dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie mocowanie balustrady balkonu

    Witam.
    Czy na etapie wylewania płyty balkonowej należy przewidzieć mocowanie balustrady?
    Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś to się dawało butelki, oczywiście alkohol został wypity wcześniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak by nie było będziesz miał jeden problem z głowy mniej.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Kiedyś to się dawało butelki, oczywiście alkohol został wypity wcześniej.
    Widziałem takie rozwiązania

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Podstawowową zasada jest mocowanie balustrady na czołowej (frontowej ) płycie balkonowej i nie robić mocowania od góy. To pierwszy krok do problemów.Mocować na profesjonalne kotwy np. Fischera, zgodnie z ich zaleceniami. Wykonać uszczelnienia płyty zgodnie z zasadami umieszczonymi m.in. w broszurze wykonawstwa balkonów i tarasów (do ściągnięcia ze strony www.basf-cc.pl).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a czemu to od góy nie można?
    a gdy inaczej nie lzja to co - bez balustrady?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Mocować na profesjonalne kotwy np. Fischera, zgodnie z ich zaleceniami.
    Ale nawet najbardziej profesjonalne kotwy mają minalne otuliny które często w 10-12 cm balkonie cięzko "od czoła" uzyskać.

  8. #8

    Domyślnie

    Lepszym sposobem od kotew jest moim zdaniem, uciążliwe co prawda, późniejsze wiercenie wiertłem koronkowym i wpuszczenie balustrady z profilu zamkniętego na cement szybkowiążący CX8. Wszystko oczywiście w czoło płyty z uwzględnienim wyprofilowania balustrady na rynnę.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam tak zrobione:





    Mocowane od gory do plyty na kolki i dosciany pozniej zasloniete styropianem i wylewka i tak wyglada:




    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Świetny pomysł zamocowania ,od dłuższego czasu również zastanawiam się jak zamocować balustradę no i mam nawet zdjęcia wielkie dzięki piwopijca
    Ja mam podobnej wielkości taras tylko u mnie jest on nad wykuszem czyli płyta jest jednocześnie stropem w części jadalni zastanawiam się czy takie zamocowanie nie będzie u mnie stanowiło sporego mostka termicznego wcześniej myślałem o zamocowaniu do płytek i wylewki dociskowej od góry krótkimi kołkami nie było by wtedy mostka.

    Drugi poważniejszy problem jaki mam to wysokość od płyty tarasowej do drzwi tarasowych która wynosi tylko 11cm jak rozwiązać ten problem położyć płytki bezpośrednio na styropian czy jednak musi być wylewka i jakie warstwy po kolei powinienem położyć zaczynając od płyty i czy musi być ona mocowana do ściany bo elewacja już zrobiona i jest na niej 18cm styropianu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78
    ... Drugi poważniejszy problem jaki mam to wysokość od płyty tarasowej do drzwi tarasowych która wynosi tylko 11cm jak rozwiązać ten problem położyć płytki bezpośrednio na styropian czy jednak musi być wylewka i jakie warstwy po kolei powinienem położyć zaczynając od płyty i czy musi być ona mocowana do ściany bo elewacja już zrobiona i jest na niej 18cm styropianu.
    Rozumiem ze 11cm masz do dolnej krawedzi okna balkonowego?
    Wydaje mi sie ze powinienes miec min. 4 cm styropianu, folia PE, z 5cm wylewki ze spadkiem, hydroizolacja np. mapelastic ok. 4-5mm i na to ok. 1,5cm plytki.
    To jest minimum z Twoich 11cm wolnego miejsca ktore tak mozesz zagospodarowac.
    Ja mam w takim ukladzie ale inne wartosci -10cm styro, wylewka z plastyfiatorem i wloknami zbrojacymi ok. 6-7cm, hydroizolacja -mepelastic ok. 5mm z mapeband w narozu ze sciana i na to pojdzie gres na kleju elastycznym.


    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    11cm mam do otworów w dolnej ramie których podobno nie można zakrywać

    Jeśli chodzi o grubość styropianu to 4cm wydaje mi się zdecydowanie za mało myślałem o 7cm styroduru i z 2,5cm wylewki dobrze za zbrojonej siatką

    A może są jakieś gotowe mieszanki o lepszych parametrach niż zwykły beton które można wylewać od 2cm ?

  13. #13

    Domyślnie

    Zbyt cienka wylewka moze najzwyczajniej w swiecie zlamac sie pod Toba lub kims ciezszym.
    Nie biore juz pod uwage tego zeby aura nie napytala Ci biedy np. zsuwajac wylewke z balkoniku Zawsze moze poplynac z deszczykiem ulewnym ... a i mroz ma latwiej do zlamania jej -mowa o zbyt cienkiej i slabej wylewce.
    Budujesz dla Siebie (chyba) wiec trzeba czasem isc na kompromis.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A czy słyszał ktoś o płycie wedi podobno nie trzeba robić wylewki można kłaść na nią płytki bezpośrednio

  15. #15

    Domyślnie

    Piwopijca jak po latach sprawuje się Twoje mocowanie balustrady.

    Jak mocowałeś te kwadratowe pręty do płyty żelbetowej tarasu.

    Macie jakieś inne sposoby mocowania balustrady.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Pozwólcie, że włączę się do polemiki...
    1. Robienie marek pod balustradę jest w moim odczuciu niewygodne dla stawiającego balustrady bo trzeba wszystko dopasować do marek a goście na warsztacie zawsze przestawią mocowania o parę milimetrów - norma.
    2. Nie wiem czemu wcześniej wspomniano o NIEMOCOWANIU balustrady od góry... Czemu? Jest z tym jakiś problem, bo ja szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałem...
    3. Jeśli chodzi o mocowanie do boku płyty balkonowej to często/gęsto balustradę stawia się jak już wszystko jest. I zawsze twierdziłem że najlepiej stawiać balkę jak już wszystko jest gotowe. I płytkarzowi wygodniej i stolarzowi... Jeśli nie ma żadnego ocieplenia to mocowanie do boku jest proste: szpilka M8, M10, klej Fischer zimowy lub letni, wiercić, wkleić, nakręcić balustradę... Żaden problem.

    Pozdrawiam
    Uczę się całe życie...

  17. #17

    Domyślnie

    Pod płytą balkonową montuję kątowniki na śruby z prętów gwintowanych fi10mm, przepuszczonych przez wywiercone w płycie otwory. Kątowniki wystają 10cm poza płytę balkonu i do nich będzie przyspawana balustrada. W ocieplonej styropianem ścianie, zakotwione są drewniane klocki i do nich przykręcone będą boki balustrady. To moja propozycja zamontowania balustrady.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    wow...
    Uczę się całe życie...

  19. #19

    Domyślnie

    A ja nie mogę mocować balustrady od czoła jak chciałem zrobić bo dach mam na równo z bokami balkonu.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Zawsze możesz mocując do boku zrobić kawałek balustrady niższy w miejscu gdzie dach nachodzi na balkon. No chyba że dach zachodzi na cały balkon...W takim razie mocuj z góry. Żaden to problem przecież...
    Uczę się całe życie...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony