dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał grregg Zobacz post
    To tak, podaję cenę brutto, bo tą płacę.

    1. DZ pionowe 200m rurą fi40 odwiert + wszystkie materiały, łącznie z glikolem - 20800zł
    2. Podłogówka 150m2 - rurki, rozdzielacze + robocizna 16200zł. W skład robocizny wliczone zostało ułożenie styropianu, ale sam styropian po mojej stronie. Projekt, montaż rozdzielaczy itp. Zaproponowali też tańszą wersję podłogówki - mniej rurek, ale wtedy trzeba będzie zasilać podłogówkę wyższą temperaturą - 12960zł
    Podłogówkę pozwalają zrobić inwestorowi. Także myślę, że hydraulik mógłby mi to zrobić za dużo mniej.
    3. Pompa ciepła 9kW z montażem - 15900zł
    4. Kotłownia 10260+ druga kondygnacja około 1000zł, czyli razem 11260zł
    5. Jakieś tam inne duperele 1000zł

    czyli razem trochę ponad 65tys zł (w wcześniejszym poście trochę się machnąłem ale już poprawiam ) Tak czy inaczej trochę drogo.
    Jeśli można z czegoś zejść, to pewnie z odwiertów, ale niewiele - kilka tys. Można nieco zejść z podłogówki, też parę do pięciu tysięcy. Sama pompa - cena jest jaka jest, tu wiele nie zadziałasz. Straszny jest za to koszt "kotłowni". On podbija ofertę w zasadzie nie wiadomo czym. Zasobnik i posklecanie rurek nie powinno tyle kosztować, zwłaszcza, że przy pozycji "pompa c." masz już wliczony montaż.

  2. #42

    Domyślnie

    A mnie sie wydaje ze Pan Marek z Ecopolu pragnie sprzedawac tylko same urzadzenia. Ale ze przy pompach ciepla wypada miec w ofercie usluge to tez tak czyni...ale za male pieniadze nie bedzie robil tego czym nie jest zbytnio zainteresowany. To jest chyba wyjasnienie cen robocizny

  3. #43

    Domyślnie

    Na razie zaczynam od zbierania ofert i porównuję wyceny różnych wykonawców, producentów itp.

    Odnośnie wyceny z ecopolu, to w cenie kotłowni jest też zasobnik 300l i cała armatura (pompki, zawory bezpieczeństawa i co tam jeszcze może być)

    Wczoraj dostałem wycenę od innego polskiego producent pomp TAZO. Kurcze... cena końcowa jest praktycznie taka sama. Z tą różnicą że pompa jest 13kW.
    W skrócie wycena Tazo:
    1. kompletna podłogówka 16,2tys zł
    2. kompletne DZ pionowe (200mb) 17,3tys zł
    3. Pompa 13kW z kotłownią (zasobnik 250l) 32,4tys zł

    Rozmawiałem też z instalatorem pomp Nateo i za to samo zapłaciłbym to samo też około 65tys zł

    Najlepszą cenę zaproponował mi jakiś instalator na pompę vatra (czy jakoś tak). Pod koniec tygodnia mam dostać ofertę. Wstępnie telefonicznie dostałem takie ceny.
    1. Kompletna podłogówka 15tys zł
    2. DZ pionowe kompletne (200mb) 14tys zł
    3. Kotłownia z pompą 20-30tys zł ...czekam jeszcze na szczegóły.
    Z tego co z nimi rozmawiałem to mogą mi zainstalować dowolną pompę. Zazwyczaj instalują vratne albo ivt czy nibe. Zobaczymy jak dostanę ofertę.
    Pozdrawiam
    grregg

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał grregg Zobacz post
    Na razie zaczynam od zbierania ofert i porównuję wyceny różnych wykonawców, producentów itp.

    Odnośnie wyceny z ecopolu, to w cenie kotłowni jest też zasobnik 300l i cała armatura (pompki, zawory bezpieczeństawa i co tam jeszcze może być)

    To jest zasobnik o pojemności tak naprawdę 100u kilku litrów .To co oni podają CWU 300l jest to pojemność zasobnika dwupłaszczowego czyli wody użytkowej jest 100 litrów z małym haczykiem.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A mnie sie wydaje ze Pan Marek z Ecopolu pragnie sprzedawac tylko same urzadzenia. Ale ze przy pompach ciepla wypada miec w ofercie usluge to tez tak czyni...ale za male pieniadze nie bedzie robil tego czym nie jest zbytnio zainteresowany. To jest chyba wyjasnienie cen robocizny
    Zastanawiam się nad tym czy instalować PC czy inne źródło ogrzewnia. Standardowe wyceny "zachodnich" procucentów ok 80kPLN sa dla mnie nie do przyjecia. Polskie pompy (ze wszystkim) to jak piszecie ok 60kPLN. Duzo....

    Skoro instalatorzy pomp tak sie cenią to czy instalator/hydraulik posiadajacy doswiadczenie w robieniu kotłowni na ekogroszek, pieców kondensacyjnych - nie zrobi tego taniej? Czy taki instalator na podstawie materiałów producentaów jest w stanie sam zainsatlowac pompe i ją odpalić? Oczywiscie zakładam, ze chce to zrobic zgodnie ze sztuką.
    Przeciez wypozyczenie wiertnicy, wywiercenie otworów i wprowadzenie sondy (to chyab nie ejst jakas wiedza tajemna) nie musi kosztować az 20000 pln za 200m,
    Zrobienie podłogówki nie musi kosztowac 120pln za m2 ale np 60pln za m2
    Montaż kotłowni to kilka tysiecy plus osprzet.

    Czy zatem ma sens szukanie "chetnego do nauki czegos nowego instalatora", który zamontuje swoja pierwsza pompe u mnie?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Skoro instalatorzy pomp tak sie cenią to czy instalator/hydraulik posiadajacy doswiadczenie w robieniu kotłowni na ekogroszek, pieców kondensacyjnych - nie zrobi tego taniej?
    Jeśli będzie rozgarnięty i będziesz go pilnował, to zrobi, skoro ja sam zrobiłem, a była to moja pierwsza hydrauliczna praca (zerknij do opisu w stopce). Powinien zwrócić uwagę na postawową różnicę związaną z wielkością wymaganego przepływu wody i zamontować grubsze rury od pc do rozdzielaczy niż robi to zwykle dla kotła węglowego.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał grregg Zobacz post
    1. DZ pionowe 200m - 20800zł
    2. Podłogówka 150m2 - rurki, rozdzielacze + robocizna 16200zł. ... Zaproponowali też tańszą wersję podłogówki - mniej rurek - 12960zł
    3. Pompa ciepła 9kW z montażem - 15900zł
    4. Kotłownia 10260+ druga kondygnacja około 1000zł, czyli razem 11260zł
    5. Jakieś tam inne duperele 1000zł
    1) jeśli musisz mieć odwierty, bo nie masz miejsca, to poszukaj tańszego wiertacza, może znajdziesz.
    2) sam (lub za pomocą zwykłego hydraulika) spokojnie zrobisz to o połowę taniej
    3) do zakceptowania
    4) kosmos - chyba instalują złote zawory. Co to jest kotłownia ? to pc z instalacją (pkt 3), zasobnik na cwu za od 1000 do kilku jeśli z nierdzewki, zawór trójdrożny za 1000zł, obiegówka za 500 i trochę rurek + 2 dni pracy dla hydraulika. To tyle, za co oni chcą tyle kasy...
    5) zawsze wyjdą jakieś duperele
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Jeśli można z czegoś zejść, to pewnie z odwiertów, ale niewiele - kilka tys. Można nieco zejść z podłogówki, też parę do pięciu tysięcy.
    Zejście na podłogówce 5 tys. dałoby 74 zł brutto za m2. Mało realna do osiągnięcia cena w wykonaniu firmy instalacyjnej.

    Z polskich pomp jest jeszcze Gejzer.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Czy zatem ma sens szukanie "chetnego do nauki czegos nowego instalatora", który zamontuje swoja pierwsza pompe u mnie?
    Może lepiej zdecydować się na tańszą instalację c.o. ale mieć ją zrobioną dobrze.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Może lepiej zdecydować się na tańszą instalację c.o. ale mieć ją zrobioną dobrze.
    Czyli uwazasz, że montaz pompy - to jednak wiedza tajemna.....
    Zejście ponizej 74m2 mało realne? Co to własciwie oznacza "firma instalacyjna"?
    Koszt materiału to ok 30pln na m2, czy robocizna 30 pln za m2 to mało? Dla domku 170m2 to dwa dni pracy .... i zarobke ok 5000 PLN (wychodzi niezła dniówka).

    Czy ktos sie orientuje jaki jest koszt materiału do sondy 200m? (rurki i czynniki)

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Czyli uwazasz, że montaz pompy - to jednak wiedza tajemna.....
    Zejście ponizej 74m2 mało realne? Co to własciwie oznacza "firma instalacyjna"?
    Koszt materiału to ok 30pln na m2, czy robocizna 30 pln za m2 to mało? Dla domku 170m2 to dwa dni pracy .... i zarobke ok 5000 PLN (wychodzi niezła dniówka).

    Czy ktos sie orientuje jaki jest koszt materiału do sondy 200m? (rurki i czynniki)
    Z tego co widzę w moich wycenach to prawie wszyscy zalecają powierzenie im wszystkich prac. Niektórzy pozwalają wykonać tylko podłogówkę. Ale są firmy, które nawet zachęcają do wzięcia dowolnego hydraulika - ekontech - szczegóły w sąsiednim wątku .

    Jak się orientowałem na znanym portalu aukcyjnym na literkę a to bez problemu znalazłem firmę, która wykona mi odwiert 200mb z materiałem (rury, glikol) w cenie 13-14tys brutto. Czyli na samych odwiertach jestem już około 7tyś do przodu i chyba taniej już nie będzie.
    Pozdrawiam
    grregg

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post

    Z polskich pomp jest jeszcze Gejzer.
    Dzięki! Do tej firmy jeszcze nie dotarłem. Chociaż już wysłałem zapytania pewnie do dziesięciu polskich producentów pomp ciepła
    Pozdrawiam
    grregg

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał grregg Zobacz post
    Dzięki! Do tej firmy jeszcze nie dotarłem. Chociaż już wysłałem zapytania pewnie do dziesięciu polskich producentów pomp ciepła
    Mozesz podac nazwy tych firm... Ja mam chyba tylko 5

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Mozesz podac nazwy tych firm... Ja mam chyba tylko 5
    Podaje z pamięci, bo mam specyficzny dostęp do poczty i za bardzo teraz nie mogę sprawdzić.

    1. ecopol
    2. ekotech (czy jakoś tak)
    3. tazo
    4. insole(czy jakoś tak)
    5. ppc
    6. nateo
    7. vatra (albo vratna)
    8. octopus
    9. alterma (czy jakoś tak)
    więcej nie pamiętam.

    Wieczorem poprawie nazwy. Do dnia dzisiejszego dostałem tylko dwie oferty i z dwie przybliżone wyceny przez telefon.
    Kurcze tak się zastanawiam, czy jednak nie pomyśleć o jakiejś skandynawskiej pompie. U znajomych moich znajomych w podobnym domu pracuje jakaś norweska albo szwedzka pompa o mocy niecałych 8kW. Mają odwiert sumarycznie na jakieś 150m. Mają jakąś specyficzną gwarancję, którą przedłużają co rok. W 2009r za kompletną instalację zapłacili coś około 60tys. Pompa jak na razie na przestrzeni dwóch sezonów się sprawdzała dobrze. Jedynie co mnie martwi to do wspomagania cwu montują jakieś dodatkowe grzałki w buforze. Po weekendzie będę wiedział coś więcej.
    Pozdrawiam
    grregg

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamyk68 Zobacz post
    To jest zasobnik o pojemności tak naprawdę 100u kilku litrów .To co oni podają CWU 300l jest to pojemność zasobnika dwupłaszczowego czyli wody użytkowej jest 100 litrów z małym haczykiem.
    O ile dobrze mi się obiło o uszy, to przy standardowym prysznicu zużywamy około 70l wody, przy kąpieli grubo ponad 100l

    ... czyli w przypadku trzy osobowej rodziny (w tym dwie kobiety) trzeba ustalić grafik... córka myje się o 19, mamusia o 22, a tatuś o po północy Kurcze a jak urodzi mi się jeszcze z jedna córka , albo przyjadą dziadkowie, wujkowie...

    No dobra może trochę przesadziłem, ale na pewno trzy osobowa rodzina nie umyje się na jednym zbiorniku.
    Pozdrawiam
    grregg

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Grzałki są do przegrzewania CWU raz w tygodniu do wyższej temperatury w celu wyeliminowania bakterii legionelli. Gwarancje im przedłużają zapewne dzięki corocznemu serwisowi za który trzeba zapłacić. Odradzam.
    Jak szukasz pompy to pytaj z jakich podzespołów jest budowana. Ja osobiście mam PPC i wiem że wszystko oprócz obudowy jest markowe. Nawet jak się kiedyś coś popsuje to nawet serwisu nie będę wzywał tylko zadzwonię do kolegi od lodówek Drogie pompy mają zazwyczaj drogi serwis

  17. #57

    Domyślnie

    A ja w starym domu mam 140 ltr. Tyle że woda grzana jest do około 70 stopni, więc jest mieszana. Ale 4 osoby spokojnie bierze prysznic.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał grregg Zobacz post
    O ile dobrze mi się obiło o uszy, to przy standardowym prysznicu zużywamy około 70l wody, przy kąpieli grubo ponad 100l

    ... czyli w przypadku trzy osobowej rodziny (w tym dwie kobiety) trzeba ustalić grafik... córka myje się o 19, mamusia o 22, a tatuś o po północy Kurcze a jak urodzi mi się jeszcze z jedna córka , albo przyjadą dziadkowie, wujkowie...

    No dobra może trochę przesadziłem, ale na pewno trzy osobowa rodzina nie umyje się na jednym zbiorniku.
    W tym czasie gdy się jedna osoba kąpie i następuje spadek temperatury w podgrzewaczu pompa ma priorytet grzania CWU więc podgrzeje następną porcję ciepłej wody. Mieszkamy w trójkę i jeszcze nam się nie zdarzyło by wody zabrakło. Mam dwa zbiorniki z płaszczem po 120l

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Czyli uwazasz, że montaz pompy - to jednak wiedza tajemna.....
    Zejście ponizej 74m2 mało realne? Co to własciwie oznacza "firma instalacyjna"?
    Koszt materiału to ok 30pln na m2, czy robocizna 30 pln za m2 to mało? Dla domku 170m2 to dwa dni pracy .... i zarobke ok 5000 PLN (wychodzi niezła dniówka).

    Czy ktos sie orientuje jaki jest koszt materiału do sondy 200m? (rurki i czynniki)
    Nie jest wiedzą tajemną, dla kogoś kto zrobił już takie instalacje. Trzeba porozmawiać z kilkoma wykonawcami, różnicę w znajomości tematu można poznać od razu. Po co wybierać wykonawcę który nigdy nie instalował pompy ciepła? Z takim nawet nie da się ustalić szczegółów wykonywanych prac, on nie wie o co się go pytasz, tym samym nie wiesz za co płacisz. Dla jakiego rzędu oszczędności? To już chyba lepiej samemu.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A ja w starym domu mam 140 ltr. Tyle że woda grzana jest do około 70 stopni, więc jest mieszana. Ale 4 osoby spokojnie bierze prysznic.



    i tu właśnie jest małe ale bo pompą do 70 stopni(bez użycia grzałki ) nie dogrzejesz ,dlatego trzeba pytać dokładnie jaki jest zasobnik bo żeby nie obudzić się z ręką w nocniku


    Np.Ecopol podaje że woda użytkowa grzeje się do 48 stopni i jest jej 300l i oba te stwierdzenia są nieprawdą!!!!!!!!!

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony