dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    Piekne, co tu dużo mówić. Mnie szczególnie podoba się połączenie gabionów z drewnem. Co prawda trochę drogawy to interes, ale z drugiej strony każde ogrodzenie jednak kosztuje.

  2. #22

    Domyślnie

    MarekBR - masz jakieś zdjęcia z drewnem? czy myślisz tylko o ławeczkach na gabionach?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    też bym chętnie zobaczył zdjęcia

    Ja myślałem nad połączeniem kamieni i cegły. Na dole gabiona dałbym cegłę która mi zostanie z budowy resztę uzupełniłbym kamieniami. Być może dobrym pomysłem byłoby na górze gabiona dać drewno.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kondzio_oo

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie gabiony

    witam jestem na etapie skladania koszy gabionowych z przeseł panelowych w nich umieszcze kamień a na górze chce umiesci szkło a wiec chciałbym sie dowiedziec czym mozna podswietlic takie kosze od srodka

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Temat troche umarl, ale moze uda mi sie go ozywic. Pytanie do uzytkownika, ktory pisal o ogrodzeniu sasiada: jak sie zachowuje teraz? Jak wyglada? Warto probowac takich "podrobek" gabionow?

    Ja w gabionach jestem zakochana. A poniewaz moja dzialka sasiaduje z dosc ruchliwa ulica (mam dom na dzialce naroznej) to chcialam z tej wlasnie strony ogrodzic sie murem (sasiad wymurowal ogrodzenie i do niego chcialam wyrownac). No ale sam mur jakos mi sie nie widzi. Klinkieru nie lubie. Wiec stawiam na gabiony. Tyle, ze to szalenie drogi interes, jesli tego muru trzeba postawic 32mb, na kolejnych 34 trzeba jakos do tego muru nawiazac laczac gabiony z deska na przyklad. No i pytanie: czy ktos juz stawial takie ilosci gabionow (zakladam ze wysokosc od strony ulicy to jakies 180cm) i potrafi podpowiedziec, jak to zrobic, zeby bylo jakos przyzwoicie cenowo? I wlasciwie ile to moze kosztowac?

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar XCEL
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ogrodzenie gabionowe można wykonać samodzielnie z paneli ogrodzeniowych prostych np z drutu 6/5/6 mm. W ogrodzeniach gabionowych należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie antykorozyjne ponieważ w trakcie zasypywania kamienie często uszkadzają powierzchnię cynku, co prowadzi do korozji siatki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	heavy_przeslo.jpg
Wyświetleń:	1292
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	173812

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wielkie dzieki. W tej chwili mam plot z zielonych(?) paneli z serii Strong. Ale pomysl na wykorzystanie siatki prostej, jak Heavy,jjest całkiem niezły.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    też zamierzam coś takiego wykonać samodzielnie, ale na zwykłych panelach ogrodzeniowych ocynk, chyba nawet z drutu 4mm. za parę dni zrobię test z jednym przęsłem czy to w ogóle będzie stabilne.
    Standardowe gabiony odstraszają ceną, nie tylko za kosze ale wypełnienie też sporo kosztuje. A ja mam do wykonania 50mb szczelnego ogrodzenia o wysokości 1,7m
    Jak macie jakieś foty to śmiało...
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  9. #29

    Domyślnie

    Przy budowie poprzedniego domu,ogrodzenie gabionowe wykonałem samodzielnie.No,może tak nie do końca,bowykonanie fundamentów zleciłem.Na gabiony zamówiłem panele ocynkowane z drutu 6mm o oczkach 4x10cm i dodatkowo zgrzanym po obwodzie drutem o gr 10mm.(łatwiej skręca się ścianki za pomocą drutu a całosc jest bardziej stabilna i nie "rozłazi"się na boki)Jednocześnie zamówiłem klamry spinające boczne panele z drutu 6mm.Po skręceniu podstawy z bokami,drutem o gr 2,5mm,kosze postawiliśmy nana przygotowanym wczesmiej fundamencie,w którym jednocześnie z wylewaniem,osadzone zostały słupki do bram,a także grube druty zbrojeniowe,majace na celu dodatkowo wzmocnić konstrukcję(po 8 na kosz).Do bocznych ścianek zamocowane zostały łaty,które posłużyły pózniej do zamocowania sztachet drewnianych pomiędzy koszami.Całość zasypana została odpadem granitowym i zamknięta od góry.Za siatkę do 7 koszy o wymiarach 2,5x1,7x0,5 i jednego o wymiarze 1,5x1,7x0,5 zapłaciłem 48 zł za m2 co dało kwotę prawie 4 tys zl,druty do skrecania kosztowały ok.450zł,odpad granitowy 2,5tys zł,własna katorżnicza praca i poranione ręce-bezcenna.

  10. #30

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejOlecki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Jestem tutaj nowy, ale chciałem się pochwalić. Ostatnio jechałem do Warszawy i wstąpiłem do Grójca do Rodziny. Przy głównej drodze jest wystawa niesamowitych produktów wykonywanych z gabionów. Firma Ecofence (http://www.ecofence.pl) wykonuje z nich ogrodzenia, ale nie tylko. Poszczególne moduły łączą z drewnem, lub pustymi panelami. Umieszczają szkło, podświetlają, itp. Jak widać wystarczy ruszyć głową
    Trochę czasu od tej chwili minęło. Właśnie kupiłem i robię u siebie. Dam znać jak się montuje, bo sprzedawca mówił, że tu jest pies pogrzebany. Dostałem solidną instrukcję (szkolenie) jak montować. Jeszcze chwilę i zamieszczę parę zdjęć.

  12. #32

    Lightbulb

    Cytat Napisał AndrzejOlecki Zobacz post
    Witam
    Jestem tutaj nowy, ale chciałem się pochwalić.
    Bardzo nowy i od razu reklamuje. Tak jakoś to...

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejOlecki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przepraszam myślałem, że w dobrym tonie jest podać adres strony. Zresztą zrobiłem to wcześniej czytając również Twój post z dnia 19-04-2012 18:28 (jest na poprzedniej stronie i tam też jest adres www firmy). Każdy zresztą może zrobić jak zechce. Ja jestem gabionami zafascynowany.
    Ostatnio edytowane przez AndrzejOlecki ; 06-05-2013 o 07:39 Powód: błąd

  14. #34

    Domyślnie

    uzoon75 ma rację. Drut na gabiony musi być twardy i stosunkowo gruby, bo inaczej kosze zrobią się brzuchate. Trzeba to spiąć spinaczami i generalnie zrobić starannie, bo efekt może być kiepski.

  15. #35

    Domyślnie

    ok, wrażliwy jestem i do tego nieufny do linkujących w pierwszym swoim poście

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja zrobiłem próbę, wyszła ok, teraz zacząłem już na gotowo jechać, długość całkowita ogrodzenia 50 mb, panel 4 mm, 2500x1730, słupki stalowe, (nie jak na foto, bo to tylko próba) cena za całość z wypełnieniem (robocizna własna) 8000 zl,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Inne 025.jpg
Wyświetleń:	2253
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	187924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Inne 026.jpg
Wyświetleń:	2237
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	187925  
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar fatdaddy
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    LBN
    Kod pocztowy
    20-612
    Posty
    18

    Domyślnie

    Całkiem nieźle ale użyłbym panelu FLAT, lepiej wygląda ponieważ nie ma tych wytłoczeń. Mam pod nosem firmę produkującą panele i gabiony Tabal w Lublinie. Ale też mam zamiar sam to wykonać. Szachownicę: Gabion-Thuje-Gabion-Thuje...

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejOlecki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że panele fi4 trzeba zastąpić czymś mocniejszym. Widziałem już gdzieś w Polsce coś takiego i z biegiem czasu powykrzywiało się (zwłaszcza przy słupach). Koniecznie panele 2D (dwa druty poziome, jeden pionowy).
    Te panele nie są z tego co wiem tetowane w taki sposób - a jak komuś spadnie na głowę. W Niemczech widziałem i Oni wszędzie robią 2D. Spinki łączące wówczas ściągają przez 2 druty, a nie przez jeden.

    Pozdrawiam

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Właśnie po to robiłem jedno przęsło na próbę żeby zobaczyć jak to się zachowuje, widziałem już takie "gabiony" o grubości 25 cm też na takich panelach i stoją już ponad rok nic sie z nimi nie dziej, moje sa cieńsze o połowę, więc tym mniej podatne na uszkodzenia i krzywienie, są różne panele ale wiadomo cena, już nie mówię o gotowych koszach, ich ceny są kosmiczne a gdzie wypełnienie i pod takie kosze trzeba robić ciągły fundament, grubości 25 cm.
    Mnie panel na gotowo o wymiarach 250x173cm wraz z wypełnieniem kosztuje 300 zl, jak bym zastosował gotowe kosze to wyjdzie ponad 1000 zł.
    Niestety największe koszty robią panele, taki panel strong to koszt minimum 150 zl, wiec 2 razy tyle co za zwykly panel z drutu fi 4mm.
    Podsumowując moje ogrodzenie wyjdzie mnie około 8000 zl, na gotowo, z paneli strong wyszlo by 16000 zl a z gotowych koszy gabionowych około 30 000zł. Dla mnie wybór jest prosty.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar fatdaddy
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    LBN
    Kod pocztowy
    20-612
    Posty
    18

    Domyślnie

    Tak wygląda panel FLAT gr 5mm

    Cena 2 x droższe od tych giętych i wynosi 290zł za panel 183x250cm
    Gięty kosztuje 128zł a panel 173x250cm
    Na gotowe kosze gabionowe nie mają cennika na stronie...
    Ostatnio edytowane przez fatdaddy ; 09-05-2013 o 15:21

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony