie Re: Poszukuje nietypowej lampy halogenowej

    Cytat Napisał OlaK
    Szukam nietypowego plafonu z halogenkami, do podlaczenia do 230V do zwyklego sufitu (nie podwieszanego) jako oswietlenie gorne. Plafon-kwadrat z 4 halogenkami typu regulowane (ruchome) 'oko'.
    Moze ktos widzial, wie jaka firma cos takiego produkuje?

    dzieki
    Ola
    I jak Olu? Znalazłaś w końcu taką jak chciałaś ? Daj znać , pozdrówka .

  11. #11

    Domyślnie Re: Poszukuje nietypowej lampy halogenowej

    Cytat Napisał osowa
    Cytat Napisał OlaK
    Szukam nietypowego plafonu z halogenkami, do podlaczenia do 230V do zwyklego sufitu (nie podwieszanego) jako oswietlenie gorne. Plafon-kwadrat z 4 halogenkami typu regulowane (ruchome) 'oko'.
    Moze ktos widzial, wie jaka firma cos takiego produkuje?

    dzieki
    Ola
    I jak Olu? Znalazłaś w końcu taką jak chciałaś ? Daj znać , pozdrówka .
    Chyba nie ma NOMI w Warszawie..?

  12. #12

    Domyślnie 100 pytań o lampy - producenci, poszukiwane modele, szukam lampy, gdzie kupić?

    Poszukuję inspiracji stron www z oświetleniem/lampami wszelakiego przeznaczenia.Na razie kupiłam lampy zewnętrzne garażowe i łazienkowe do dzieci.Przede mną salon jadalnia,łazienka kolonialna.Jakieś pomysły?nazwy firm lampowych?K

  13. #13

    Domyślnie









    Styl co prawda mało nowoczesny, ale tyle mam pod ręką.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Troche o lampach bylo tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...er=asc&start=0
    Napisz o jaki styl Ci chodzi.., nowoczesny czy bardziej tradycyjny?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B

    co to za firma? super jest ten kinkiet!

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    A ja polecam firme Bove r z hiszpanii do nabycia w Milantexie w warszawie



  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Producentow opraw oswietleniowych na dobrym poziomie jakosciowym i wzorniczym jest w Europie bardzo wielu. Wiele firm laczy sie w grupy , i kazda /pod jednym szyldem/ specjalizuje sie w okreslonym typie oswietlenia. Dobrych wzorow/inspiracji / proponuje szukac glownie we Wloszech, Niemczech, Hiszpani od biedy we Francji sporadycznie Szwecji. Pozostale raczej nasladuja tych najlepszych. Proponuje zajrzec na strony firm , ktore maja swoich przedstawicieli w Polsce. Nawet jesli nie bedzie nas stac na zakup oprawy to mozna na spokojnie poogladc sobie ciekawe rozwiazania. Tak sie sklada , ze wspolpracuje z kilkoma firmami projektujacymi oswietlenie i oprawy, wiec sluze pomoca w tej dziedzinie.Polecam ponizsze firmy a w razie potrzeby i klopotow ze znalezeniem moge podac adresy "www". Materialu jest tak duzo , ze lepiej poslugiwac sie pewna systematyka i kierowac okreslona potrzeba na konkretny rodzaj opraw./przeznaczenie, stylistyka, zastosowanie, cel, cena/inaczej utoniemy, tradycyjnie jak w tym dziale bywa, zawaleni gigantyczna iloscia informacji od sasa do lasa , ktora i tak w rezultacie do niczego sie nie przyda .
    Oswietlenie systemowe i nie tylko:
    Simes
    DZ Licht
    Modular
    Targetti
    Oprawy zewnetrzne , ogrodowe i swiatlo architektoniczne
    Wever & Ducre
    Bega
    Alive
    Goccio
    Royal Botania
    Oswietlenie wewnetrzne
    Esedra
    Leucos
    i Mori
    Fabian
    Delta Light
    Toso Murano
    Murano Due
    Limburg
    B Lux
    Meltemi
    Gama Luce
    Galerry
    Atelier Sedap
    Vibia
    Oswietlenie specjalne i tworzenie efektow
    "Sky" Buschfeld
    "atensio" Kluth
    Prisma
    Schmitz

    Klasyfikacja na predko wg /znajomosci firm i produktow stosowanych w mojej pracy / i glownej specjalizacji firmy ale nie znaczy to , ze np firma z kategori -systemowe, nie robi opraw w kat. zewnetrzne i wewnetrzne. Wiekszosc opraw klasyczna , nowoczesna i tzw. "designerska". W razie czego moge podac nastepne

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    A ja polecam firme Bove r z hiszpanii do nabycia w Milantexie w warszawie
    cudna!!!! (pasowałaby do mojego lustra prawda? ;))) Buziaki!!

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki.Styl : jedna łazienka kolonialna,druga morska,do dzieciowej już kupiłam.W całym domu raczej klasyka wysokie pomieszczenia .Jest tak kamienicznie z drzwiami pełnymi ciemne podłogi.Sporo kinkietów.Kilka kominków.K

Strona 1 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony