dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Izolacja naczynka wyrównawczego na strychu.

    Witam,
    W związku z nadchodzącymi mrozami, istnieje możliwość zamarznięcia instalacji naczynka na nie ogrzewanym strychu. Proszę o poradę jak to zrobić.
    A więc tak, naczynko znajduje się na strychu, doprowadzone są do niego rury 2 x 1" (dopływ odpływ) + 1 rura PEX 16 - (zasilająca z zaworem pływakowym). + rura 1 "- przelew. Pomysł jest taki. Zabuduje naczynko, wraz z przyłączami, płytami G/K miedzy nimi dam wełnę ( mam dwie rolki ISOVERA 15 cm - pozostało mi po ociepleniu garażu.), tak aby zrobić takie małe pomieszczenie 1m szer X 1,5m dług X 0,6 m wysokie. Zastanawiam się także nad zakupem kabla grzejnego wraz z termostatem i owiniecie nim PEX-a oraz rury ", jeśli jeszcze coś zostanie to i naczynko. Czy to miało by sens? Czy może jakiś inny pomysł.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Jeśli masz czas to czemu nie - możesz ładnie obudować płytami gk. Ale wystarczyłoby dokladne "otulenie" wełną baniaka, założenie otulin na rury i jescze to wszystko otulić wełną. Żadne podgrzewanie nie jest potrzebne.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Jeśli masz czas to czemu nie - możesz ładnie obudować płytami gk. Ale wystarczyłoby dokladne "otulenie" wełną baniaka, założenie otulin na rury i jescze to wszystko otulić wełną. Żadne podgrzewanie nie jest potrzebne.
    Głownie chodzi o to iż tam gdzie idą rury z salonu bo tam mam kominek, jest dziura około 20 cm X 20 cm w suficie, i myślę iż jeżeli zrobiłbym bym na strychu takie małe pomieszczenie to ciepło z salonu uchodziło by do tego pomieszczenia i w jakimś tam stopniu ogrzewało go. A jeżeli tylko owinąłbym naczynko i rury to to ciepło ociekało by na strych. Co do kabla grzejnego to boję się, iż jak nie będę palić w piecu ( na razie tam nie mieszkamy) to nawet te małe pomieszczenie po jakiś czasie wyziębi się i temp. spadnie poniżej zera a wtedy może być problem.
    Być może mylę się, i będzie wszystko ok. Ale wole dmuchać na zimne...

  4. #4

    Domyślnie

    Zabudowałem, tak jak podejrzewałem ciepło z salonu ulatuje do góry do tego niby pomieszczenia i ogrzewa go. Wrzuciłem tam termometr i jest cały czas na plusie. 5-8 stopni. Temat można zamknąć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony