dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Gruntowanie po gładzi

    Witam właśnie wyszlifowałem gładź i teraz chciałbym ją zagruntować i pomalować. Proszę was o poradę jakiego gruntu mam użyć, jakie gruntowanie będzie lepsze czy samym gruntem ewentualnie grunt zmieszany z farbą białą proszę was o poradę????

  2. #2

    Domyślnie

    Z gruntami trzeba uważać ja tak sobie zagruntowałem płyty gk że teraz nie mogę ich zamalować. Lepiej kupić farbę gruntującą.

  3. #3

    Domyślnie

    a oprócz farby gruntującej jakieś inne rozwiązanie

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Witam...gruntowanie po gładziach przed malowaniem powinno wykonywać się farbami gruntującymi ,użycie zwykłego gruntu może skutkować "ślizganiem się" farby po podłożu, zazwyczaj producent farby docelowej ma w ofercie grunt pod nie, jeśli nie, polecam grunt Śnieżki....pozdrawiam J.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tam u siebie wszystkie ściany, czy to tynki gipsowe, czy też zabudowę z k/g, gruntowałem jakimś gruntem (taki jaki miałem pod ręką), następnie kolorem 2 razy i wszystko było ok, nic się nie śłizgało.

  6. #6

    Domyślnie

    Sorki koledzy a mógłbym was konkretnie prosić o poradę czym będzie lepiej zagruntować ściany. Zwykłym gruntem czy zmieszany grunt z farbą biała???

  7. #7

    Domyślnie

    a czemu zapierasz sie rękami i nogami przed najlepszym (dla mnie jedynym) rozwiązaniem jakim jest farba gruntująca? koniecznie chcesz ryzykowne półśrodki? warto ryzykować? ile zyskasz a ile możesz stracić (kasy na materiał, robociznę, poprawki, nerwów, czasu..)?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Witam
    jak chcesz mieć dobrze zrobione to kolejność jest taka:
    -gruntowanie gładzi gruntem , kup najtańszy w castoramie czy innym obi (grunt redukujący chlonność )jakieś 20 zł za 10 L pomaluj wszystko ławkowcem jeden raz .firmowe grunty są za mocne do tego celu i potem przy złym wykonaniu farba się slizga
    -farba podkładowa jedna warstwa nakladana wałkiem (śnieżka dulux będą dobre
    - farba nawierzchniowa(emulsja) dwa razy walkiem i gotowe
    nigdy nie mieszaj farby z gruntem (chyba że lubisz robić dwa razy)
    technika sprawdzona na tysiącach metrów kwadratowych

  9. #9

    Domyślnie

    Żadnych kombinacji grunt zalecany przez producenta farby. W innym przypadku nie będzie gwarancji a i jakość materiałów systemowych jest większa.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony