dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 200
  1. #81

    Domyślnie

    ......odkryłam w sobie takie coś że jak już mam lenia całkiem, wtedy kupuję sobie np. nowe firanki albo doniczkę i nowego kwiatka albo maty na stół albo koszyki z wikliny lub rattanu...cokolwiek i PORZĄDKUJĘ - szukając miejsca dla newsów.... ....ot tak.





    ...ale generalnie lubię leżaczek i książeczkę...mam to za mamą
    Chamstwo należy zwalczać siłą, wolą i godnością osobistą [...]

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    zamówiłam na allegro mop parowy H2O. Zobaczymy jak się sprawdzi...

  3. #83

    Domyślnie

    A czy możesz podać u którego sprzedawcy? Też się przymierzam No i daj znać jak wypróbujesz jakie efekty.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    zamówiłam na allegro mop parowy H2O. Zobaczymy jak się sprawdzi...
    jesoooo - też widziałam tą reklamę...
    koniecznie napisz nam czy się sprawdza... chętnie ograniczę chemię w domu do minimum
    ps - ja i tak nie wierze że zmywa zaschnięty brud z dywanu albo spomiedzy fug, ale jak dla mnie wystarczyłoby żeby zmyl taki codzienny... jak mój mop
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  5. #85

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Też jestem ciekawa czy to rzeczywiście działa tak dobrze, jak w reklamie

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Przez tego mopa musiałam dziś pożyczyć od brata laptopa, bo u nas jeszcze nie ma internetu. Mop przyjechał do mnie wczoraj i .....wygląda na używany, jest uszkodzony. Kupowałam u sprzedawcy, który miał tysiące pozytywnych komentarzy. Napisałam dziś maila z prośbą o wyjaśnienie, czekam na odpowiedź. Z tego też powodu nie będę na razie podawać nazwy sprzedawcy. Wierzę, że to tylko pomyłka, a nie celowe działanie.

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Moja bratowa uzywa H2O mopa. Kupowała przez TV market - drożej niz na allegro, ale jest bardzo zadowolona.
    Jedna taka "szmatka" służy jej już pół roku i w zasadzie dopiero teraz nadaje sie do wyrzucenia.
    Mop czyści dobrze, lekko chodzi, wogóle jest lekki,
    i ma sie wrażenie, że podłogi faktycznie są czyste a nie tylko "rozmazane".

    Ja sobie chyba tez cos takiego sprawię

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Zerknęłam na allegro i ...mop bratowej wygląda identycznie, ale kosztował cos ok 400 zł a ten tutaj 137 hmmm

    ...
    Fajnie, że taniej

    http://www.allegro.pl/item400060752_...0_taniej_.html

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaba_gonia
    Cytat Napisał Stokrotka
    Nie bardzo rozumiem szczerze mówiąc - są ludzie, którzy lubią być cały czas w ruchu, czemu ich wysyłacie do psychiatry od razu

    Tacy ludzie często są bardziej zadowoleni z zycia i odprężeni niż tacy, co to po pracy TV, papieros, sadełko się zawiązuje - tacy częstow łaśnie najwięcej narzekają na zmęczenie i choroby.
    Tez doceniam pracowitosć i tak zwaną gospodarność. To naprawde wspaniałe cechy u kobiet. Ale mam też wrażenie że takie osoby nie potrafia się zrelaksować, odpręzyć i cieszyć życiem, jezeli w danym momencie stoi brudna szklanka w zlewie. No i jakoś nie zauważyłam u nich jakichś zaintesowan czy pasji. One albo zajmują się domem albo śpią. Bo na nic innego nie starcza im czasu, albo wyszukują sobie coraz to nowe prace. No chyba że sprzątanie sklasyfikujemy jako hobby
    Z własnego doświadczenia córki "takiej mamy-sprzątaczki-hobbystki" wiem, jak bardzo jest to męczące dla całej rodziny. Najpierw jakos dziecko nie musiałam sprzątac po sobie, bo mama juz zdążyła to zrobić zanim ja nawet o tym pomyślałam. I tak przez lata. Ja jak ja, bo wcześniej dostałam własny pokój i nie pozwalałam tam sprzątać. Ale po kilku latach brat już sie nauczył, ze nawet szklanki nie odstawi po sobie. A teraz po 30 latach, mama ma pretensje że nikt jej nie pomaga w sprzątaniu (brat z rodziną nadal mieszka z rodzicami) ale nie zauważa, ze tak sama nauczyła.
    Odpoczynek u takiej osoby to sprzątanie pomieszczeń, których nie sprząta na codzień- garaż, piwnica- bo akurat ma wolną chwile. Nawet kawę pije w pośpiechu, pomiędzy myciem jednej rzeczy a drugiej.
    Naprawdę współczuję takiej osobie. Jakby nie było innych sposobów na spedzanie kawałka wolnego czasu-np. czas z rodziną.

  11. #91

    Domyślnie

    Widzę, że mój temat poszybował trochę nie w tę stronę. Ja nie jestem sprzątaczką-hobbystką a jedynie poprosiłam o rady jak sprzątać aby było czysto ale żeby nie sprzątać cały czas, jak to sprzątanie zorganozować aby było efektywne i efekty długo się utrzymawały.

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    jak sprzątać aby było czysto ale żeby nie sprzątać cały czas, jak to sprzątanie zorganozować aby było efektywne i efekty długo się utrzymawały.

    Wg mnie wciągnąć w sprzątanie całą rodzinę, nie robić wszystkiego samemu. No i nie wymagać,aby dom wyglądał jak z katalogu bo to wrecz niemożliwe.

  13. #93

    Domyślnie

    Zawsze można zasunąć roletki,wtedy mniej widać
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  14. #94

    Domyślnie

    U nas jest rezolutna dwulatka i dwa bardzo kudlate koty, a mieszkanie jest wynajmowane.
    Poki mialam na to czas odkurzalam co drugi dzien i kocich klakow nie bylo widac. Teraz widac tygodniami, Mloda ma faze na rozlewanie swojego picia na podloge (woda + sok), a mi nie starcza czasu i sil na pucowanie tego. dziwie sie samej sobie, ale przywyklam.
    W nowym domu beda nastepujace ulatwienia:
    - rolety zamiast firan i zaslon
    - terakota zamiast parkietow ze szparami, brak progow
    - brudne gary od razu do zmywarki
    - wielki kosz na pranie do wyprasowania schowany w szafie (maz "prasuje", srednio raz w miesiacu)
    - zwierzeta na zewnatrz - moje koty beda mialy na zewnatrz woliere i beda tam spedzaly duzo czasu, ich kuweta bedzie stala w pralnio-kotlowni a nie w lazience jak teraz, w drzwiach maja newet specjalne przejscie. I jak beda meble to takie, zeby sie nie obieraly w klaki.
    - na niezabudowanym jeszcze ganku poloze taka wycieraczke-szczotke, licze ze piach sie osypie z butow w czasie chodzenia (odleglosc okolo 2-3 m)
    - uwielbiam miec czyste okna - ale mylam tylko szyby, tak raz w tygodniu, do futryn mozna raz na pol roku wziac sobie pania
    - halogeny w suficie czyli lampy bez kloszy
    - meble lazienkowe podwieszane
    Moi domownicy wiedza, ze brudne ciuchy odklada sie do kosza na pranie w lazience, brudne kubki do zlewu, buty do odpowiedniej szafki. Ciuchy wisza w szafach tylko na wieszakach, wiec sie raczej nie mna. Posciel nieprasowana, reczniki i scierki nieprasowane, Mlodej ciuchy prasowane tylko jak bardzo trzeba.
    Poza tym licze na cud swiezego czystego wiejskiego powietrza - moze samo sie bedzie wywiewalo?
    gg 170627

  15. #95

    Domyślnie

    Poza tym licze na cud swiezego czystego wiejskiego powietrza - moze samo sie bedzie wywiewalo?



    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  16. #96

    Domyślnie

    jest nas czworo: ja , mąż, syn i córka + kot, sprzątam głównie ja, czasami syn ale tylko swój pokój i pod silną presją. Córka ma trochę ograniczone pole do popisu ale sprząta po sobie zabawki. O męzu wspominać nie będę
    U mnie w zasadzie jest czysto ale zmorą są wiecznie porozrzucane- zabawki, karteczki, długopisy, szklanki i inne duperele. Na to sposobu nie ma, trzeba niestety pozbierać.
    Natomiast problem z prasowaniem, które notorycznie u mnie zalegało w ilościach hurtowych rozwiązałam poprzez zakup suszarki do ubrań. Odpada mi rozwieszanie latem na dworze, zimą na strychu, targanie tego wszystkiego ( kręgosłup mi siada) potem zbieranie suchego układanie i prasowanie. Przerzucam z pralki do suszarki, 40 minut i wyciagam mięciutkie, pachnące i jeszcze lekko ciepłe składam i na półki. W zasadzie do prasowania zostają rzeczy z płótna lub lnu, ale tych za wiele nie mam. Piore raczej w tygodniu, żeby w piatek np nie mieć wszystkiego na raz do zrobienia.
    Zmywanie = zmywarka
    Nie używam prawie szczotki do zamiatania, wole wyciągnąc odkurzacz i w 15 minut nie ma piachu, kotów, chrupek itp w całym domu.
    Okna- róznie. Najgorzej jest w lato jak te przeklęte muchy te swoje kropki kupowe zostawiają, przez przypadek kiedys kupiłam ściereczkę z mikrofibry, taką zwykła Jan Niezbędny czy Vileda, rewelacja, wystarczy ciepła woda wypłukać, przetrzeć, żadnych smug czy zacieków, żadnego polerowania.
    Mikrofibra myję też sprzety w kuchni, lodówę, mikrofalę, piekarnik,płytę gazową inox, jak za mocno przybrudzę to najpierw jakims odtłuszczaczem traktuję, przepłukuję, ale ostatni szlif daję Janem Niezbędnym. Polecam.
    Generalnie prawie codziennie coś robię przy dzieciach inaczej sie chyba nie da, bo zawsze coś się SAMO wyleje albo rozsypie. Nie mam żadnego planu, jak widze że coś jest nie halo to się za to biorę. Mam tylko "pomagacze" ale naprawdę ułatwiają zycie i pozwalają zaoszczędzić duzo czasu którego jak wiadomo, wszystkim nam brakuje.
    Wieksze porządki z przemeblowaniem włącznie wypadają mi raz w miesiącu kiedy uaktywnia mi sie zespół napięcia przedmies...... Rany, jak ja mam wtedy w domu czysto i poukładane...
    Matki to anioły na praktykach
    http://www.rozszczep.pl
    1% podatku - zbieramy...dla Zu. Jeśli możesz - pomóż.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Przez tego mopa musiałam dziś pożyczyć od brata laptopa, bo u nas jeszcze nie ma internetu. Mop przyjechał do mnie wczoraj i .....wygląda na używany, jest uszkodzony. Kupowałam u sprzedawcy, który miał tysiące pozytywnych komentarzy. Napisałam dziś maila z prośbą o wyjaśnienie, czekam na odpowiedź. Z tego też powodu nie będę na razie podawać nazwy sprzedawcy. Wierzę, że to tylko pomyłka, a nie celowe działanie.
    I co z tym mopem? Wyjaśniło się? No i czy się sprawdza w sprzątaniu?

  18. #98

    Domyślnie

    Okropny jest ten wątek. Przeczytałam w piątek cały.
    Zmarnowałam pół soboty na sprzątanie.
    Zmarnowałam, bo wczoraj już niewiele zostało z tego porządku. No, może lampy nie pobrudziły się tak szybko.
    A w ogóle to chciałam zauważyć, że w kwestii sprzątania wypowiadają się tylko kobiety, panów zauważyłam tylko 2 i to były rozważania teoretyczne.
    I tak bym posprzątała w sobotę, ale może trochę mniej

  19. #99

    Domyślnie

    kofi, trzeba było w sobote poczytać, by czasu na sprzatanie zbrakło

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Edybre, mop oddałam i dostałam pieniądze.

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony