dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie Naprawa/wymiana posadzki samopoziomujacej

    Jakis rok temu fachowcy zrobili mi posadzke samopoziomujaca MAPEI pod panele.Wylali ja w 1 dzien bo byla tylko w jednym pokoju i po 2 dniach byla gotowa ,polozyli panele .Wszystko bylo OK do czasu kiedy po uplywie moze kilku miesiecy zauwazylem ze na srodku podlogi pojawila mi sie jakas gorka, co gorsza gorki zaczely tez pojawiac sie w innych miejscach.Krzywa podloga nie dawala mi spokoju wiec postanowilem rozebrac panele i sprawdzic co sie stalo.Okazalo sie ze na posadzce pojawily sie jakies wybrzuszenia i posadzka byla spekana w wielu miejsach.W najgubszym miejscu pekla i odeszla od podlogi tak jak gruba tafla lodu.Niestety nie mialem juz ochoty zeby cos z tym zrobic wiec zostalo tak jak jest.Teraz jednak chcialbym cos z tym zrobic tylko ze mieszkanie jest po remoncie i umeblowane i wykonczone .Czy da sie skuc ta posadzke tak zeby nic sie nie zakurzylo i polozyc nowa?Ewentualnie czy mozna jakos ja naprawic np.usnac te najgorsze fragmenty i zrobic jakas dolewke wyrownujaca?Pomozcie.

  2. #2

    Domyślnie

    bez kurzu się nie obędzie , wynoś graty do innych pomieszczeń , szpadel w garść i do roboty , do zrywania dobra też jest motyka ogrodowa na długim trzonku tylko trzeba ją wyklepać tak żeby była prosta , majstry najprawdopodobniej olali sprawę w ten sposób że nie odkurzyli i nie zagruntowali podłoża, powodzenia pzdr.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizee Zobacz post
    .........Czy da sie skuc ta posadzke tak zeby nic sie nie zakurzylo i polozyc nowa?Ewentualnie czy mozna jakos ja naprawic np.usnac te najgorsze fragmenty i zrobic jakas dolewke wyrownujaca?Pomozcie.
    Jeżeli tych miejsc, złych , jest mało to proponuję zastosować zaprawę wyrównującą,
    np.
    http://budowlaneabc.pl/index.php?pro...ct&prod_id=775
    lub
    http://www.cekol.pl/article/3088_CEKOL_ZW-05.htm

    Tylko w tych miejscach.

    Uwaga. Jeżeli jest grubo to na kilka razy

  4. #4
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Zagruntowac zagruntowali tylko chyba nie odkurzali za bardzo.Poza tym nie mieli sprzetu jakiego powinni uzywac czyli walka z kolcami do rozprowadzania masy i specjalnych butow z kolcami zeby chodzic po niej.Lazili w zwyklych gumiakach.Twierdzili ze sie znaja i ze wiedza jak robic wylewki.jar.os skoro szpadla i motyki uzywasz do tego to chyba nie powinno byc tak ciezko z zerwaniem tego szajsu popekanego, tylko boje sie zeby to sie nie zakurzylo bo zniszcze nowe mieszkanie.Tak samo trzeba bedzie uwazac z polozeniem nowej wylewki,zeby sie nie zakurzylo i nie poplamic scian.

  5. #5
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Tylko ze jeszcze jest taka kwestia ,ze juz 2 razy rozbieralem i zakladalem na nowo te panele.Trzeszcza juz w niektorych miejscach i cos mi sie wydaje ze to wlasnie przez te rozbiorki tak trzeszcza ,jak je rozbiore 3 raz to nie wiem co z tego bedzie...?

  6. #6
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Moi fachowcy uzywali masy samopoziomujacej MAPEI Planolit 315.Te plyty ktore odeszly maja grubosc 2cm .Prawie polowa podlogi jest tak spekana ze plyty sa luzne ,w najlepszych miejscach jest spekana ale plyty nie lataja.
    Ostatnio edytowane przez dizee ; 11-07-2011 o 12:55

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Bardzo szybko twardniejąca masa samopoziomująca, o bardzo dobrym rozpływie, do stosowania w warstwach o grubości od 3 do 15 mm.
    Nie dziwota ,że popękała. Skurcze.

    Czy musi być 2 cm ?
    Może dać cieniej wylewki i dać maty pod panele ?
    http://www.panelex.pl/index.php/prod...98e4fa0d229bfb
    jak tak krzywo ,że musi być 2 cm to tylko z materiału który jest do takich wylewek.
    np.sam atlasa


    Chciałbym zrobić równą podłogę i muszę wylać wylewkę samopoziomującą. Powierzchnia ma około 4 m2, a warstwa, jaką mam do uzupełnienia, to 2 do 3 cm. Jaki produkt z Państwa oferty mam wybrać oraz ile potrzebowałbym tego materiału?


    W Pana przypadku, o ile nie jest to łazienka, zastosowałbym masę samopoziomującą SAM 150 (gr. 15 mm do 60 mm) lub SAM 100 (od 5 mm do 30 mm). Całe podłoże przed wylewaniem należy zagruntować środkiem ATLAS UNI GRUNT PLUS . Wydajnośc masy SAM 150 wynosi 20 kg na 1 m2 na 10 mm grubości , czyli przy wylaniu ok. 3 cm potrzeb będzie: 60 kg na 1 m2 x 4 m2 = 240 kg (czyli 10 opakowań 25 kg).
    Firma ATLAS posiada w swojej ofercie 6 mas samopoziomujących, które dzielą się na dwie podgrupy. Pierwsza to masy na bazie anhydrytu są to: SAM 55, SAM 100, SAM 150 i SAM 200. Druga to masy na bazie cementu: TERPLAN N i TERPLAN R . Każda z tych wylewek jest zaprojektowana od pewnej grubości wylewania: SAM 55 do 10 mm, SAM 100 od 5 mm do 30 mm, SAM 150 od 15 mm do 60 mm i SAM 200 od 25 mm do 60 mm. Natomiast TERPLAN N od 2 mm do 10 mm i Terplan R od 5 mm do 30 mm. Przy wyborze danej wylewki decyduje nie tylko grubość, ale i miejsce użytkowania. Należy pamiętać, że wszystkie te wylewki można stosować tylko wewnątrz budynków, a ponadto wszystkie masy typu SAM nie należy stosowań w miejscach narażonych na wilgoć np. łaźnie, sauny i w niektórych łazienkach.

  8. #8

    Domyślnie

    no fotka zajefajna , tylko współczuć , szpadel na bank wystarczy , widać że ta wylewka tylko leży ,Zbigniew 100 dobrze radzi aby zastosować atlasa , ja osobiście jeszcze się nie przejechałem na atlasie , i Zbigniew 100 słusznie zapytuje czy musi tego byc aż tyle , sprawdż poziomy po zdjęciu tego szajsu , może nie będziesz musiał tyle wylewać , pozdrawiam i powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    jeśli chodzi o kurz to zamknij się w tym pokoju , zaklej drzwi taśmą papierową załaduj cały ten bajzel w wory plastikowe [ sa takie do gruzu ] zamieć ,odkurz ,zagruntuj i po najgorszym z bani , przy mieszaniu następnej wylewki może się trochę kurzyć ale sę poradzisz pzdr

  10. #10
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    W najgrubszym miejscu bylo wlasnie potrzbne 2cm ,reszta plyt jest juz ciensza.To wlasnie te najgrubsze plyty popekaly najbardziej.Mowilem fachowcom ze to jest do 1,5 cm i moze dlatego popekaly ale mowili ze to nie od tego i ze 0,5 by im nie zaszkodzilo.Nie wiem czy sciagac te plyty ktore sie trzymaja dobrze chociaz sa popekane, co myslicie ?Wzielismy Planolit 315 bo byly miejsca gdzie potrzbna byla naprawde cienka warstwa.
    Ostatnio edytowane przez dizee ; 11-07-2011 o 12:56

  11. #11
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Te maty mialem na posdzce pod panelami .Wole zrobic jakas wylewke do 2cm pozniej dopiero dac maty.Zrywanie calej wylewki i robota od nowa to chyba nie jest dobry pomysl.

  12. #12
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Sluchajcie ale nie wiem czy moge dac teraz wylewke jakas samopoziomujaca w ta dziure po plytach.Reszta jest spekana chociaz trzyma sie podloza mocno.Czym teraz uzupelnic i wyrownac ta dziure?

  13. #13

    Domyślnie

    jedno załatasz a za rok odlezie to czego nie zerwałeś , zrobisz jak uważasz

  14. #14

    Domyślnie

    a wcześniej z tego co widze to był chyba parkiet?

  15. #15
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Tak wczesniej byla mozaika.
    jedno załatasz a za rok odlezie to czego nie zerwałeś , zrobisz jak uważasz
    To co mam zrywac wszystko?Moze zalatac to jakas zaprawa wyrownujaca?Nie moge tego skuwac calego bo bedzie sie kurzyc a to jest pokoj polaczony z innymi pokojami takze nie da sie go odizolowac.
    Ostatnio edytowane przez dizee ; 07-12-2010 o 19:50

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zagruntować unigruntem,
    Atlas Sam 150
    na następny dzień, sprawdzić czy jest idealnie równo, jak nie to szpachlować zaprawą wyrównującą.

  17. #17
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Ale to mowisz tylko o wypelnieniu tej dziury Zbigniew??

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizee Zobacz post
    Ale to mowisz tylko o wypelnieniu tej dziury Zbigniew??
    Tak

  19. #19
    dizee
    Guest
    dizee

    Domyślnie

    Sluchaj a jakies specjalne narzedzia ,typu walek z kolcami potrzbny bedzie do tego Atlasa?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przy takiej grubości i ilości samo się rozprowadzi ,.
    Powodzenia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony