dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 181
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie Macie służbę ?

    Kiedyś było to normalne - dziś temat delikatny.

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz to bardziej się nazywa omoc domowa - delikatniejsza nazwa
    A w planach chciał bym zatrudnić taką pomoc domową, ale to jeszcze chwilka nim sie tam wprowadzę i raczej nie na stałę, tylko dorywczo.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ged przy tak duzym domu pewnie Tobie sie sprzyda

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Na razie mam "człowieka" do robót nudnych, ciężkich i prostych.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Nie mam służby
    Do robót ciężkich, nudnych i prostych używam swojej większej połowy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Nie mam służby
    Do robót ciężkich, nudnych i prostych używam swojej większej połowy
    toż to jakiś mobing, czy inne molestowanie, no jak można mężczyznę do takich przyziemnych celów wykorzystywać, toż on do wyzszych celów naznaczon

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Przyznaje sie bez bicia, że mam Panią do Sprzątania - ale wstyd Ged - dorzuć ankietę na tak i nie - w końcu wstyd tak sie publicznie przyznawać ..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    na razie do naszego mieszkania mam pania, ktora przychodzi raz w tygodniu. Dom bedize ponad dwa razy wiekszy, wiec nie wyobrazam sobie go sprztac sama

    bardzo lubie nasza pania i nie podoba mi sie tema postu, w ktorym uzywa sie slowa "sluzba"

    praca jak kazda inna.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK
    Cytat Napisał cieszynianka
    Nie mam służby
    Do robót ciężkich, nudnych i prostych używam swojej większej połowy
    toż to jakiś mobing, czy inne molestowanie, no jak można mężczyznę do takich przyziemnych celów wykorzystywać, toż on do wyzszych celów naznaczon

    pozdrawiam
    TINEK
    Zaraz tam mobing, może trochę wyzysk, ale ze wzajemnością

    A te "wyższe cele" taż realizuje

  10. #10

    Domyślnie

    doswiadczenia moje i moich znajomych odnosnie pań (bo to z reguly panie) sprzatajacych domy sa takie, ze dzis nie wyobrazam sobie takiej osoby w domu,
    bzdury jakie opowiadaja tam i ówdzie na temat swoich doswiadczen i spostrzezen jakich dokonaly w obcych domach sa tak wymyslne, ze wole sprzatac samemu, niz narazac sie na bycie bohaterem opowiesci rodem z magla ....

    moze kiedys, jak mentalnosc sie zmieni ....

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał TINEK
    Cytat Napisał cieszynianka
    Nie mam służby
    Do robót ciężkich, nudnych i prostych używam swojej większej połowy
    toż to jakiś mobing, czy inne molestowanie, no jak można mężczyznę do takich przyziemnych celów wykorzystywać, toż on do wyzszych celów naznaczon

    pozdrawiam
    TINEK
    Zaraz tam mobing, może trochę wyzysk, ale ze wzajemnością

    A te "wyższe cele" taż realizuje
    no to mnie uspokoiłaś
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK
    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał TINEK
    Cytat Napisał cieszynianka
    Nie mam służby
    Do robót ciężkich, nudnych i prostych używam swojej większej połowy
    toż to jakiś mobing, czy inne molestowanie, no jak można mężczyznę do takich przyziemnych celów wykorzystywać, toż on do wyzszych celów naznaczon

    pozdrawiam
    TINEK
    Zaraz tam mobing, może trochę wyzysk, ale ze wzajemnością

    A te "wyższe cele" taż realizuje
    no to mnie uspokoiłaś
    To dobrze, bo się bałam, że ze współczucia nie będziesz mógł zasnąć

  13. #13

    Domyślnie

    Pewna Pani przychodzi do mojego mieszkania raz na kilka miesięcy bo doczyścić to co z zona nabrudzimy. I nie widze powodu dla którego nie można wynajmowa osob do pomocy. Kiedys nazywało się to służba- dziś jak pisalem wcześniej, pomoc domowa, kiedyś były sekretarki dziś asystentki, kiedyś domokrążca dziś akwizytor, kiedyś szambonurek dziś służba miejska,kiedyś Kapucha dziś Biznesmen . Rany jak ktos ma problemy z przyznaniem się do tego co robi, to trzeba do psychiatry. Każdy zawód jest dobry, tylko jedne bardziej inne mniej opłacalne. Skoro są chętni by być służbą i sa chętni by takową służbe wynajmowąć to super i świat się kręci.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    A czy taka "pomoc domowa" będzie do mojej dyspozycji 24 godziny na dobę? ugotuje, poda do stołu, posprząta, pościele łóżka, upierze, poda nową koszulę? Dawniej w każdym lepszym domu był ktoś taki. Trudno mi sobie wyobrazić aby w dzisiejszych czasach ktoś zdecydował się na podobny "zawód" i nie chodzi tu o pieniądze.

  15. #15

    Domyślnie

    Hm...a mnie się wydaje że chodzi właśnie o pieniądze. W koncu pań i panów któzy żyja w małych miejscowościach za 600 zł emerytury jest wielu i pewnie część z nich samotnych, wiec podejrzewam że by się pisali na taka pracę. Ale może się mylę

  16. #16

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że musiałaby to być osoba samotna, która dzięki takiej pracy zyskałaby w pewnym sensie rodzinę i czuła się potrzebna. Inaczej sobie nie wyobrażam pracy 24 h/dobę. Za żadne pieniądze.

  17. #17

    Domyślnie

    To trzeba wziąć trzy osoby na trzy zmiany.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Ojjj, jak ja bym chciała taką Panią do sprzatania wystarczyłaby mi przez 3 godziny na dobę

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    moja szefowa ma własnie taką panią. Mieszka u niej, choć ma gdzieś mieszkanie własne, prała, gotowała, sprzątała, dopieszczała jej dzieci, w zasadzie zastępowała zapracowanych rodziców. Ale kazdy kij ma dwa końce. Dzieci wyrosły, wyjechały a pani wrosła.. teraz trudno wywalić, nawet jak niepotrzebna, właściwie stała sie rodziną. I jak ze starszymi bywa sprawność nie ta a charakter coraz gorszy, i choroby sie zaczynaja i właściwie ona teraz zaczyna wymagac opieki. I jest problem.

    Dawniej służba to było coś innego. Były to glownie panienki przyuczane od dziecka, jak znalazły męża to odchodziły na jego utrzymanie, albo pracowały nadal, bo i mąż tam pracował itd. Inny świat. Moja babcia opowiadała z czasów młodości, że zarządzanie domem, w którym był kamerdyner, kucharka, dwie pokojówki i kierowca to była ciężka praca, bo to całe towarzystwo głównie miało chęć jeść i plotkować i trzeba bylo im ciągle pracę wynajdować, bo inaczej się kłócili To zdanie babci, własnego nie mam, jakoś nie wyobrażam sobie obcej osoby w domu.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    A czy taka "pomoc domowa" będzie do mojej dyspozycji 24 godziny na dobę? ugotuje, poda do stołu, posprząta, pościele łóżka, upierze, poda nową koszulę? Dawniej w każdym lepszym domu był ktoś taki. Trudno mi sobie wyobrazić aby w dzisiejszych czasach ktoś zdecydował się na podobny "zawód" i nie chodzi tu o pieniądze.
    Kwestia dogadania się co do wynagrodzenia i inych warunków.

    - umowa o pracę (powiedzmy) 4000 zł butto
    - koszty po stronie pracodawcy od powyższej kwoty - 700 zł
    - miesięczny, płatny urlop,
    - koszty odzieży ochronnej,
    - koszty urządzenia pokoju "służbowego" jego remonty itp,
    - co najmniej jeden dzień w tygodniu "wychodnego",
    - koszty całodziennego wyżywienia,
    - koszty zakwaterowania (energia, woda, ogrzewanie),
    - wynagrodzenie za czas L-4,
    - ........

    To wszystko pomnóż przez dwa.

    Nie znajdziesz osoby która byłaby do dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 h/dobę.
    Przy układzie pracy 12h/dobę 6 razy w tygodniu jest to możliwe. Niemniej jest to niezgodne z przepisami prawa pracy.

    Innymi słowy - stać Cię na wydatek kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie?
    Jeśli tak, to w czym problem?

    powodzenia.

    P.s. Swoją drogą, ciekawe na jakich waunkach finansowych zatrudniane są gospodynie w parafiach?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony