dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Lightbulb Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21

    Witam,
    Przymierzamy się coraz wiekszymi krokami do remontu niedawno zakupionego domu. czekamy, aż lokatorzy się wyprowadzą i potem ruszamy z wielkim remontem. Wiem, że będzie duuużo rzeczy z środka lądować w ogródku jako wysypisko, ale potem to się usunie... i już w świecie marzeń widzę to jak siedzę przy porannej kawce w ogrodzie na kanapie bądź też jak to znajomi zajrzeli na grilla i dobre winko.
    Pola do popisu za wiele nie mam... bo za domem jakies 90m2, a przed jakies 36m2 jesli palny są zgodne z rzeczywistościa (a raczej odwrotnie )

    Tak czy innaczej - poglądowe zdjęcia na to jak sprawa wygląda teraz


    przed domem - główna część to będzie podjazd ale po bokach będzie trochęmiejsca po to aby tam jakaś trawka byłą i może jakieś małe drzewo... może jakiś kwiatek [clematis :d glicynia :d ]
    czesc po lewej ma jakis 1metr może ciut więcej szerokości. Obok działka jest nei zabudowana, ktoś z naprzeciwka działek ma długą działkę i tam ma ogródek [lepiej to niż sąsiad ] po prawej stronie - może jest z pół metra. Docelowo będziemy zmieniać podjazd, ale to w dalszej perspektywie - chyba że wygram na jakiejś loterii parenaście tysiaczków chociaż
    nasz styl to coś raczej nowoczesnego, ale nie disignerski styl bym powiedziała,...

    tyły.
    jako, że zanim zajmiemy się ewewacją domu, oraz zrobieniem zejścia z salonu z pierwszego piętra prosto do ogrodu [coś podobnego jak sąsiedzi] to pare lat minie, to chciałabym choć w miare przytulnie urządzić tączęść ogrodu - stop ogródeczka!



    szerokość to 6m, dlugość działki to 15. z góry wygląda tak:


    jak widac - tylko i aż trawa tam. obecnych lokatorów nie posądzam o zapędy i dbanie o to co mieli, bo przecież wynajmowali przez ostatnie 7 lat... ale co tam. ja chcę coś z tym zrobić, a że w ziemi grzebać się lubie.... to tylko ojca i chlopinę do przekopania ogródka trzeba zatrudnic - bo np. glebogryzałką tam nie dojedziem... a może jest jakiś "ogrodowy" sprzęt tego typu? bo coś czuje jak obaj z niedowierzaniem patrzą na mnie ... i patrzą.... i się odwracają !

    co mi się podoba?
    Otóż chciałabym, aby była trawa i ewent minimalna ilość kamieni. Chciałąbym, aby w częsci gdzie będzie stolik/fotel, krzesła etc były drewniane deski.
    kiedyś chcielibyśmy dobudować takie podobne zejscie jak u sąsiadów... może wtedy mały taras u góry, więc jesli wywalimy coś na 3-4m to tego ogrodu b.mało zostaje. Póki co do ogrodu przechodzi się przez garaż i piwnicę .... mało "welcome" toto jest.... ale ogólnie dom fajny i cena też i lokalizacja też... zobaczymy co wyjdzie w remoncie!!!

    wracając do ogrodu. Oprócz trawy i drzewa na podeście to chciałabym posadzic kilka roślin, krzewów i ewentualnie pnących roślinek - jak te na zdjęciach poniżej.
    Wklejam to co mi się bardzo spodobało jako kształt przydoomwego małego raczej ogródka


    zdjęcie zapożyczone z internetu.
    co mi się podoba - trwa, deski, te płyty oddzielające rośliny od trawy.
    oczko wodne tez fajne, ale awykonalne w naszym przypadku - kiedys moze jakies pociechy, tez brak miejsca gra role i ot - fajnei wyglada ale nie chce mi sie go czyscic etc. zatem oczku mowimy nie.

    skłaniam sięku temu żeby taki drewniany podest umieścic po tej stronie ogrodzenia gdzie nei ma sąsiadów po drugiej stronie - żeby nie siedziec aż tak blisko sąsiada.
    oczywiscie cos zrobimy z ta scianą z której odchodzi ta farba i na która wrosło to coś - bluszcz chyba od sąsiadów przywędrował.

    do tego podestu kiedyś chciałąbym meble w takim oto stylu:



    oczywiscie w mniejszym wydaniu jako że i miejsca mniej. Bede szukac opini o czym co jak rattan wygląda, ale jest plastikowe - czy będzie dłużej służyc, bo tutaj gdzie jestem dużo pada....

    albo


    albo

    podobają mi się też takie stoliki z mozaiką z kafelków - kiedyś dodam moje zdjęcie....

    oczywiscie siatka też do wymiany - choc z drugiej strony może jąsię da jakośzregenerować? !

    co do roślin - to o tyle o ile podoba mi się ten pierwszy ogród, to wg mnei trochę za dużo roślin w nim. też lubie, ale chyba wolałabym ich mieć ciut mniej.
    a oto co bym chciała w nim mieć.... [bo mój luby nie będzie mi sie w ogród wtrącał] jedynie potem będzie kosił trawe i cieszył się lampką wina w tymże przytulnym ogrodzie. dobra, zdjęcia dodam za chwilę bo sie na IS ładują dopiero.
    Ale chciałabym, aby w ogrodzie pojawiły się też fiolety i czerwienie. dlatego chciałabym wkomponowac glicynie, clematisa, może berberys, klon palmowy czerwony, może perukowiec (może tylko przed domem... ). Grunt jest taki, żeby dobrze przygotwac grunt :d A o tym jeszcze będe czytac.

    Bedę wdzięczna za podrzucenie pomysłów jak to rozmieścic na tych 15x6m, z podestem w miare tak żeby po wybudowaniu schodów nie trzebabyło go za bardzo pzrestawiac.

    Dzięki
    ja ze swojej strony będę starac się informowac o ewentualnych zmiany w koncepcji, nowych pomysłach i czekac na konstruktywną krytykę, porady etc, etc!
    dzięki.
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 01-10-2012 o 15:03

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony