dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Pitecki
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    2

    Post Duże przewyższenie temp.na piecu do zadanej, nie spada nawet do zadanej.

    Witam wszystkich, jestem nowy na forum i jak to zawsze bywa problem tez sie znajdzie, mianowicie: mieszkam kamienicy, pod mieszkaniem 41m piwnica, tam nowy piec RED PLUS7kw ze sterownikiem, pale w nim od góry, drobnym węglem-chyba orzech drobny czy, groszek(nie znam sie z blokow jestem).
    Problem wyglada nastepujaco: zasypuje prawie na maksa, na gore kartony jak sie dobrze rozpala to na to szufelke wegla, zamykam, włączem wszystko i ide. Dmuchawa chodzi na minimum, wiatrak przysłoniety na maksa, jest od gory, wszystko sie pali, nie zazy, temp. dochodzi do zadanej, wszystko sie wyłacza a temperatura idzie dalej do gory, średnio20 stopni, ale ostatnio nawet doszło do 80. Jak juz zacznie spadac do zadanej, to na dobra sprawe nie ma juz sie co palic, dmuchawa sie załacza ale nie ma czego rozdmuchać. Moc jest na minimum,a przedmuchy tez sa małe co jakieś 8 minut, zadana na piecu 50stopni. Jak to zrobić zeby sie tak nie napedzał i nie skakał tak to gory i mogł normalnie pracowac w zakresie histerezy? Moze cug w kominie za duzy? dzieki za rady

  2. #2

    Domyślnie

    Może nie domyka się klapka dmuchawy.
    Może drzwiczki są nieszczelne.
    Może ciągle jeszcze kocioł za szybko się rozpędza (za dużo powietrza lub ma za dużą moc).

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Pitecki
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    Piec jest nówka, sznur tez nowy, sprawdzałem, szczelny, co do drzwiczek to tez sa dokręcone na maksa i nie ma luzu, moc 7kW, mieszkanie narożne, okna plastiki, ale mury nie ocieplone, klapka opada całkiem bo też zawsze sprawdzam czy przylega. Dzisiaj uszczelniłem otwor z boku komina, ale musiałem isc do pracy wiec nie wiem jak to działa, moze dostawał lewego powietrza i sie sam rozkręcał mimo szczelnosci swojej, bede dalej próbował, dzieki za rady, ale to jeszcze nie to.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony