dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 174
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3479
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie lampa-żyrandol - pająk - gdzie kupić?

    Zaraz będziecie wiedzieć o Co mi chodzi.
    Na pewno spotkaliście się z taką konstrukcją lampy: w miejscu haka i kostki elektrycznej montowany jest niewielki element - kopułka. Z kopułki odchodzi kilka kabli (w zależności od lampy może być różnie), z których każdy zakończony jest oprawką/kloszem i podwiesza się go specjalnym uchwytem w dowolnym miejscu sufitu.
    Wygląda to troszkę jak pająk
    Interesuje mnie gdzie coś takiego można kupić - ale nie lampę z kloszami, tylko taki 'zestaw' zrób to sam, czyli kopułka + zaczepy + ewentualnie kable.

  2. #42

    Domyślnie Jakie górne oświetlenie do takiej lampy?

    http://www.dwr.com/images/zoom/zm_0214_7.jpg
    No własnie, co proponujecie? Bardzo podoba mi sie ta lampa, ale co z reszta oświetlenia?

  3. #43

    Domyślnie

    piękności lampka,
    tylko cena troszkę mniej imponująca,
    myślę, że pasuje do niej większość nowoczesnych opraw, sama w sobie jest oryginalna, ale jednocześnie niezobowiązująca, nie dawałabym tylko pozostałych lamp chromowanych, gdyż mogą zgasnąć przy tej dużej koleżance,
    ja zdecydowałam się na zakup oświetlenia ze szkła mlecznego, nowoczesne, pasujące do wszystkiego, i przede wszystkim przystępne, ale co najważniejsze mam miniaturkę takowej stojącej lampki, producent massive

  4. #44

    Domyślnie POKAŻCIE SWOJE LAMPY

    witam
    jestem na etapie kupowania lamp. chcialabym kupic jakies fajne lapy do kuchni, jadalni i salonu. a ze te pomieszczenia stanowia 1 calosc chcialabym miec lampy podobne do siebie, lub z tej samej rodziny lamp. zastanawiam sie tez nad lampa nad stolem...
    prosze o jakies sugestie i zdj!dzieki

  5. #45

    Domyślnie

    może Ci się przyda - numer Muratora (takie czasopismo ) 11/2006 zawiera płytkę CD "Światło w domu".
    http://www.archiwum.murator.pl/?menu...&IdNumeru=3059

  6. #46

    Domyślnie

    a nie mozna tego jeszcze kupic w kiosku?

  7. #47

    Domyślnie

    w Trójmieścia sprzedają numery archiwalne w przejściach podziemnych Za pół ceny. Ja kupiłem w kiosku 2 tygodnie temu, ale chętnie Ci podeślę tę płytkę, jak mi podasz adrs na priv.

  8. #48

    Domyślnie

    My mamy kuchnie, salon i jadalnię razem połączoną, nie chciałam takich samych lamp, albo choć podobnych. Trzymam się zasady, by były mniej więcej w tym samym klimacie, czyli nie ma tak, że tu jest coś starzone, a obok nowoczesne, i tak w kuchni jest lampa witrażowa:





    w 'salonie' jest stara lampa spadkowa z orłami:


    a w 'jadalni' będzie taka lampa:


  9. #49

    Domyślnie Re: POKAŻCIE SWOJE LAMPY

    Cytat Napisał AKSA
    zastanawiam sie tez nad lampa nad stolem...
    prosze o jakies sugestie i zdj!dzieki
    Temat był juz wałkowany - wystarczyłoby poszukać w archiwum. Dyskusja była np tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...er=asc&start=0

  10. #50

    Domyślnie

    SławekD-żonka ta lampa jadalniana to jakiej firmy bo bardzo mi się podoba

  11. #51

    Domyślnie

    Szymon - wszystkie tematy zwiazane z oswietleniem przegladnelam. niestety lampy zwlaszcza z tego linku ktory podales nie na moja kieszen

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał AKSA
    Szymon - wszystkie tematy zwiazane z oswietleniem przegladnelam. niestety lampy zwlaszcza z tego linku ktory podales nie na moja kieszen
    Aha. Rozumiem. A oglądałaś kiedyś Falko? Są dość popularne i chyba w rozsądnych cenach.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Ja mam prawdziwa lampe tylko w jednym pomieszczeniu. Tak wygląda (proszę nie zwracać uwagi na drugi plan ):



    W pozostałych mieszkaniach lampeczki w stylu modern czyli żarówki na kabelkach.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #54

    Domyślnie

    JoShi i od razu zapytam o firme i model i cene, bo ja takie chce miec w kuchni i jadalni...

    aaa i jak z doświetleniem pomieszczenia??...nie dają zbyt mało swiatła??

    pozdrawiam
    motyczka
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Jak na spowiedzi powiem wszystko co wiem. Lampa została zakupiona w któryms z hipermarketów budowlanych (ale nie pamiętam w którym). Jednak można ja dostać, bo ja widywałam ostatnio. Kosztowała około 150 PLN. Wisi w pokoju zwanym gościnnym, gdzie sie śpi, więc nie potrzeba tak dużo światła jak na przykład w kuchni. Pokój ma około 3.5x3.5 m. W lampie jest świetlówka kompaktowa Pila 18W i według mnie spokojnie można przy niej chociażby czytać.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    W pozostałych mieszkaniach lampeczki w stylu modern czyli żarówki na kabelkach.
    a możesz wkleić zdjęcie. szukam czegoś prostego. dzięki

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Chyba nie zrozumiałyśmy się. To są naprawdę żarówki na kablach w gołych oprawkach
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonT
    Cytat Napisał AKSA
    Szymon - wszystkie tematy zwiazane z oswietleniem przegladnelam. niestety lampy zwlaszcza z tego linku ktory podales nie na moja kieszen
    Aha. Rozumiem. A oglądałaś kiedyś Falko? Są dość popularne i chyba w rozsądnych cenach.
    mam kilka ulubionych z tej firmy. fajne modele ma też Markslojd na allegro chodzą taniej http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=401670
    i jeszcze www.ramko.pl
    niestety nie widziałam lamp w rzezcywistości więc warto najpier sprawdzić jak u nich z jakością

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Chyba nie zrozumiałyśmy się. To są naprawdę żarówki na kablach w gołych oprawkach
    ha ha myślałam, że to może coś w tym stylu





    czegoś takiego szukam

  20. #60

    Domyślnie lampa nad dluugim stolem

    witam, prosze o pomoc w doborze lampy do dlugiego stolu ( rozdziela pomieszczenie na czesc kuchenna i salon, stol ciemny z bialym pasem, szukam czegos w stylu " bilardowym" wiszace nad stolem dosc nisko. dzieki za inspiracje !!!!
    Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem Ci KIM jesteś.

Strona 3 z 174

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony