dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Indywidualny i prosty

    Witam,

    Najwyższa pora zacząć pisać dziennik…. chociaż temat budowy istnieje już w naszej rodzinie od paru ładnych lat.
    A zaczęło się, podobnie jak w wielu innych przypadkach, niewinnie od przeglądania projektów domów w Internecie...
    Niestety kiedy się jeszcze nie ma sprecyzowanej wizji dotyczącej koncepcji, rozmieszczenia i funkcjonalności pomieszczeń to wydaje się, że w Internecie są tysiące projektów spełniających nasze oczekiwania. Im bardziej klarują się nasze wymagania tym mniej projektów je spełnia. Gdy jeszcze dojdzie do tego nietypowa (czyt. wąska i trudna) działka to nagle wybór jest oczywisty: projekt indywidualny...
    Ostatnio edytowane przez chris.p ; 30-12-2010 o 15:50
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  2. #2

    Domyślnie

    Wreszcie udało mi się przebrnąć przez zakładanie dziennika - mam nadzieję, że linki z podpisu dobrze działają
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  3. #3

    Domyślnie

    Od samego początku wiedzieliśmy, że dom ma być nieduży dla naszej trzyosobowej rodzinki ale musi być prosty w konstrukcji (czytaj tani w budowie i utrzymaniu) no i w miarę nowoczesny. Wymagania pozornie łatwe do spełnienia ale w praktyce jest oczywiście trudniej – ale o tym później.
    Przeglądaliśmy gotowe projekty licząc, że może uda się coś dopasować ale po kilku miesiącach podjęliśmy decyzje o poszukiwaniach architekta, który w czasie 02.2010 – 08.2010 opracował dla nas projekt. Poniżej przedstawiam rzut parteru.
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  4. #4

    Domyślnie




    Powierzchnia parteru to 82m2

    01 - Wiatrołap - 4,43m2
    02 - Kuchnia - 9,57m2
    03 - Pokój dzienny - 25,18m2
    04 - Hall - 6,64m2
    05 - Sypialnia - 9,87m2
    06 - Sypialnia - 10,80m2
    07 - Garderoba - 0,92m2 - ( w przyszłości schody)
    08 - Kotłownia - 7,36m2
    09 - Łazienka - 6,4m2

    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez chris.p ; 31-12-2010 o 13:26
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  5. #5

    Domyślnie

    Na początek powstała makieta, która miała pokazać jak nasz domek będzie się prezentował w Realu, jakie będą proporcje, kolory itp. No i wyszło tak:






    Oczywiście wykonanie makiety wymaga jeszcze „doszlifowania” ale daje ogólne pojęcie jaki będzie domek
    Ostatnio edytowane przez chris.p ; 07-05-2011 o 14:29
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  6. #6

    Domyślnie

    Domek jest z poddaszem użytkowym ale od razu wiedzieliśmy, że w będziemy budować etapowo czyli na początek parter do zasiedlenia a dopiero w przyszłość wykończenie poddasza. Oczywiście wiązało się to z wieloma niepewnymi (istniejącymi zresztą do tej pory) typu - jak wyprowadzić instalacje, czy montować od razu okna połaciowe, czy ocieplać sam strop czy od razu połacie, jaka moc pieca itp. itd.
    Projekt zawiera plan poddasza, z tym, że jeśli za 10 lat będziemy chcieli inaczej zaaranżować poddasze to konstrukcyjnie jest to możliwe.

    Na makiecie okna połaciowe są tylko pogladowo
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  7. #7

    Domyślnie

    a teraz słów kilka o działce, która tak naprawdę jeszcze nie jest nasza, bo należy do moich rodziców. Na niej znajduje się nasz obecny stary dom rodzinny. Podstawowa zaleta działki to usytuowanie w fajnej dzielnicy niedaleko centrum. Pomimo jej wszystkich wad, naprawdę szkoda by jej było nie wykorzystać – I to w głównej mierze zdecydowało o budowie domu ( alternatywą było kupienie mieszkania w bloku).
    A wady to przede wszystkim szerokość (15mb), usytuowanie wobec stron świata (wjazd od południa) oraz kilka budynków sąsiadów usytuowanych w granicy działki.
    Nasz Domek też będzie usytuowany w granicy działki od strony zachodniej ( stąd widoczny na makiecie tzw. ogniomur ponad dachem)

    Jak tak patrzę wstecz to myślę, że nasz architekt miał trudne zadanie...... ale jakoś dał radę (przy okazji pozdro dla niego jeśli czyta)
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  8. #8

    Domyślnie

    Pora na krótkie podsumowanie dotychczasowego postępu prac:
    -projekt budowlany załatwiony w zeszłym roku
    -pozwolenie na budowę otrzymane w listopadzie 2010 (oczywiście nie bez problemów ale to temat na później)....

    Na chwilę obecną trwają poszukiwania ekipy do wykonania SSO - nie jest to takie proste jak wygląda - rozrzut cenowy to ponad 100%(sic!!!) Poza tym okazuje się, że są różne definicje stanu SSO
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  9. #9

    Domyślnie

    kolejna aktualizacja postępów z budowy:
    -po przeprowadzeniu "castingu" na ekipę od budowy SSO, który trwał ponad miesiąc, został wyłoniony zwycięzca. W sumie spotkałem się z około 10 wykonawcami, wykonałem kilkadziesiąt telefonów, widziałem kilka budów, pokonałem kilkaset kilometrów ale warto było wybraliśmy ekipę, która wykona dla nas SSO. Podpisaliśmy umowę, początek budowy przewidziano na maj 2011, po wykonaniu otrzymamy fakturę oraz 36 miesięcy gwarancji (przynajmniej teoretycznie)
    A przyznam, że nie było łatwo bo pierwszy problem to zakres robót:

    -a to jeden wykonanawca podał cenę bez wykopów
    -a to drugi robi wieźbę ale nie robi pokrycia -
    -wreszcie trzeci robi stan zero bez "pierwszej wylewki(???)

    Wobec tego zdecydowałem, że muszę przygotować własny zakres robót i kolejne zapytania kierować wraz z nim. Nie ukrywam, ze głównym źródłem wiedzy przy jego przygotowaniu były dzienniki na FM
    Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę przesłać na email (plik Excel). Jest trochę szczegółowy ale myślę, że zapewnia brak ewentualnych nieporozumień z potencjalnym wykonawcą w przyszłości.
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  10. #10

    Domyślnie

    teraz z najbliższych planów to wybór producenta i modelu blachodachówki.(temat wciąż nie zakończony) - na pewno ma być szara albo grafitowa z białymi wykończeniami i podbitką. przeglądam zdjęcia, porównuję parametry ale im więcej siedzę tym wybór staje się trudniejszy - a w końcu to tylko / aż dach identyczne rozterki mieliśmy na początku z wyborem projektu
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  11. #11

    Domyślnie

    do rozpoczęcia budowy coraz bliżej a głowie coraz więcej rozterek i pytań jak czytam niektóre dzienniki i widzę, że niektórzy przed wylaniem fundamentów mieli już zaplanowane kuchnie, łazienki i kolory ścian to myślę sobie, że jestem daaaaleko w tyle
    ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.....
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Izzie
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witaj chris.p,jeśli można to poproszę o Twój zakres robót,adres wyślę Ci na priva.Pozdrawiam!

  13. #13

    Domyślnie

    Hehe, 15mb to luksus- my mamy 11
    wjazd od zachodu, od polnocy dom w granicy, od poludnia piętrowa kamienica. Łączmy się w niedoli

    U nas tez domek wg projektu indywidualnego, bo inaczej sie nie da. Zaczynami budowe w tym tygodniu.
    Napewno będę tu zaglądać. Sama dziennika chyba nie założe bo mało czasu

  14. #14

    Domyślnie

    Izzie - zakres robót poszedł na email
    jjka - witam w niedoli zapraszam do odwiedzin jak najczęściej...
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Izzie
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tak,tak,dostałam i dzięki chris.p

  16. #16

    Domyślnie

    Miło mi to wreszcie napisać, że dnia 29 kwietnia 2011 budowa się rozpoczęła!!!
    A tak ściślej mówiąc rozpoczęło się Wielkie Wyburzanie budynków gospodarczych. Po 1 dniu "ręcznej
    roboty", ok. 5 godzinach pracy koparki i wywiezieniu czterech 30tonowych(!!!) ciężarówek gruzu i ziemi na działce pojawił się wykop pod fundament. (na zdjęciach poniżej jeszcze niedokończony)



    Ostatnio edytowane przez chris.p ; 05-05-2011 o 20:42
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  17. #17

    Domyślnie

    Teraz czekamy na lepszą pogodę i zaczynamy układanie szalunków, zbrojenia itp. a potem zalewamy ławy.
    Przy okazji: zdecydowaliśmy się na 100% na blachodachówkę Budmatu model Aria Nova Matt, byliśmy ją oglądać na żywo "na dachu" i wygląda rewelacyjnie.

    Poniżej zdjęcie z katalogu producenta:



    a tak wygląda na "gotowym" dachu:

    Ostatnio edytowane przez chris.p ; 07-05-2011 o 15:57
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  18. #18

    Domyślnie

    trwa szalowanie wykopów - jeśli wszystko pójdzie dobrze (czyt.będzie ładna pogoda) w piątek położymy chudziak a w poniedziałek zalejemy ławy.



    Ostatnio edytowane przez chris.p ; 05-05-2011 o 20:41
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  19. #19

    Domyślnie

    a następnie w kolejce czeka zbrojenie

    Ostatnio edytowane przez chris.p ; 05-05-2011 o 20:40
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  20. #20

    Domyślnie

    nie wiem czy tylko ja tak mam czy tak już będzie na każdym etapie budowania cały czas mam wrażenie, że o czymś zapomniałem, że jest jeszcze coś czego trzeba dopilnować....
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony