dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie Gdzie w góry ale nie na narty..........?

    Może macie jakieś ciekawe miejsca w górach, hotele, pensjonaty gdzie można spędzić kilka dni ale bez jazdy na nartach. Spacery, wędrówki, fajne trasy spacerowe, widokowe dla piechurów.
    Nasza rodzinka , oprócz córki jest nie narciarska wiec dla nas typowo narciarskie miejscowości raczej nie wchodzą w grę. Interesują mnie Bieszczady i Tatry.....może być też Słowacja

    Podzielcie sie swoimi adresami.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja polecam Kościelisko. Na uboczu, nie ma tłoku. trasy spacerowe to Doliny Kościeliska i Chochołowska. Bardzo piękne i dobre do spacerów nawet zimą.
    Poza tym blisko na Słowację i do basenów termalnych w Oravicach. Polecam baseny na zewnątrz. Wokół zima a my siedzimy sobie w cieplutkiej wodzie
    A jak Wam się zachce do miasta to z Kościeliska do Zakopanego rzut beretem
    Pozdr.
    maja

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A ja z uporem maniaka będę promować Słowacjię.
    Do pieszych wędrówek - Słowacki Raj - nie zapomnijcie o uprzężach i stabilnych butach.
    No niewiele piekniejszych miejsc widziałam (w górach).
    A jeśli nie jesteśćie wprawnymi wspinaczami macie wybór - albo przewodnik, albo spacer "niskopienny"

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam (gminę) wieś cesarską Mysłakowice między Jelenią Górą, a Karpaczem. Położona jest na granicy Karkonoszy i Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Jak na wioskę przystało mamy tu kilka agroturystycznych gosodarstw, hoteli, krytych basenów. Tereny spacerowe, trasy rowerowe, skałki wspinaczkowe, całą dolinę pałaców i ogrodów z dawną rezydencją królów pruskich oraz księcia Radziwiłła na czele. Do Karpacza 8 km do Jeleniej 7 km. Po prostu dla każdego coś miłego. www.myslakowice.pl
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  5. #5

    Domyślnie Re: Gdzie w góry ale nie na narty..........?

    Cytat Napisał Paty
    Nasza rodzinka , oprócz córki jest nie narciarska .....
    Mimo wszystko namawiam na narty.
    A jeśli nie zjazdowe to biegowe.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie Re: Gdzie w góry ale nie na narty..........?

    Cytat Napisał Tedii
    Cytat Napisał Paty
    Nasza rodzinka , oprócz córki jest nie narciarska .....
    Mimo wszystko namawiam na narty.
    A jeśli nie zjazdowe to biegowe.
    A jak biegowe to polecam okolice Dolnego Kubina - ilez tam pięknych tras...och rozmarzyłam się

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambroma
    Ja polecam Kościelisko. Na uboczu, nie ma tłoku. trasy spacerowe to Doliny Kościeliska i Chochołowska. Bardzo piękne i dobre do spacerów nawet zimą.
    Poza tym blisko na Słowację i do basenów termalnych w Oravicach. Polecam baseny na zewnątrz. Wokół zima a my siedzimy sobie w cieplutkiej wodzie
    A jak Wam się zachce do miasta to z Kościeliska do Zakopanego rzut beretem
    Pozdr.
    Ambroma, lejesz miód na moje serce W przyszłym tygodniu wyjeżdżamy do Kościeliska, a miałam dużo obaw co do wyjazdu zimą, bo też nie jeździmy na nartach. Znalazłam w necie fajne noclegi. Jeśli będą godne polecenia to podam link

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Cytat Napisał ambroma
    Ja polecam Kościelisko. Na uboczu, nie ma tłoku. trasy spacerowe to Doliny Kościeliska i Chochołowska. Bardzo piękne i dobre do spacerów nawet zimą.
    Poza tym blisko na Słowację i do basenów termalnych w Oravicach. Polecam baseny na zewnątrz. Wokół zima a my siedzimy sobie w cieplutkiej wodzie
    A jak Wam się zachce do miasta to z Kościeliska do Zakopanego rzut beretem
    Pozdr.
    Ambroma, lejesz miód na moje serce W przyszłym tygodniu wyjeżdżamy do Kościeliska, a miałam dużo obaw co do wyjazdu zimą, bo też nie jeździmy na nartach. Znalazłam w necie fajne noclegi. Jeśli będą godne polecenia to podam link
    Agnieszko, ja w Kościelisku byłam 4 razy zimą i pewnie w tym roku też pojadę, bo po pierwsze już się przywiązałam, a po drugie mam sprawdzoną kwaterę, co dla mnie jest bardzo ważne. Na uboczu, z pięknym widokiem na Giewont, cisza,można się super wyspać. Niestety, potrzebny samochód żeby dojechać tu i tam, ale to nie szkodzi. Agnieszko, mimo,że jak piszesz nie jesteście narciarzami polecam przejedźcie się na "Biały Potok", To jest ca. 1 km za wejściem do doliny Koscieliskiej, bardzo fajny, maly wyciąg (są 3 krótkie wyciągi dla początkujących narciarzy). Na miejscu wypożyczysz narty, buty i wszystko co potrzeba. Radzę spróbować trochę się "pogimnastykować" Ręczę, że załapiecie Na zachętę zdjęcie z zeszłego roku, druga połowa marca, nigdzie nie było już sniegu, a my jeździliśmy (bo tacy od lat początkujący ).
    W tym roku będziemy prawdopodobnie w pierwszym tygodniu marca.

    maja

  9. #9

    Domyślnie

    ze swojego doświadczenia polecam Kudowę Zdrój -masa miejscowości i obiektów do obejrzenia . Ja co prawda byłem tam latem ale myślę że i zima nie jest zła.In jeszcze jedno żeby wszystko obejrzeć w okolicy trzeba mieć samochód

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no my wyjazd w piątek, a córka od dziś na antybiotyku
    Lekarka twierdzi, że do piątku będzie ok i mamy się już pakować

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    no my wyjazd w piątek, a córka od dziś na antybiotyku
    Lekarka twierdzi, że do piątku będzie ok i mamy się już pakować
    Córka wyzdrowieje i bedziecie się świetnie bawić

    czego Wam życzę

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    A ja polecam pensjonat moich znajomych, baaaaardzo mili gospodarze, nowy pensjonat, cisza, spokoj, maja nawet pokoj zabaw dla dzieci.
    Do Karpacza (Gornego) jest szosa ok. 3 km , a mozna te odległosc przejsc rowniez pieszo, przez las (zoltym szlakiem) tez ok. 3km. W Karpaczu Gornym znajduje się piekna "swiatynia Wang" przywieziona przez Wikingow ze Skandynawi.
    Do Jeleniej Gory 15 km, do Skalnego Miasta w Czechach ok.60 km, do Wroclawia ok.100 km.

    http://www.dolina-marzen.neostrada.pl/
    Gabriela

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Wkleiłam kawałek reklamy z Noclegi Zakopane.
    Miejsce super. Na uboczu. Bardzo dobre warunki zakwaterowania. Jest gdzie pochodzić i wypuścić dzieci na wybieg w razie lenia rodziców.
    Wiska tak jakby przeniesiona z dawnych czasów.
    Bedziemy tam znowy w lutym.


    Stachurówka
    Adres:Słoneczna 1 Kacwin , 34-441 , NiedzicaTel(+4 18 26 40 273 , (+4 501 613 641 Dzwoniąc powołaj się na serwis PBN ZakopaneE-mailWyślij zapytanieDodaj do notesuDodaj do notesu
    Zapraszamy Państwa do wypoczynku w uroczym zakątku Spisza w miejscowości Kacwin graniczącej ze Słowacją.
    Dom położony jest z dala od ruchu ulicznego w spokojnym, ustronnym miejscu z pieknym widokiem na Tatry. Dzięki swojemu położeniu jest doskonałym miejscem do wypoczynku rodzinnego, uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, jak również doskonałą bazą wypadową w Pieniny, Tatry i na Słowację.
    Oferujemy Państwu pokoje o wysokim standardzie z łazienkami, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem (naczynia, czajnik, ekspres do kawy, mikrofalówka, lodówka) do przygotowania śniadań czy kolacji, salę kominkową, bilard, parking samochodowy.
    W sezonie letnim do dyspozycji gości basen.
    Serwujemy domową kuchnię (śniadania lub kolacje po 8 zł., obiad 18 zł. Posiłki w dowolnej konfiguracji i o dowolnych, ustalanych na bieżąco porach.
    Możliwość zorganizowania grila lub ogniska przy stylowej, góralskiej wiacie.
    W pobliżu znajduje się sklep, przystanek autobusowy. W odległości kilku kilometrów znajduje sie ZameK Niedzicki, ruiny Zamku Czorsztyńskiego, zalew Czorsztyński z możliwością uprawiania sportów wodnych oraz kompleks narciarski Polana Sosny w Niedzicy.
    Zapewniamy miłą domową atmosferę.
    Udzielamy informacji turystycznej.
    Serdecznie zapraszamy. Min. cena w sezonie 30 zł Max. cena w sezonie 35 zł

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Uchyl rąbka tajemnicy Jak było? Z wyżywieniem czy bez? Ceny? Okolica spokojna czy tłok?
    Ja już zamówiłam u "swoich gospodarzy", duży pokój w własnym aneksem, ale mogę jeszcze zmienić bo mam rezerwację tylko na telefon, bez zaliczki. Płacimy 50 pln/os./dobę. Drożej niż w ub roku
    maja

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    na tydzień 3 osoby w tym 4,5 letnie dziecko 1470 zł. Noclegi, śniadania w formie stołu szwedzkiego (duuuuuuuuuuużo jedzenia), jacuzzi. Mogliśmy wykupić na miejscu obaido-kolacje, ale wybraliśmy opcję jedzenia "na mieście"
    Okolica w miarę spokojna, ale bardzo blisko do Zakopca więc wiadomo..akurat trafiliśmy na pierwszy tydzień ferii W-wy no i ludzi trochę było.

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki Agnieszko, ale jednak zostanę u "swoich". My jedziemy po feriach więc zawsze jest już taniej. A jak Ci się ogólnie podobało w Kościelisku?
    maja

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    generalnie góry jak góry- ładne. Kościlisko, Zakopane...okropna bieda, stare rozwalające się chałupy....aż żal patrzeć, że tak się wszystko marnuje. Oczywiście pomijając nowe pensjonaty i Krupówki

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Zakopane - nasza przygoda z tym kurortem zaczęła się od wyjazdu 4 lata temu.
    Szukanie w necie, rezerwacja i jedziemy. Pociagiem (15 godzin).
    Na miejscu zonk - pokoje nie te co miały być, babinka (Zakopane ul. Gimnazjalna chyba 8 - po prawej od dworca taki większy budynek), woda śmierdząca, narzekanie. I rada znajomego NIGDY NIE REZERWUJ TAM MIEJSC- JEDŹ A MIEJSCA ZNAJDĄ CIEBIE!. Szkoda, że po czasie...
    W tym roku - wypad "na pałę", z miejscami nie najlepiej mimo deszcowej aury. Z głupia frant podeszliśmy do owej babinki i...dostaliśmy solidny opeer że jej d... zawracamy, a ona "ma awarię". I jej zdziwienie na naszą odpowiedź "to my za te pokoje dziękujemy!".A jak nie mogła zrozumieć, że ktoś nie chce od wredoty lokum "ale jak???, ale co???" myślę, że odpowiedź małżonki konkretnie wyjaśniła nasze zdanie " wsadź se pani te pokoje!".
    To był już szczyt wszystkiego - skąd się ta baba urwała to nie mam pojęcia.Zamiast łapać klienta, przegania go...Poprzednio oszukała na kasie (miały być taniej były drożej "bo to nie te co na zdjęciach i uzgodnione przez telefon").
    Ale nie ma tego złego - koło dworca starszy pan zaproponował niedrogie pokoje z łazienką (niestety wspólną), TV (w domu nie mamy więc tu ociupinke sobie odbilismy ). No i jakieś 10 min do Krupówek(przystanek busów). Sklep jakies 2 min , miejsce na samochód, do Watry na jedzonko ok. 10min... Cóż nami więcej trzeba było?
    A mieści się to na ul. Małe Żywczańskie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  20. #20

    Domyślnie

    W ten weekend pojechałem do Raju (drugi raz).
    Nocleg 8,5E od łeba.Warunki bardzo dobre.
    Były też pokoje po 6E.
    A Raj jak Raj,pełny odlot.
    Chodzenia mnóstwo, trzeba by jechać na min. tydzień żeby co nieco obejrzeć.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony