dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 181
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    niestety, nie ma możliwości, by pozbawic kogoś prawa wyborczego (kryteria???) ale można edukować.
    mozna: Kodeks Karny, Art.39,40,

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał canna
    Cytat Napisał ged
    Macie służbę ?
    I niewolnicę Isaurę
    Już wiem, kto ogląda wenezuelskie seriale

    Znam domy, w których są panie "do prowadzenia domu", odbierają dzieci ze szkoły, gotują, sprzątają. Przebywają w domu, póki zapracowani rodzice nie wrócą z pracy. Potem rodzice się dziwią, czemu ich dzieci są, jakie są... a nie takie, jakie chcieliby, żeby były.
    A ja znam dzieci, których rodzice zajmują się domem, odbierają dzieci ze szkoły, gotują, sprzątają, a później spędzają z dziecmi czas, a te dzieci poza domem są zupełnie innymi dziećmi - sprawującymi niemałe kłopoty. Rodzice też się dziwią dlaczego? To akurat nie problem pań "do prowadzenia domu", ale psychiki dzieci - czasami poza domem ulegają wpływom innych środowisk, które nieznane im z domu powodują, że to novum i inność zaczyna im imponować Znam też domy, w których są panie "do prowadzenia domu" pełniące jednocześnie funkcję niani i te dzieci są bardzo dobrze wychowane i nie ma z nimi najmniejszych problemów wychowawczych, ani temu podobnych. Czym różnią się od innych dzieciaków?... no może to, że zachowują się czasami jak tzw "stare - malutkie" i uzywają słów i zachowań niespotykanych w wieku np. 7-8 latka
    Swoją drogą absolutnie nie pochwalam zrzucania obowiązków rodzicielskich na "nianie"

  3. #43

    Domyślnie

    Nianie nianiami, ale jeszcze mowa o ogrodnikach i kucharzach. Dajmy na to masz ogród 2 ha, sama tego nie obrobisz by wyglądał zawsze pięknie. Możesz sprzedać, ale jak nie chcesz, to tylko ogrodnik pomoże. Idąc dalej. Masz dzieci, i zajmujesz sie nim, zycie jest piękne...ale ani ty ani Twój mąż nienawidzicie gotować, a najlepsze co poraficie to jajecznica. Po kilku próbach wasze dzieci poszły zywić się Truciznofoodach. Wyjście- zatrudnić kucharkę, która zrobi dla całej rodzinki jedzonko. Jakiś problem? Nie wydaje mi sie, poprostu ułatwienie sobie zycia. Jak kgos stać to super

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał canna
    Cytat Napisał ged
    Macie służbę ?
    I niewolnicę Isaurę
    Już wiem, kto ogląda wenezuelskie seriale

    Znam domy, w których są panie "do prowadzenia domu", odbierają dzieci ze szkoły, gotują, sprzątają. Przebywają w domu, póki zapracowani rodzice nie wrócą z pracy. Potem rodzice się dziwią, czemu ich dzieci są, jakie są... a nie takie, jakie chcieliby, żeby były.
    Ja i moja żona pracujemy w domu, to dzieci wychodzą i wracają ... i się na nie czeka.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Służbę można mieć również po to, aby nie marnować czasu i weny, na rzeczy mniej istotne. Po co mam marnować czas na sprzątanie skoro w głowie mam świeże pomysły, a każda chwila przeznaczona na coś innego oddala mnie od ich realizacji.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    Służbę można mieć również po to, aby nie marnować czasu i weny, na rzeczy mniej istotne. Po co mam marnować czas na sprzątanie skoro w głowie mam świeże pomysły, a każda chwila przeznaczona na coś innego oddala mnie od ich realizacji.
    To jest b.dobra argumentacja

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    z punktu widzenia mężąto ma on służbę w mojej osobie, przynies podaj pozamiataj nie to zebym byla wykorzystywana

  8. #48

    Domyślnie

    Nie mamy i nie będziemy mieć... Cóż to za burżuazyjne pomysły

    Pozdr,

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Nie mamy, jesteśmy samowystarczalni!
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Baranki

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Mamy panią Alę. Sprząta, segreguje pranie, myje okna, zmywa naczynia, prasuje. Korzystamy z jej usług, gdy mamy mieszkanie, korzystać będziemy, gdy przeprowadzimy się do domu.

    Nie wyobrażam sobie, abym po całym tygodniu zasuwania w korporacji, musiała jeszcze biegać z mopem po domu. Nie mówiąc już o tym, że nigdy nie posprzątałabym tak szybko i sprawnie jak pani Ala. Zamiast męczyć się przez 5 godzin i narzekać na fatalny efekt, wolę dać komuś zarobić.

  11. #51

    Domyślnie tak

    Na razie nie mam. Ale koniecznie muszę mieć: kamerdynera, majordomusa, ze dwie ładne pokojówki i koniuszego.

    Hrabia Martinez, Pan na włościach
    Johan

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: tak

    Cytat Napisał martinez44
    Na razie nie mam. Ale koniecznie muszę mieć: kamerdynera, majordomusa, ze dwie ładne pokojówki i koniuszego.

    Hrabia Martinez, Pan na włościach
    Choćby na 9 arach ale zawsze to Pan. A nawet pan z cholewami można by rzec

    Pozdrawiam.

    Ps. Pamiętajcie o ogrodach, brzmiały niezapomniane słowa piosenki Jonasza Kofty.
    Jeszcze ogrodnik by się zdał.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #53

    Domyślnie Re: tak

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał martinez44
    Na razie nie mam. Ale koniecznie muszę mieć: kamerdynera, majordomusa, ze dwie ładne pokojówki i koniuszego.

    Hrabia Martinez, Pan na włościach
    Choćby na 9 arach ale zawsze to Pan. A nawet pan z cholewami można by rzec

    Pozdrawiam.

    Ps. Pamiętajcie o ogrodach, brzmiały niezapomniane słowa piosenki Jonasza Kofty.
    Jeszcze ogrodnik by się zdał.

    O dzięki - ogrodnik koniecznie - bo arów 30 jest. I jeszcze odźwiernego bym dorzucił. Też się przyda.

    Hrabia Martinez, Pan na włościach
    [/quote]
    Johan

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Baranki

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    W "Panu Tadeuszu" to nawet kawiarkę szlachta miała...

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Nie mam pani do sprzatania chociaz dlugo myslalam zeby zatrudnic po przeprowadzce do domku, nie wyrabialam ze sprzataniem (jestem pedantka, a moi panowie balaganiarze), a z pracy wracalam codziennie przed 19 i do tego kazda sobota. Ale po dlugich przemysleniach stwierdzilam, ze za pania do sprzatania nie dosc, ze zaplace to jeszcze bede sie wkurzac, bo bedzie zrobione nie po mojemu (ten typ tak ma - czyli ja) i wieczorami bede robic poprawki, wiec mam pania, ktora zastepuje mnie w pracy w piatki i soboty, a ja mam teraz 4 dniowy tydzien pracy, a w weekend ja robie za pania sprzatajaca.

  16. #56

    Domyślnie

    nie mam pani do sprzatania,ale powaznie mysle nad pania do umycia okien co jakis czas
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  17. #57

    Domyślnie

    Nie mam służby,to ja jestem w swoim domu służącą.Tylko czasami się buntuję,najczęściej dobrze mi z tym.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja akurat lubię sprzątać i na pewno pani do sprzątania itp. nie będę miała, bo po prostu nie będzie mnie na to stać.
    Ale bardzo bym chciała taką panią do gotowania. Nie cierpię gotować i nie umiem ale wiem, że takiej pani ze względów finansowych też mieć nie będę, a szkoda

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baranki
    W "Panu Tadeuszu" to nawet kawiarkę szlachta miała...
    A Teslar w swojej książce kucharskiej z, bodajże, 1910 r., pisze o tym, iż dużego szczupaka kredensarz na desce powinien obnosić a służba tegoż (szczupaka, nie kredensarza ) kroić, na talerze nakładac i państwu podawać.

    Ot, życie

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    nie mam pani do sprzatania,ale powaznie mysle nad pania do umycia okien co jakis czas
    o , i to nie jest głupia myśl ... też by mi się taka Pani do mycia okien przydała ... a jakby była miła to przed każdymi świętami też na brak roboty sprzątającej "innej" narzekać by nie mogła
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony