dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 184 z 678
Pokaż wyniki od 3.661 do 3.680 z 13554
  1. #3661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał anbama Zobacz post
    Aga próbki już som
    Właśnie zasiadłam przed kompem Anetko, już lecę

  2. #3662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    No dobra girls, wnętrzarsko chwilowo przestój, to wracamy do kulinariów
    Ostatnio furorę zrobiły cukiniowe placki Madzi Zet, przyznam, że nigdy takich nie robiłam. Ale za to robiłam cukiniowe roladki, które też są pyszne- można je komponować z dowolnym nadzieniem. Foty nie są moje- ostatnio nie zrobiłam, ale wstawiam poglądowe, żebyście wiedziały mniej więcej o co biega

    Faszerowane roladki z cukinii

    Składniki:
    3-4 małe cukinie
    sól
    dowolne nadzienia:
    suszone pomidory, ser mozzarella, bazylia
    ser gorgonzola
    ser feta, pieczona papryka
    farsz z białego sera i szpinaku
    koperek, pietruszka, pieprz, oliwa

    Przygotowanie:
    Młode cukinie pokroić w cienkie podłużne plasterki. Zblanszować we wrzącej, osolonej wodzie, lub zgrillować smarując oliwą, do uzyskania jasno-brązowych pasków z rusztu. W tak przygotowane wstążki zawijać farsz lub różne produkty, komponując wg. uznania. Skropić oliwą z oliwek, popieprzyć, ewentualnie udekorować koperkiem lub pietruszką. Można je podawać na zimno lub zapiec w piekarniku.


  3. #3663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    A na weekendowy deser polecam bardzo cytrynowe ciasteczka, które mogą przybierać różne kształty i można je przełożyć marmoladą

    Kruche ciasteczka cytrynowe
    Składniki:

    • 0.5 kg mąki
    • 30 dkg masła
    • 2 żółtka
    • 15 dkg cukru pudru
    • cukier wanilinowy
    • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
    • skórka z cytryny
    • sok z 1 cytryny
    • marmolada

    Masło, cukier i cukier wanilinowy utrzeć mikserem. Dodać otartą skórkę i sok z cytryny i ucierać przez kilka minut do uzyskania jednorodnej masy. Następnie połączyć ją z mąką (zmieszaną z proszkiem do pieczenia) i wyrobić na gładkie, miękkie, ale spójne ciasto. Rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm podsypując mąką, wykrawać foremkami i piec w temp. 180ºC aż do delikatnego zrumienienia spodu. Po wystygnięciu można przekładać marmoladą.



  4. #3664
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Ale piękne te ciasteczka Roladki na przystawkę też mogą być ciekawe - chyba kiedyś wypróbuję takie z suszonymi pomidorkami

    agawi czy masz jakąś konkretną datę na kiedy będziesz mieć gotowe mebelki w fiolecie i szarości?
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  5. #3665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Pysiaczku, właśnie piekę cytrynowe ciasteczka...
    Odnośnie mebli, to z zamówieniu napisaliśmy 4 tyg, w poniedziałek minie tydzień dopiero...Oni chyba nie precyzuję tak dokładnie daty A czemu pytasz?

  6. #3666
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Bo z tego wynika, że Twoje zamówienie będzie tydzień wcześniej jak moje bo ja dziś wpłaciłam zaliczkę a już nie mogę się go doczekać to sobie chociaż u Ciebie wcześniej popatrzę

    Pokaż później ciasteczka Też robisz takie serduszka?
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  7. #3667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał pysiaczek Zobacz post
    a już nie mogę się go doczekać to sobie chociaż u Ciebie wcześniej popatrzę
    Jesteś niemożliwa


    Cytat Napisał pysiaczek Zobacz post
    Pokaż później ciasteczka Też robisz takie serduszka?
    Dobrze, cykne fotkę, ale nie będzie serduszek... Mam inne foremki do wycinania, użyję wszystkich oprócz tych najbardziej świątecznych Aaa i robię bez marmolady- zawsze to mnie kalorii

  8. #3668
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Mogą być bez marmolady - mąż jak je zobaczył to powiedział, że zjadłby ale bez tej marmolady
    Czyli będą takie jednoczęściowe tak?
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  9. #3669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Ooo i mąż dobrze mówi Tak, będą jednoczęściowe- nawet nie sypałam cukrem brązowym na wierzchu, żeby nie zabijać tego cytrynowego posmaku

  10. #3670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Chciałyście to macie! Ciasteczka cytrynowe w pełnej krasie, jeszcze ciepłe
    Teraz niech Wam ślinka na noc cieknie




  11. #3671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MagdaZZZ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5.415

    Domyślnie

    smaczne? smaczne? opowiadaj
    MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba)
    mail: [email protected]
    Home Creations by Magda Z. - blog o tym, co kocham i czym się zachwycam we wnętrzach

  12. #3672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Hmmm, rozpływają się w ustach... mają maślano-cytrynowy smak...
    Częstuj się

  13. #3673
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja też się poczęstuję ... hymm dobre , pyszne ale jak masz ochotę to ja wczoraj robiłam czekoladowe . Niestety jak moje łasuchy się dorwały to zostało parę sztuk w miseczce , ale podzielę się bo też pychota . Zdjęć brak , ja idę na łątwiznę i nie robię takich pięknych kształtów , robię rulonik i ciach nożem w kółeczka

    Muszę kupić cytrynkę bo takich jeszcze nie robiłam

  14. #3674

    Domyślnie

    Agawi,
    szalejesz z przepisami, wszystko wygląda bosko, a ciastka piekłaś przed północą????? Naprawdę???

  15. #3675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Kubełku częstuj się Ja z kolei czekoladowych chętnie spróbuję
    Zapraszam do skorzystania z przepisu, bo są szybkie i pyszne. Mnie foremki ułatwiają życie, ale może Twój sposób w rulonik jest lepszy?

    Anju dzięki i naprawdę piekłam przed północą, plotkując jednocześnie z dziewczynami na forum

  16. #3676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Aga lojalnie uprzedzam, ze kradne przepisy do siebie, zeby potem nie fruwac po forum w poszukiwaniu tego wlasciwego...
    ciasteczka wygladaja super, roladki tez, juz mi sie tego troche uzbieralo nic tylko gotowac, jeszcze jakbyscie mnie mogly tak pasja kulinarna zarazic to byloby perfekt

  17. #3677
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kurcze a z tych co mogą z kuchni nie wychodzić , na raz mogę w trzech garnkach mieszać tak więc Anetko zarażaj się ... uff dobrze ,że mi przy tym nie idzie w biodra . Ja dziś znów zrobiłam ciasteczka czekoladowe ale dodałam do nich kwasku cytrynowego ( bo nie miałam cytryny) , czyli ratuj się czym się da pełna improwizacja.

    Dziewczynki zapraszam zaraz na ciasteczka do kawusi

  18. #3678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Aga...melduję, że skradłam przepisik na ciasteczka i w wolnej chwili (czyt. za tydzień) zrobię

    Jak ja lubię tu zaglądać
    LAZUR

    Beata

  19. #3679
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mada1412
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    859

    Domyślnie

    Potwierdzam, że roladki cukiniowe są pyyyyszne Robiłam je jakiś czas temu
    Aguś,
    zaszalałaś z wypiekami

    Sypialni już się nie mogę doczekać

  20. #3680
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Jak to dobrze, że mnie tu wczoraj nie było bo kusić takimi ciasteczkami na noc to grzech
    agawi pysznie wyglądają i na pewno je zrobię
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

Strona 184 z 678

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony