dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Plytki podlogowe, a ogrzewanie podlogowe - sposob kladzenia?

    mam pytanie

    czy moglby wypowiedziec sie ktos, kto ukladal/uklada plytki podlogowe.

    mamy do ulozenia plytki podlogowe - dosc spore - wymiary 60x60, na ogrzewaniu podlogowym. czy jest jakis specjalny sposob ich kladzenia? chodzi o np. stosowanie/niestosowanie techniki zwanej grzebieniem itd. na co trzeba zwracac uwage przy ich kladzeniu?
    Leon28

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Mam gres polerowany 60x30, kładłem sam, na ogół na grzebień, najważniejszą rzeczą jest elestyczny klej. Teraz jest drugi sezon grzania i jest OK.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3

    Domyślnie Re: Plytki podlogowe, a ogrzewanie podlogowe - sposob kladze

    Cytat Napisał leon28
    mam pytanie

    czy moglby wypowiedziec sie ktos, kto ukladal/uklada plytki podlogowe.

    mamy do ulozenia plytki podlogowe - dosc spore - wymiary 60x60, na ogrzewaniu podlogowym. czy jest jakis specjalny sposob ich kladzenia? chodzi o np. stosowanie/niestosowanie techniki zwanej grzebieniem itd. na co trzeba zwracac uwage przy ich kladzeniu?
    Sam nie kładłem ale dokładnie widziałem
    Grzebień na posadzkę i grzebień na płytkę od dołu.Ważna jest powierzchnia styku no i super klej.U mnie Weber-Terranova.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas 45x45 cm, też na grzebień. Klej Kerrakol Flex.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    u mnie płytka 45x45, klej Atlas Plus (chyba "Plus", specjalny do podłogówki). Czasem z pieca leci bezpośrednio 60 stopni C i nic się nie dzieje...
    Kładzione na grzebień...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    . Czasem z pieca leci bezpośrednio 60 stopni C i nic się nie dzieje...
    Kładzione na grzebień...
    Co masz na myśli-podajesz 60 stopni na podłogówkę?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał Coobah
    . Czasem z pieca leci bezpośrednio 60 stopni C i nic się nie dzieje...
    Kładzione na grzebień...
    Co masz na myśli-podajesz 60 stopni na podłogówkę?

    tak, zdarza się czasem i tak....
    Wszystko przebiega bezboleśnie...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    tak, zdarza się czasem i tak....
    Wszystko przebiega bezboleśnie...
    Co ty robisz z tym ciepłem-mieszkasz bez okien?
    Masz coś skopane.
    Ja podaję 27-30 stopni i mam gorąco.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał Coobah
    tak, zdarza się czasem i tak....
    Wszystko przebiega bezboleśnie...
    Co ty robisz z tym ciepłem-mieszkasz bez okien?
    Masz coś skopane.
    Ja podaję 27-30 stopni i mam gorąco.
    ogrzewanie u mnie jest regulowane sterownikiem pokojowym,
    a dzięki temu że podloga ma dużą bezwladność to mogę krótko a intensywnie zasilić grzejniki i podlogówkę gorącą wodą z kotla...
    Jak grzejniki trochę przestygną to wtedy cieplo zaczyna oddawac podloga która nagrzala się po 2-3 godzinach zasilania gorącą woda...
    Pompka obiegowa odlącza wtedy obieg wody, a podloga zaczyna oddawac masę ciepła....
    I zamiast grzać 24h na dobę, grzeję sobie tylko popoludniami, mniej więcej 16:00 - 20:00.
    I jest super.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    ogrzewanie u mnie jest regulowane sterownikiem pokojowym,
    a dzięki temu że podloga ma dużą bezwladność to mogę krótko a intensywnie zasilić grzejniki i podlogówkę gorącą wodą z kotla...
    Jak grzejniki trochę przestygną to wtedy cieplo zaczyna oddawac podloga która nagrzala się po 2-3 godzinach zasilania gorącą woda...
    Pompka obiegowa odlącza wtedy obieg wody, a podloga zaczyna oddawac masę ciepła....
    I zamiast grzać 24h na dobę, grzeję sobie tylko popoludniami, mniej więcej 16:00 - 20:00.
    I jest super.
    Kozak jesteś.
    Twoja instalacja przeczy wszelkim obowiązującym zasadom.Ale co z tego że nagrzejesz 16-20 jak w nocy trzeba właśnie obniżyć temp w środku.
    Co to za piec co grzeje 4 h dziennie-chyba nie na paliwo stałe?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiek54

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Terakotę powinno się układać zawsze używając grzebienia o rozmiarze zębów maksimum 10 mmm. Smaruje się tylko równomiernie podłogę, a krzyżyki wtyka się w spoiny te, wokół których są już płytki. Jeżeli podłoga jest w "przyzwoitym" poziomie można używać grzebieni 8 mm, a nawet 6, co jest istotne przy ogrzewaniu podłogowym i jego stracie ciepła.

    Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek54
    Terakotę powinno się układać zawsze używając grzebienia o rozmiarze zębów maksimum 10 mmm. Smaruje się tylko równomiernie podłogę, a krzyżyki wtyka się w spoiny te, wokół których są już płytki. Jeżeli podłoga jest w "przyzwoitym" poziomie można używać grzebieni 8 mm, a nawet 6, co jest istotne przy ogrzewaniu podłogowym i jego stracie ciepła.
    Pozdrawiam.
    Nie do końca.
    Tak sie układa normalnie.Dla podłogówki powinno być inaczej.
    W celu zapewnienia jak nawiekszej powierzchni styku na linii posadzka-płytka(wyeliminowanie ze spodu powietrza ) powinno się używać grzebienia na posadzkę i na płytkę od dołu i kłaść by grzebienie były pod kątem prostym.Wtedy dobrze się wszystko wtopi i ograniczy powietrze pod płytką.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw

    Kozak jesteś.
    Twoja instalacja przeczy wszelkim obowiązującym zasadom.Ale co z tego że nagrzejesz 16-20 jak w nocy trzeba właśnie obniżyć temp w środku.
    Co to za piec co grzeje 4 h dziennie-chyba nie na paliwo stałe?
    dzięki, że uważasz mnie za "kozaka", biorę to jako komplement

    Piec jest na ekogroszek, nie wiem czemu się tak dziwisz....
    A że instalacja przeczy wszelkim "obowiązującym zasadom"... A co to za zasady...
    Mam wielu znajomych którzy użytkują swoje CO w taki sposób jak ja, niektórzy już po ładnych kilka lat i wszyscy są zadowoleni...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    dzięki, że uważasz mnie za "kozaka", biorę to jako komplement

    Piec jest na ekogroszek, nie wiem czemu się tak dziwisz....
    A że instalacja przeczy wszelkim "obowiązującym zasadom"... A co to za zasady...
    Mam wielu znajomych którzy użytkują swoje CO w taki sposób jak ja, niektórzy już po ładnych kilka lat i wszyscy są zadowoleni...
    Przeważnie na paliwo stałe pali się w sposób ciągły.
    A jak śpisz w tej nachajcowanej chałupie-w takiej temp idzie wykorkować w nocy.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie do końca.
    Tak sie układa normalnie.Dla podłogówki powinno być inaczej.
    W celu zapewnienia jak nawiekszej powierzchni styku na linii posadzka-płytka(wyeliminowanie ze spodu powietrza ) powinno się używać grzebienia na posadzkę i na płytkę od dołu i kłaść by grzebienie były pod kątem prostym.Wtedy dobrze się wszystko wtopi i ograniczy powietrze pod płytką.[/ quote]
    zgadza się. No to paca w dłoń, po 100 gram na głowę i poooojechali

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał batko lenin
    zgadza się. No to paca w dłoń, po 100 gram na głowę i poooojechali
    Bez 100-lepiej kawa dla kopa.Po 100 mogą się grzebienie pomylić i weźmie do włosów.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał Coobah
    dzięki, że uważasz mnie za "kozaka", biorę to jako komplement

    Piec jest na ekogroszek, nie wiem czemu się tak dziwisz....
    A że instalacja przeczy wszelkim "obowiązującym zasadom"... A co to za zasady...
    Mam wielu znajomych którzy użytkują swoje CO w taki sposób jak ja, niektórzy już po ładnych kilka lat i wszyscy są zadowoleni...
    Przeważnie na paliwo stałe pali się w sposób ciągły.
    A jak śpisz w tej nachajcowanej chałupie-w takiej temp idzie wykorkować w nocy.

    @klimaw, w piecu pali się w sposób ciągły, tzn. piec cały czas trzyma temp. 62 stopni C (w trybie podtrzymania..), w razie potrzeby ogrzewa CWU, a kiedy programator mu każe to puszcza pompką gorącą wodę w obieg po grzejnikach i podłogówce. Proste i logiczne

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    @klimaw, w piecu pali się w sposób ciągły, tzn. piec cały czas trzyma temp. 62 stopni C (w trybie podtrzymania..), w razie potrzeby ogrzewa CWU, a kiedy programator mu każe to puszcza pompką gorącą wodę w obieg po grzejnikach i podłogówce. Proste i logiczne
    No teraz kumam

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał Coobah
    @klimaw, w piecu pali się w sposób ciągły, tzn. piec cały czas trzyma temp. 62 stopni C (w trybie podtrzymania..), w razie potrzeby ogrzewa CWU, a kiedy programator mu każe to puszcza pompką gorącą wodę w obieg po grzejnikach i podłogówce. Proste i logiczne
    No teraz kumam
    no i git )

  20. #20

    Domyślnie Re: Plytki podlogowe, a ogrzewanie podlogowe - sposob kladze

    Cytat Napisał leon28
    mam pytanie

    czy moglby wypowiedziec sie ktos, kto ukladal/uklada plytki podlogowe.

    mamy do ulozenia plytki podlogowe - dosc spore - wymiary 60x60, na ogrzewaniu podlogowym. czy jest jakis specjalny sposob ich kladzenia? chodzi o np. stosowanie/niestosowanie techniki zwanej grzebieniem itd. na co trzeba zwracac uwage przy ich kladzeniu?
    klej musi być elastyczny a podłoże wyrównane tak aby można było kłaść na grzebień inie musi być to Atlas czy Kerakoll albo Weber PRZEDE WSZYSTKIM MUSI BYĆ ELASTYCZNY!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony