dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Dogrzewanie łazienki

    Cześć

    Taką sytuację mam że w łazience przydałoby się ze 2 stopnie cieplej. Nie wiem dlaczego ale mam tak samo ciepło jak w salonie. Łazienka dosyć duża bo chyba ok 16 m2 , podłogówka może na 15 metrach odliczając jeszcze zabudowę wanny pod którą też mam rurki myślę że ok 4 m2. Rurki położone gęsto, na ścianie drabinka.
    Mam też duże okna połaciowe no i wentylację grawitacyjną fi 160 więc te wszystkie czynniki pewnie powodują to że łazienka nie jest dogrzana tak jak bym chciał.
    Pewnie rozwiązaniem byłoby dołożenie zwykłego grzejnika pod okna ale teraz to już nie da rady, może przy jakimś większym remoncie.

    Pomysł mam właściwie tylko jeden a może dwa.

    1) postawić jakiś estetyczny elektryczny grzejnik pod okno o dużej mocy - nie wiem oczywiście jaki bo dużo do wyboru
    2) zamiast elektrycznego może promiennik ale chyba droższy
    2) mogę powiększyć trochę drabinkę

    No i tu mam dylematy, czy elektryczny (nie zbankrurutuję na prądzie? ) czy ten promiennik - może będzie tańszy w eksploatacji?

    Co radzicie

    pozdrawiam

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  2. #2

    Domyślnie

    Czy grzejniki i podłogówka podpięte są pod jedną pompę obiegu ?
    Jeśli tak to możesz skryzować grzejniki w pozostałych pomieszczeniach, wtedy do podłogówki i grzejnika w łazience będzie dochodzić większa ilość ciepła.
    Woda w obiegu ma to do siebie, że woli sobie krążyć po jak najmniejszej linii oporu, szybciej nagrzeją się grzejniki najbliżej źródła ciepła, potem te dalej i na końcu podłogówka która ma największy opór.
    Możesz zrobić eksperyment i skręcić wszystkie grzejnik na 0 a w łazience będziesz mieć saunę.

    Jeszcze jedno.
    Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie temperaturę podłogówki steruje się zaworem, a zakres jego otwarcia też ma ogromne znaczenie.

    Mam miałem ten sam problem i tak go rozwiązałem.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam u siebie 2 obiegi, jeden na podłogówkę a drugi na grzejniki.
    Podłogówka sterowana pokojowym termostatem a w rozdzielaczu nie ma żadnych rotametrów (tak to się nazywa?) żeby sprawdzić jakie są przepływy.
    Z ciekawości dzisiaj mierzyłem amatorsko ciepłotę grzejników i wszystkie mają podobną temperaturę (różnica ok 0,5 st.).

    Czy może przykręcenie przepływów na pozostałych pętlach zwiększy oddawanie ciepła na pętli w podłogówce? Ale jak to zrobić, na oko?

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    ja bym zainwestował w to



    jakoś nie leży mi podgrzewanie łazienki(masę wilgoci) urządzeniami elektrycznymi....
    tylko nie wiem czy powiększenie tej drabinki da jakiś wymierny efekt, jest miejsce na powiększenie o połowę jej wielkości
    Coraz bliżej końca....

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam mam nie za dużą łzienke 7 m2 mam w niej podłogówkę temp jaka tam jest to coś podobnego niź jak w domu 22-23 troche za mało jak na łazienke mam farelkę ale nie chce nią dogrzewać czesto zastanawiam sie nad grzejnikiem łazienkowym ale ja potrzebuje czegoś co mi nagrzeje temp w godz lub krócej przed kąpielą a potem juz nie potrzebuje grzać jest dobrze jak jest 22 i zastanawiam sie tez nad takm czymś http://allegro.pl/promiennik-grzejni...659383059.html co o tym sądzicie ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Witam mam nie za dużą łzienke 7 m2 mam w niej podłogówkę temp jaka tam jest to coś podobnego niź jak w domu 22-23 troche za mało jak na łazienke mam farelkę ale nie chce nią dogrzewać czesto zastanawiam sie nad grzejnikiem łazienkowym ale ja potrzebuje czegoś co mi nagrzeje temp w godz lub krócej przed kąpielą a potem juz nie potrzebuje grzać jest dobrze jak jest 22 i zastanawiam sie tez nad takm czymś http://allegro.pl/promiennik-grzejnik-elektryczny-lazienkowy-1500w-i4659383059.html co o tym sądzicie ??
    Piszesz ,że masz podłogówkę, coś słabieńka ona.Powiem ci ,że nie wyobrażam sobie łazienek bez podłogówki i grzejników suszarek na ręczniki.Mają grzałkę i w lecie spełniają swą powinność.Mam tak ustawiona podłogówkę by zawsze było ciepło.Jeśli natomiast ktoś z domowników mówi ,że za ciepło za zimno reguluję na zaworach termostatycznych na kolektorach w ścianach.To ustrojstwo nie podoba mi się i nie zamontowałbym tego w łazience.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja Ci powiem, że grzejnik elektryczny da radę w 100% ( taki wyglądający jak kaloryfer do 150 zł). Moja babcia ma właśnie taki i w ramach jej pojętej oszczędności nie grzeje w mieszkaniu "gazem", tylko właśnie tym kaloryferkiem ( przenosi go z pokoju do łazienki, ew. kuchni) i zawsze ma gorąco w danym pomieszczeniu. Pokój ma 16m2, więc tak jak Twoja łazienka. Opłaty za prąd ma minimalne.
    http://www.naprawto.blogspot.com

    DIY, budowa, narzędzia, remont, warsztat

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @byry007
    Pomyśl o czymś takim. Ciepło masz praktycznie natychmiast, a i estetyka do zaakceptowania.
    http://www.e-instalacje.pl/a/10626,o...na-podczerwien

    @panmajsterkowicz
    Jeśli babcia ma juz zainstalowane ogrzewanie gazem ziemnym, to wybór grzejnika elektrycznego w miejsce gazu, jest najdroższym rozwiązaniem na rynku.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    @byry007
    Pomyśl o czymś takim. Ciepło masz praktycznie natychmiast, a i estetyka do zaakceptowania.
    http://www.e-instalacje.pl/a/10626,o...na-podczerwien

    @panmajsterkowicz
    Jeśli babcia ma juz zainstalowane ogrzewanie gazem ziemnym, to wybór grzejnika elektrycznego w miejsce gazu, jest najdroższym rozwiązaniem na rynku.
    Zgadzam się z Panem w 100% - ma sterownik z ustaloną temperaturą i nakaz żeby ogrzewaniem się nie przejmować i niczego nie dotykać- to się nauczyła wyłączać piec po prostu i kij ze sterownikiem... Niemniej wracając do tematu ten kaloryferek rzeczywiście daję radę....( na jedno pomieszczenie oczywiście)
    http://www.naprawto.blogspot.com

    DIY, budowa, narzędzia, remont, warsztat

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jasne.
    2 kW to i tak za dużo.
    Pozdrowienia dla babci .

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    To kupować to czy czy coś innego ?? ogrzewanie na podczerwień fajna sprawa ale najtańsze coś za 600zł
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony