dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Mostki cieplne

    Witam

    W br. roku czeka mnie wymiana stolarki okiennej z PCV na PCV :]. Przy okazji wymiany chcę pousuwać mostki cieplne. Największy mostek jest pod drzwiami balkonowymi.



    Co zrobić przy wymianie drzwi balkonowych.

    1. Skuć cokół do wysokości posadzki mieszkania i zmniejszyć w ten sposób próg, a zwiększając wysokość drzwi balkonowych?

    2. Nadkuć tylko na zewnątrz tak aby móc wstawić min 20mm styropianiu? A na to zrobić wylewkę i położyć płytki?

    Jak usunąć ten mostek?
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    czy to znaczy, ze panele leza na betonie zbrojonym ?
    a boki? a nadpoza?

  3. #3

    Domyślnie

    Cokół na którym stoją drzwi jest głębokości muru. A panele podłogowe są położone na wylewce i na macie piankowej. Tylko na cokole jest pianka i panele (od strony mieszkania oczywiście :] ).

    Najchętniej to bym ten cokół wyciął przynajmniej do wysokości posadzki. Podejrzewam, że jest to beton zbrojony, gdyż wykrywacz metali coś wykrywa.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  4. #4

    Domyślnie

    podbijam
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  5. #5

    Domyślnie

    Powinieneś ocieplić cały balkon dookoła!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    Powinieneś ocieplić cały balkon dookoła!
    Nic dodac nic ując
    pozdrawiam daro31ie

  7. #7

    Domyślnie

    Blok jest docieplony. Balkon typu Loggia też. Tylko z tego progu wali chłodem, podobnie jak z betonowych parapetów pod oknami. Parapety wylecą podczas wymiany okien, pozostało utworzenie koncepcji dla drzwi balkonowych.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak bedzięsz okna wymieniał wez z listwa.ewentalnie pianki wpuscic mozna do niej

  9. #9

    Domyślnie

    Listwę parapetową wypełnić pianą PU.... wydaje się całkiem dobrym pomysłem. Pod oknami będę w/w listwy, choćby dlatego iż muszę zniwelować 60-70mm różnicy pomiędzy poziomem muru pod parapetem wewnętrznym, a najwyższym punktem parapetu zewnętrznego, którego nie planuję ruszać.

    A wracając do drzwi balkonowych. Chyba zdejmę z cokołu panele aby przyjrzeć jak to jest zbudowane. Zmniejszyłbym bym wysokość progu (jeśli będzie to możliwe), bo jak wiadomo latka lecą Niższy próg, mniejszy mostek cieplny, dobrze główkuję??
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  10. #10

    Domyślnie

    Podbijam temat.

    Nikt nic nie doradzi?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty
    Blok jest docieplony. Balkon typu Loggia też.
    Na pewno? Według twojego rysunku płytki leżą bezpośrednio na płycie betonowej. Mówimy o ociepleniu płyty balkonu (z góry i z dołu) i tego progu na którym stoją drzwi. Z progiem nie taka prosta sprawa, bo trzeba by nieco podkuć na zewnątrz z góry, żeby się tam warstwa izolacji zmieściła. Nie mam tego jak narysować, próbuję opisać. Generalnie, cały beton na zewnątrz powinien być szczelnie obłożony izolacją cieplną.
    Jaka piękna katastrofa ...

  12. #12

    Domyślnie

    skoro i tak wyrywasz całość to rozkuć dół tak aby połączyć izolację poziomą pod podłogą domu z izolacją którą zrobisz pod drzwiami.
    Sposób dowolny ale im szersza warstwa ocieplenia patrząc z góry w okolicach progu tym lepiej.
    Inaczej tak czy siak połączony beton będzie przejmował zimno z zewnątrz.
    Nie może być połączenia tarasu z domem.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mice- to jest BLOK. Pewnie podłoga to po prostu płyta żelbetowa...

    Ja u siebie mam 5 cm styro wstawione pionowo i łaczące się właśnie z izolacja poziomą. Pewnie cos by to dało. Ale generalnie cudów raczej nie będzie... Mostek to jest i takim pozostanie.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Mice- to jest BLOK. Pewnie podłoga to po prostu płyta żelbetowa...

    Ja u siebie mam 5 cm styro wstawione pionowo i łaczące się właśnie z izolacja poziomą. Pewnie cos by to dało. Ale generalnie cudów raczej nie będzie... Mostek to jest i takim pozostanie.
    o tym bloku to nigdzie nie ma ale jeśli to prawda to żartowałem ...
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    o tym bloku to nigdzie nie ma ale jeśli to prawda to żartowałem ...
    O bloku napisałem w 4-tej wypowiedzi.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mice'a długo coś nie było na forum - ma prawo nie łapać wszystkiego.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    To niestety jest blok więc w elewację ingerować nie można. Jedyne co można zrobić to posadowić drzwi balkonowe na warstwie z betonu komórkowego. To trochę pomoże.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    To niestety jest blok więc w elewację ingerować nie można. Jedyne co można zrobić to posadowić drzwi balkonowe na warstwie z betonu komórkowego. To trochę pomoże.
    Rozumiem, że po wcześniejszym usunięciu cokołu. Nie chciałbym wchodzić na balkon po drabinie
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty
    Cytat Napisał orko
    To niestety jest blok więc w elewację ingerować nie można. Jedyne co można zrobić to posadowić drzwi balkonowe na warstwie z betonu komórkowego. To trochę pomoże.
    Rozumiem, że po wcześniejszym usunięciu cokołu. Nie chciałbym wchodzić na balkon po drabinie
    Mam nadzieję, że ten cokół nie jest jakimś elementem konstrukcyjnym trzymającym strop, np. wieńcem, bo wtedy może się zmaterializować mój ulubiony cytat poniżej.
    Jaka piękna katastrofa ...

  20. #20

    Domyślnie

    Miałem na myśli warstwę grubości 5 cm - ot taki mały próg. Ze skuwaniem to bym uważał - balkon czegoś się trzymać musi!.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony