dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie wilgoc w piwnicy-masakra

    witam

    mamy poważny problem, mianowicie w okresach takich jak teraz, gdzie są duże opady deszczy i wody gruntowe podnoszą się, widać na ścianach w piwnicy jak wilgoć wędruje od dołu ściany do góry. Zatrzymuje się mniej więcej 0,5 m nad podłoga. Wody w piwnicy nie ma, ale właśnie ciągnie po ścianach. Oczywiście teraz nie ma winnych . Majster twierdzi, że wszystko jest wykonane poprawnie. Co do izolacji z tego co majster twierdzi "jest". Piwnica wybudowana z bloczków betonowych, są one od strony zewnętrznej pomalowane dysperbitem, obłożone styropianem bez kleju. Na styropian dali siatkę i klej, wysmarowali znowu dysperbitem (bo jest on na bazie wody jak twierdzi majster) i izolacja według nich gotowa. Drenaż też jest, bo widziałem jak kładli. Tak się zapierali, że nigdy nie będę miał problemów z wilgocią w piwnicy. Możecie powiedzieć, jak powinna wyglądać poprawnie wykonana izolacja ? Ręce nam opadają, jak widzimy z dnia na dzień coraz to więcej mokrych plam na ścianach, a winnego nie ma, bo według niego wszystko jest wykonane ze "sztuką budowlaną".

    pozdrawiamy

  2. #2

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej jest błąd w wykonawstwie. Dysperbit nakłada się w 3 warstwach. Pytanie jest tylko jedno jaki jest grunt wokół budynku?
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    a czy pomiedzy ławami i sciana z bloczkow fundamentowch dali ci choc jedna warstwe papy? moze tu jest pies pogrzebany?
    drenaz sam w sobie nie osuszy ci ziemi na pieprz, a beton ma to do siebie ze bedzie podciagal wode jak gabka. Jesli wiec nie ma przegrody w postaci papy pomiedzy wilgotna lawa, a scianami piwnicy to bedzie tam wychodzic wilgoc zawsze ;/

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asia**
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    opolskie
    Posty
    356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja tam specem nie jestem, ale czy nie daje się też folii kubełkowej na styropian?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dysperbit to jest podkład a nie właściwa izolacja.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #6

    Domyślnie

    Dysperbit jest izolacją przeciwwilgociową a nie hydroizolacją przeciwko wodzie pod ciśnieniem. Jeśli wokół budynku jest glina ( tak zakładam ze względu na wykonanie drenażu) to została wykonana klasyczna wanna. Wykonanie drenażu na nieodpowiedniej wysokości też może być powodem. Nieprawidłowe wykonanie izolacji poziomej posadzki piwnicy również może się przyczynić do podciągania kapilarnego wody.
    Przyczyn może być wiele ( w większości błędy wykonawcze) więc bez kilku badań nikt nie określi co jest przyczyną. Trzeba tylko wyszukać dobrego inżyniera z dobrą znajomością fizyki budowli.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    Najprawdopodobniej jest błąd w wykonawstwie. Dysperbit nakłada się w 3 warstwach. Pytanie jest tylko jedno jaki jest grunt wokół budynku?
    glina

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcys20 Zobacz post
    a czy pomiedzy ławami i sciana z bloczkow fundamentowch dali ci choc jedna warstwe papy? moze tu jest pies pogrzebany?
    drenaz sam w sobie nie osuszy ci ziemi na pieprz, a beton ma to do siebie ze bedzie podciagal wode jak gabka. Jesli wiec nie ma przegrody w postaci papy pomiedzy wilgotna lawa, a scianami piwnicy to bedzie tam wychodzic wilgoc zawsze ;/
    jedna warstwa papy jest

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia** Zobacz post
    ja tam specem nie jestem, ale czy nie daje się też folii kubełkowej na styropian?
    podobno sie daje, ale ja nie mam, dlaczego to nie wiem

  10. #10

    Domyślnie

    Co proponujecie? poradźcie coś, bo nam ręce opadają, a ściany chłoną coraz to więcej wody

    pozdro

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A powinny być 2 warstwy. Może jedna się przedziurawiła.
    A pod wylewką jest papa ?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    A powinny być 2 warstwy. Może jedna się przedziurawiła.
    A pod wylewką jest papa ?
    tak pod wylewka papa jest folia styro i jeszcze raz folia. Pisałem, że ściany chłoną wilgoć, a nie podłoga

    pozdro

  13. #13

    Domyślnie

    Wykonana wanna wokół budynku. Jedyna szansa to sprawdzić na jakiej jest wysokości woda. Jeśli powyżej posadzki to trzeba ją obniżyć. Zamiast papy zastosowano folię, która nie jest hydroizolacją. Problem jest do rozwiązania ale słono będzie kosztował. Izolacja nie spełnia swojej roli, drenaż też. Należy odkopać budynek wykonać ponownie hydroizolację( np. papa termozgrzewalna, Superflex 10) wykonać ponownie drenaż na wysokości ław fundamentowych.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatronka Zobacz post
    tak pod wylewka papa jest folia styro i jeszcze raz folia. Pisałem, że ściany chłoną wilgoć, a nie podłoga

    pozdro
    Wiem że ściany ale mogą przez podłogę.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    Wykonana wanna wokół budynku. Jedyna szansa to sprawdzić na jakiej jest wysokości woda. Jeśli powyżej posadzki to trzeba ją obniżyć. Zamiast papy zastosowano folię, która nie jest hydroizolacją. Problem jest do rozwiązania ale słono będzie kosztował. Izolacja nie spełnia swojej roli, drenaż też. Należy odkopać budynek wykonać ponownie hydroizolację( np. papa termozgrzewalna, Superflex 10) wykonać ponownie drenaż na wysokości ław fundamentowych.
    tak na prawdę to nie wiem czy dali jakąkolwiek folię . Ciekawe co robił w tym czasie kierownik budowy muszę jego zapytać czemu ściany są wilgotne. Może jeszcze da się zrobić na gwarancji pozdrawiam

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    umiesc zdjecia. opis wskazuje na brak izolacji poziomej lub bledy w wykonaniu pomiedzy lawa sciana fundamentowa.
    jezeli tak jest - naprawa polega na wykonaniu przepony izolacyjnej metoda wysokocisnieniowa, w duzym uproszczeniu: skuwasz tynk, wiercisz otwory, montujesz pakery, za pomoca agregatu wysokocisnieniowego podajesz iniekt (Botazit MS10, Silten, Schomburg IB1 itp.) wypelniasz otwory, szlamujesz, tynkujesz.
    W ten sposob odtworzysz izolacje pozioma ktora zapobiegnie podciaganiu kapilarnemu wilgoci.
    Za chwile jednak pojawi sie problem z izolacja pionowa, skoro zostala wykonana dysperbitem (ilosc warstw nie ma wiekszego znaczenia, problem tkwi glownie w tym ze to dysperbit, nie ma znaczenia tez to czy jest folia kubelkowa czy tez nie).
    Poprawnie wykonana izolacja pionowa zostala opisana przeze mnie w tym watku
    izolacja pionowa - papa
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 08-12-2010 o 02:51
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #17

    Domyślnie

    Jeśli nie wiesz jak zostało to wszystko zrobione to kto ma Ci pomóc?
    Odnośnie dysperbitu to jest dobrym materiałem przeciwwilgociowym.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Z opisu wynika że dochodzi do kapilarnego podciągania wilgoci poprzez ścianę. Czy masz izolację poziomą między ściana i ławą fundamentową(np. pas papy lub fili fundamentowej)

  19. #19

    Domyślnie

    A ja myślę że skoro na zewnątrz jest drenaż ten styropian i dysperbit to już w jakimś stopniu izoluje...Pytanie jak jest od środka i między ławą a ścianą...Bo może byc taka sytuacja że podnosi Ci się woda grauntowa, posadzką nie wybije bo np masz kilka razy folę położona ale wybije przy ścianie czyli w miejscu gdzie ta folia już niczemu nie służy, a gdzyby była i zgrzana razem z izloacją między ławą a ścianą napewno takiego problemu by nie było...Teraz to ciężko cokolwiek doradzić bo jak niby to połączysz...

  20. #20

    Domyślnie

    fighter1983 - a co byś zaproponował na uszczelnienie połączenia posadzki ze ścianą?
    w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony