dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thymalus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Podłączenie do wodociągu

    Witam wszystkich Forumowiczów! Forum przegladam od dawna ale od dzis jestem pelnoprawnym uzytkownikiem. Na moje dzialce jest studnia kopana i wodociag, ktorym woda /pod wlasnym cisnieniem/ zasila dwa sasiednie domy. Teraz ja chce sie podlaczyc do tego wodociagu. Czyli wstawiam trojak , rura pe /ok.30 mb. / i mam wode w domu. Wykonanie systemem gospodarczym wiec koszty to trojak, zlaczka i rura , jakies 150-200 zl. I tu zaczynaja sie schody. Okazuje sie, ze musze zglosic to w starostwie, a papiery jakie ode mnie zadaja /mapka, projekt, itp./ to koszt co najmniej 1000 zl. Pytanie czy jest inny sposob legalnie sie podlaczyc? Dlaczego nasze Panstwo tak nienawidzi i utrudnia zycie swoim obywatelom?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Rozumując Twoim tokiem, idzie sobie gościu, jest zimno, budowa domu więc wchodzi i śpi. Przecież tu nikt nie mieszka, a wodociąg jest czyjąś własnością, ma określona wydajność i kto zapłaci później za awarię jak walnie trójnik? Ty zapłacisz? Bo dwa domy nie mają wody czy wtedy będziesz miał wszystko w d...e bo ja już mam i maja konserwować rurę wodociągi? A jak znaleźć później ten trójnik? Po 10 latach bez dokładnych map?
    Ostatnio edytowane przez piotrmak ; 01-12-2010 o 18:38

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thymalus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Rozumując Twoim tokiem, idzie sobie gościu, jest zimno, budowa domu więc wchodzi i śpi. Przecież tu nikt nie mieszka, a wodociąg jest czyjąś własnością, ma określona wydajność i kto zapłaci później za awarię jak walnie trójnik? Ty zapłacisz? Bo dwa domy nie mają wody czy wtedy będziesz miał wszystko w d...e bo ja już mam i maja konserwować rurę wodociągi? A jak znaleźć później ten trójnik? Po 10 latach bez dokładnych map?
    Nie chcac sie rozpisywac byc moze napisalem zbyt ogolnie, choc nie sadze. Dzialka i studnia jest moja!!! Kilka lat temu zezwolilem sasiadom /nieodplatnie, bo sa fajne chlopy/ na podlaczenie sie do niej. Teraz tez jest trojnik do jednego z domow. Mnie chodzi o to, ze zanim wstawie ten swoj trojnik to musze wydac kupe forsy za cos co tyle nie wartuje i czy moge jakos tego uniknac. Oczywiste jest tez to, ze po skonczonych pracach geodeta naniesie ten moj wodociag /przylacz/ na mape.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Hmm
    może lepiej zacznij od swoich "wodoiągów" znaczy dostawcy wody.
    Oni muszą ci wydać warunki przyłączenia do sieci.

    Rura teoretycznie, zakładając "jest twoja" ale jej zawartość - woda -należy do firmy która ją dostarcza.
    To nie takie tralala, musisz mieć zawór przeciw zwrotny i przeciw skażeniowy, licznik wody, umowę na dostawę wody itd itp

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela Zobacz post
    Rura teoretycznie, zakładając "jest twoja" ale jej zawartość - woda -należy do firmy która ją dostarcza.
    To nie takie tralala, musisz mieć zawór przeciw zwrotny i przeciw skażeniowy, licznik wody, umowę na dostawę wody itd itp
    Nie załapałaś. Rura jest jej, studnia jest jej i woda w rurze również jest jej i całość odbywa się na jej gruncie. To prywatny "wodociąg" a w zasadzie "studnociąg" sąsiedzki.
    Spróbuj sprawę potraktować w urzędzie jako podłączenie do własnej studni (ani słowa o wodociągu!).

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkii Zobacz post
    Nie załapałaś. Rura jest jej, studnia jest jej i woda w rurze również jest jej i całość odbywa się na jej gruncie. To prywatny "wodociąg" a w zasadzie "studnociąg" sąsiedzki.
    Spróbuj sprawę potraktować w urzędzie jako podłączenie do własnej studni (ani słowa o wodociągu!).
    Myślisz?
    To czemu woda płynie "pod własnym ciśnieniem" Czyżby to było źródło artezyjskie??

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dobra czytałam jeszcze raz, trochę to faktycznie tak wygląda - tylko skąd to ciśnienie??

    Jeżeli jest tak że woda jest ze studni to też nie wspominałabym nic o wodociągu - bo niby jaki to wodociąg?
    Tylko o podłączeniu wody ze studni do domu.
    Trzeba będzie zrobić badanie wody - przynajmniej u mnie wymagają.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thymalus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela Zobacz post
    Myślisz?
    To czemu woda płynie "pod własnym ciśnieniem" Czyżby to było źródło artezyjskie??
    Roznica poziomow. Wedlug poziomic na mapce studnia jest na wysokosci 265 mnpm a domy korzystajace z niej leza na poziomie 234 mnpm. A woda zawsze plynie w dol. Na takiej samej zasadzie jak "dawno temu" spuszczalo sie paliwo z baku.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Eh kurka wodna tylko pozazdrościć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony