dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kawałek podwieszanego sufitu - konstrukcja i elektryka.

    Witam.
    Chce w pokoju zrobić kawałem podwieszanego sufitu, z płyt gipsowo-kartonowych w którym mają być zamontowane lampy. Mniej więcej tak to ma wyglądać, to taki rzut z góry. Przepraszam, ale w paincie lepiej tego zrobić nie mogłem


    http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-1...okoj1.jpg.html

    Pierwsza sprawa, to jak zrobić konstrukcje pod takie coś? Może i bym sobie dał z tym jakoś rade, ale najtrudniejszy będzie ten łuk. Niżej dam rysunek do widoku konstrukcji z góry, tak jak ja bym to zrobił, ale nie mam w tym doświadczenia i nie wiem czy to będzie dobrze.


    http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-1...okoj2.jpg.html
    (Na tym łuku jest pocięty profil i wygięty w łuk.
    Także, proszę o pomoc, ponieważ nie do końca wiem jak zrobić tą konstrukcje, i jakich dokładnie profili użyć.

    I druga sprawa jest taka, że obecnie lampe mam na środku pokoju, i chce ją zlikwidować, i zrobić lampki na tym suficie, tak jak na zdj.1. I nie wiem jak się zabrać za podłączenie tych lamp. Wiem, że trzeba by wstawić kostke do tej puszki chyba i od niej przeprowadzić kable na sufit, ale jak to sie ma dokładnie odbyć?

    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez majsterrr123 ; 24-11-2010 o 11:14

  2. #2

    Domyślnie

    Zna się ktoś na tym?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli ja nie byłbym pewny czy wyjdzie mi łuk to zrobiłbym tak:
    - najpierw kręcę profil przyścienny UD na całej długości planowanej ,,belki,,
    -potem wycinam z płyty g-k część która będzie zamocowana w narożniku z gotowym łukiem oczywiście
    -przykręcam element ,a później kręcę do niego ponacinany profil (poziomicą przerzucam odległość łuku na sufit )do którego przykręcam później część czołową

    Nie wiem czy technicznie uda ci się tak zrobić, ponieważ nie znam szerokości ,,belki,, od ściany, oraz grubości od sufitu.
    Co do oświetlenia to rozumiem że cały sufit nie będzie obniżony więc trzeba będzie przewód wkłuć w sufit , a więc najlepsze jest łączenie przez lutowanie. Można też wypiąć przewód lampowy w puszce, i poprowadzić nowy do oświetlenia ,,belki,,.

  5. #5

    Domyślnie

    A więc, odległość belki od ściany chcę zrobić jakieś 60cm, a grubość tego jakieś 20cm. Z elektryką sobie powinienem dać radę, ale nadal nie wiem jak zrobić ten łuk w narożniku. Wiem, że jak ponacinam profil to mi się ładnie wygnie i później na to przykręcam wygiętą płytę 6mm, ale jak tą całą konstrukcje połączyć?? mógł by może ktoś taki pomocniczy rysunek ułożenia tych profili zrobić? bardzo by mi to pomogło.... dzieki za odp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony