dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin834

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-339
    Posty
    14

    Domyślnie

    znacie jakieś firmy zajmujące się sprzedażą nowoczesnych paneli betonowych ? ciężko mi je namierzyć.

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolomamark

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja również chciałem kiedyś zrobić samemu ogrodzenie gabionowe. Ale przeanalizowaniu kosztów i czasu jaki musiałbym poświęcić zrezygnowałem i dobrze poszukałem w necie i w śród znajomych jakiejś firmy która mogłaby mi to zrobić. Okazało się, że samemu nie zrobiłbym tak dobrze jak firma, która się w tym specjalizuje. Zapomina się o bardzo ważnych szczegółach. Gabiony powinny być spawane, a nie skręcane ale najważniejsze to to żeby materiał, z których jest wykonany był ocynkowany. Gwarantuje to nam długowieczność takiego ogrodzenia i nie ma problemów z eksploatacją. Raz na rok wystarczy jak wymyje myjką ciśnieniową i zapominam o robocie. Mogę polecić firmę, która zrobiła to szybko i na prawdę tanio, a do tego naprawdę profesjonalnie. Polecam [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-07-2017 o 10:06 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  3. #63

    Domyślnie

    gabiony...pokazalibyście drodzy przedmówcy jak wam poszło?

    ja się zastanawiam nad rozwiązaniem trochę działającym jak zapora przeciwpowodziowa czy ogrodzenie skarpy. Zastanawiam się nad A) szczelnymi gabionami i wysokimi na ok 1.5m do których wpakowałabym też metalowe pręty zakotwiczone w ziemi(ew. betonie)dla stabilizacji ...B)gabionami lub innym rozwiązaniem (np.murkiem ceglanym) co by utrzymało w miejscu sztucznie podniesiony teren na 2 metry. Tak myślę żeby dać albo gabiony albo murek+usypać górkę na 2metry i szeroką na ok metr+murek. Generalnie poszukuję pomysłu na ogrodzenie obok rzeczki,która raz na jakieś 50lat wylewa i zastanawiam się czy olać zalanie i po prostu pogodzzić się z tym że mój ogród nie jest na zawsze czzy jednak coś uda się wykombinować.

    Co do gabionów - na youtube jest mnóstwo filmików jak się je robi (to informacja dla tych co chcą spróbować. W mojej okolicy pewne centrum handlowe jest obłożonje dekoracyjnie kamieniami w siatkach i zauważyłam że w niektórych miejscach się wybrzusza mimo grubych drutów. myślę że wiele zalezy od tego czzy często są montowane takie spinające całość druty w środku konstrukcji czy może ktoś oszczędzał. przy takich ciężżkich ogrodzeniach nie ma co oszczędzać - to wiem na pewno.
    Pozdrawiam.

  4. #64

    Domyślnie

    witam
    Mam pytanie do fachowców
    Mam w planach wykonać murek odgradzający gabionowy. Na murek nie będą działać żadne siły - wolno stojący Wymiary murka to : wysokość 40 cm szerokość 20 cm. długość 30 metrów. Co będzie lepsze aby to wykonać panele ogrodzeniowe i wycinanie do potrzebnych wymiarów

    link do informacji o prosukcie
    czekam na opinie i
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	664c921543f4b2c60d64a438314b.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	408054  
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 27-02-2018 o 17:20

  5. #65

    Domyślnie

    witam. podepnę się pod temat i trochę z innej beczki, mianowicie orientujecie się jaki jest koszt za 1mb na gotowo murka oporowego albo ogrodzenia z gabionów. wymiary to 40x40 ogółem cała długość to ok 30 mb. chodzi mi o koszt robocizny przygotowanie podłoża zamontowanie gabionów wypełnienie ich kamieniem. Był bym wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    wykonałem gabiony ze zwykłych przęseł z Castoramy po 35 zł sztuka. Wszytko się trzyma
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gabiony.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	445875
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 05-07-2020 o 06:11

  7. #67
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel098

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-193
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    wykonałem gabiony ze zwykłych przęseł z Castoramy po 35 zł sztuka. Wszytko się trzyma
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gabiony.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	445875
    Witam. Czy to się dalej trzyma? Jakie ma wymiary i czy jest czymś pospinane?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony